Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Zanim zostaniesz członkiem naszej załogi - przeczytaj te kilka punktów dokładnie.
 1. Użytkownik portalu "Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro" staje się po rejestracji członkiem naszej wirtualnej załogi i uzyskuje szereg praw, ale także ma obowiązki.
 2. Prawa członka załogi są w praktyce nieograniczone i wyjątkiem są jedynie obwarowania zawarte w niniejszym regulaminie. Wprawdzie nie ma przymusu podawania Imienia i Nazwiska w profilu, ale anonimowi użytkownicy muszą się liczyć z mniejszymi przywilejami na naszym statku - tak jak "pasażerowie na gapę".
 3. W załodze naszego statku obowiązuje taka sama hierarchia jak na statku rzeczywistym: kadra dowódcza ma określone uprawnienia i może je stosować wobec pozostałych. Jej decyzje są ostateczne i nie podlegają dyskusji.
 4. Portal zapewnia interaktywne uczestnictwo w wirtualnym rejsie: zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać oceny, komentarze, teksty na forum, nadsyłać zdjęcia, pliki i propozycje ciekawych stron (linki) oraz nadsyłać artykuły i newsy.
 5. Jeden członek załogi "śpi na jednej koi" - czyli jeden użytkownik może posiadać jedno konto. Niedopuszczalne jest rejestrowanie się pod kilkoma "postaciami" i w przypadku wykrycia takich praktyk wszystkie takie konta zostaną usunięte
 6. Członek naszej wirtualnej załogi powinien być wzorem dla innych internautów, dlatego wymagamy od niego:
  • zaakceptowania faktu, że wszelkie materiały zgromadzone na stronie są wspólnym dobrem - nadrzędnym wobec prywatnych interesów
  • respektowania zasad zapewniających prawidłową pracę serwisu, a ustalanych przez Kapitana i Oficerów
  • zachowania kultury języka we wszystkich wypowiedziach, unikanie agresywnej polemiki (trolling) i głoszenia treści sprzecznych z prawem i przyzwoitością
  • nie atakowania i nie krytykowania innych użytkowników nawet jeśli nie odpowiadają nam ich poglądy czy wypowiedzi
  • zgłaszanie Kapitanowi wszelkich uwag dotyczących naruszenia regulaminu i nie dokonywanie publicznie własnego osądu takich przypadków
  • stosowania do prywatnej wymiany zdań Prywatnych Wiadomości czy Poczty e-mail, nie nadużywając w tym celu interaktywnych możliwości serwisu służących ogółowi użytkowników (komentarze, Hydepark (Shoutbox), forum itp.)
 7. Nie zapoznanie się z treścią regulaminu podczas rejestracji nie jest usprawiedliwieniem dla przypadków jego naruszania podczas rejsu. Nie czytasz - nie miej pretensji.
 8. Przyjmujesz do wiadomości, iż w przypadku naruszenia któregokolwiek z punktów regulaminu mogą spotkać Cię sankcje od upomnienia po wymustrowanie (usunięcie z załogi).
 9. Regulamin może być modyfikowany i zmieniany bez konieczności powiadamiania o tym każdego z członków Naszej Załogi z osobna. Jego treść po wszelkich zmianach będzie podawana do ogólnej wiadomości poprzez publikację w serwisie, na jego forum lub poprzez rozesłanie Prywatnych Wiadomości.
 10. Z chwilą rejestracji akceptujesz nasze zasady i zobowiązujesz się do ich przestrzegania.
REGULAMIN CZŁONKA ZAŁOGI WIRTUALNEGO STATKU
 1. Forum dyskusyjne jest integralną częścią Strony Entuzjastów Żeglugi i ma dobrze służyć wymianie uwag, doświadczeń, porad, wspomnień wszystkich "zarażonych" tym entuzjazmem do żeglugi śródlądowej. Dotyczy to także komentarzy pod publikacjami
 2. W aktywnej dyskusji mogą brać udział wyłącznie zarejestrowani użytkownicy. Rejestracja jest jednocześnie akceptacją zasad i regulaminu tego forum.
 3. Zanim cokolwiek napiszesz - zastanów się czy rzeczywiście masz coś do zaoferowania innym. Pisz zwięźle i na temat. Jeżeli cytujesz czyjąś wiadomość - cytuj tylko tą jej część, do której się odnosisz w swojej wypowiedzi. Cytowanie (i to w całości!) czyjejś wypowiedzi znajdującej się bezpośrednio przed planowaną twoją odpowiedzią na nią - jest całkowicie pozbawione sensu.
 4. Na forum wprowadzono dla "rozluźnienia napięcia" system rang oparty na hierarchii okrętowej, ale nie mający nic wspólnego z rzeczywistością. Ranga wskazuje jedynie stopień aktywności na forum. Nadano też rangi specjalne Szefowi i Współpracownikom.
 5. Zanim założysz nowy temat - sprawdź czy nie poruszono go już w innych wątkach. Możesz użyć wyszukiwarki lub prześledzić wypowiedzi innych użytkowników. Zakładaj nowe tematy w odpowiednich działach. Nie zakładaj tego samego tematu w różnych działach.
 6. Nie odpowiadaj "sam sobie" wpisując własne treści jedną po drugiej kolejno po sobie! Używaj funkcji "zmień" w celu dodania do poprzednio wpisanego posta lub komentarza nowych treści, poprawienia błędów lub wprowadzenia innych zmian. Naruszającym notorycznie ten punkt będę udzielał ostrzeżeń.
 7. Jeśli piszesz - pisz "po polsku". Sprawdź pisownię i nie używaj wulgaryzmów. Nie używaj kolejno całego mnóstwa wykrzykników lub znaków zapytania, nie nadużywaj uśmieszków, powiększania, pogrubiania i kolorowania tekstu bez wyraźnej potrzeby. Nie komentuj wypowiedzi innych użytkowników w sposób ośmieszający lub obraźliwy dla nich.
 8. Administrator i Moderatorzy są uprawnieni do korygowania, przesuwania, edytowania, opatrzenia komentarzem, zamykania, blokowania i usuwania tematów, postów oraz komentarzy, które budzą wątpliwości lub naruszają w jakikolwiek sposób regulamin forum. Mogą zablokować czasowo lub na stałe dostęp do forum użytkownikowi naruszającemu zasady.
 9. Administrator i Moderator są na forum najważniejszymi osobami i nie można podważać ich decyzji. Można zgłosić swoje uwagi i zastrzeżenia do rozpatrzenia wykorzystując pocztę elektroniczną lub poprzez Prywatne Wiadomości.
 10. W polu podpisu nie wolno umieszczać reklam, bannerów, linków do innych serwisów. Treść, która przez Administratora lub Moderatora zostanie uznana za reklamę zostanie usunięta.
 11. Administrator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie bez uprzedzania użytkowników forum.
 12. Nie lubimy na naszym forum anonimów - traktujemy ich tak jak traktuje się na statku "pasażerów na gapę". Uzupełnij (zgodnie z tym co akceptowałeś przy rejestracji) swój profil o minimum imię i nazwisko. Dodatkowo możesz przedstawić się w "Przywitalni"
REGULAMIN FORUM DYSKUSYJNEGO I KOMENTARZY
Hydepark
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

mkrakowiak74
21.10.2018
Nie zamieściłem tego postu ku czyjejkolwiek uciesze lub sensacji ... a tylko ku przestrodze dla innych kapitanów ... stan dróg wodnych nie ma w tym przypadku znaczenia... i tyle w tym temacie

Lukasz_G
21.10.2018
A rozdmuchiwanie tej sprawy na forum w randze sensacji raczej słabe... Nie popieram jazdy po kielichu! Głupi przypadek

Lukasz_G
21.10.2018
Przez nadgorliwych społeczników dobry kapitan ma problemy... Kto pływał po "górze" ten wie, że wpakować się na piach to żaden problem gdy WP nie są wstanie zapewnić odpowiednich warunków

mkrakowiak74
21.10.2018

mkrakowiak74
21.10.2018

Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet