Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
W kozielskim porcie powstanie drugi terminal printer
W kozielskim porcie powstanie drugi terminalSprzedaż terenów portowych w odniesieniu do gwarancji realizacji inwestycji budziła wiele kontrowersji. Część radnych otwarcie zgłaszała swoje wątpliwości, obawiając się, że po przejęciu terenu przez firmę plany trafią na półkę, a port przez kolejne lata będzie leżał odłogiem. Szybko okazało się jednak, że inwestor nie rzucał słów na wiatr. Prace budowlane związane z realizacją pierwszego etapu inwestycji, którym będzie terminal produktów płynnych, trwają od listopada zeszłego roku i zgodnie z zapowiedziami powinny zakończyć się pod koniec roku obecnego. Trwają także przygotowania do budowy terminala intermodalnego (kontenerowego) – w grudniu inwestor uruchomił proces uzyskiwania formalnych pozwoleń administracyjnych.
Konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora TŻŚ we Wrocławiu printer
Konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora TŻŚ we WrocławiuMinister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, ul. Młodych Techników, 53-645 Wrocław.

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z podanym imieniem i nazwiskiem kandydata, adresem zwrotnym, adresem e-mail i dopiskiem: „Konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu”, w terminie do dnia 19 lutego 2018 r. na adres: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, ul. Nowy Świat 6/12, 00-400 Warszawa (z dopiskiem: Sekretariat Departament Edukacji Morskiej), liczy się data wpływu oferty do Ministerstwa.
Materna: zainwestujemy 100 mld zł w gospodarkę morską printer
Materna: zainwestujemy 100 mld zł w gospodarkę morskąW najbliższych kilkunastu latach zainwestujemy 100 mld złotych - powiedział w sobotę w Toruniu wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Jerzy Materna. Wskazał, że do niedawna Polska stała tyłem do morza, a teraz traktuje je priorytetowo. Wśród bardzo istotnych dla ministerstwa inwestycji wymienił m.in. Centralny Port w Gdańsku, pogłębienie toru wodnego Świnoujście-Szczecin, a także powstanie nowego, głębokowodnego terminalu kontenerowego w Świnoujściu. W jego ocenie bardzo istotne jest przywrócenie żeglowności międzynarodowych dróg wodnych, ze szczególnym uwzględnieniem E30 - Odrzańskiej Drogi Wodnej, E40 biegnącej od Gdańska przez Warszawę po Brześć i na Ukrainę oraz E70 - łączącej Antwerpię z Kłajpedą.
Spotkanie z armatorami śródlądowymi w sprawie harmonogramu prac na stopniu wodnym Malczyce printer
Spotkanie z armatorami śródlądowymi w sprawie harmonogramu prac na stopniu wodnym MalczyceIntensyfikacja prac nad zakończeniem budowy stopnia wodnego Malczyce sprawiła, że w lutym 2018 roku rozpoczną się prace nad przegrodzeniem rzeki Odry. MGMiŻŚ zaprasza na spotkanie, którego celem jest przekazanie użytkownikom drogi wodnej informacji na temat ograniczeń w żegludze śródlądowej do czasu uruchomienia śluzy żeglugowej, które jest planowane jeszcze w I połowie 2018 roku.

Zapraszamy armatorów śródlądowych funkcjonujących na Odrzańskiej Drodze Wodnej na spotkanie informacyjne dotyczące harmonogramu prac na stopniu wodnym Malczyce, które odbędzie się 9 lutego 2018 r. w godzinach 13.00-15.00 w siedzibie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie RZGW we Wrocławiu.
Bydgoszcz została stolicą Wisły printer
Bydgoszcz została stolicą WisłyWiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski był gościem na spotkaniu zespołu ds. zrównoważonego rozwoju Regionu Dolnej Wisły. Razem z wojewodą kujawsko-pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem poinformowali o nowych regionalnych instytucjach zarządzających rzekami, które swoje siedziby będą miały w Bydgoszczy. Mowa o Urzędzie Żeglugi Śródlądowej, który będzie się zajmował Wisłą na całym jej odcinku oraz Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej i Zarząd Zlewni Noteci. Uczestnicy spotkania mówili także o budowie II stopnia wodnego w Siarzewie.
Czy Wisła straciła już swój transportowy potencjał? printer
Czy Wisła straciła już swój transportowy potencjał?– Żegluga śródlądowa jest XVIII-wieczną gałęzią transportową. Kolej – XIX-wieczną. Transport samochodowy i lotniczy – XX-wieczną. A początek naszego XXI wieku to intermodal, czyli połączenie, jak najkorzystniejsze dla nadawcy i odbiorcy tych wszystkich możliwości przemieszczania ładunku. Kto ma te cztery asy w ręku i dodatkowo jokera w postaci żeglugi morskiej, która była od zawsze, może grać globalnie. Ale jeśli ktoś utracił chociaż jedną z tych kart, to dziś już nie da się jej wyciągnąć z rękawa, bo to za drogo kosztuje – mówi prof. dr hab. Włodzimierz Rydzkowski z Uniwersytetu Gdańskiego i Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.
Rząd ws. reorganizacji terenowej administracji żeglugi śródlądowej printer
Rząd ws. reorganizacji terenowej administracji żeglugi śródlądowejProjektem ustawy o zmianie ustawy o żegludze śródlądowej i ustawy Prawo wodne, zakładającym reorganizację terenowej administracji żeglugi śródlądowej, ma zająć się we wtorek rząd. Nowe przepisy mają wzmocnić urzędy żeglugi śródlądowej.

Projekt ustawy o zmianie ustawy o żegludze śródlądowej oraz ustawy Prawo wodne opracowało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Wisła trzecią nogą portów morskich? printer
Wisła trzecią nogą portów morskich?Zarząd Morskiego Portu Gdańsk (ZMPG) w drugiej połowie grudnia 2017 ogłosił przetarg na studium wykonalności dla zagospodarowania Wisły od Gdańska do Warszawy oraz dróg wodnych od Warszawy do granicy z Białorusią i odcinka od Wisły do Zalewu Wiślanego (portu w Elblągu). Powstać ma do końca 2019 roku, a oferty muszą wpłynąć do ZMPG do godz. 11,00 w piątek, 2 lutego 2018. 15 minut później nastąpi otwarcie kopert. W połowie 2016 roku rząd przyjął założenia planów rozwoju dróg śródlądowych wodnych w latach 2016 – 2020 z perspektywą do roku 2030, zgodnie z którymi do 2030 roku Odra ma być żeglowna międzynarodowo na całej długości a Wisła od Warszawy do Gdańska.
XV spotkanie Zespołu ds. Żeglugi na Odrze printer
XV spotkanie Zespołu ds. Żeglugi na OdrzeW czwartek 25.01.18 r. w gmachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu miało miejsce XV spotkanie Zespołu ds. Żeglugi na Odrze. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele nauki, środowisk związanych z transportem śródlądowym z gospodarką wodną i środowisk żeglugowych.

Clou spotkania była prezentacja prof. Horst Linde - prezesa zarządu Technische Universität Berlin przeprowadzona przez Gerharda Oswalda. Spotkaniu przewodniczył dyr. Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, dr. Jan Pyś. Gościem honorowym był Przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Reorganizacja zarządzania wodami śródlądowymi printer
Reorganizacja zarządzania wodami śródlądowymiZgodnie z projektem rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 20.11.2017 w sprawie terytorialnego zakresu działania dyrektorów urzędów żeglugi śródlądowej i siedzib ich urzędów oraz siedzib, właściwości miejscowej delegatur tych urzędów - w Polsce maja pozostać jedynie trzy Urzędy Żeglugi Śródlądowej: we Wrocławiu, Bydgoszczy i Szczecinie.

Pozostałe staną się delegaturami: Gdańsk, Giżycko i Warszawa będą siedzibami delegatur UŻŚ w Bydgoszczy, Kędzierzyn-Kożle i Kraków delegaturami UŻŚ we Wrocławiu. UŻŚ Szczecin będzie miał pozostawiony swój zasięg terytorialny.
W budżecie państwa zapisano dodatkowe środki na pogłębianie środkowej Wisły printer
W budżecie państwa zapisano dodatkowe środki na pogłębianie środkowej WisłyW budżecie państwa na 2018 r., z inicjatywy parlamentarzystów PiS okręgu płocko-ciechanowskiego, zapisano dodatkowe 4 mln zł na pogłębianie Wisły w środkowym biegu tej rzeki, od Wyszogrodu do Świniar (Mazowieckie). To rejon, który dotknęła powódź w 2010 r.

O dodatkowych funduszach budżetowych na pogłębianie środkowego odcinka Wisły, poinformował we wtorek na konferencji prasowej w Płocku, senator PiS Marek Martynowski, szef okręgu płocko-ciechanowskiego tej partii.

Ustawę budżetową na 2018 r. Sejm przyjął w połowie stycznia, a Senat zaakceptował w zeszłym tygodniu.

Dzisiaj jest wtorek
19 czerwca 2018 roku
Urodziny świętują:
boguslaw sobol
Janusz Fafara
Wszystkiego najlepszego!

36,528,855 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 2
Łącznie użytkowników: 1,855
Najnowszy: Eugeniusz
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
Apis00:14:36
leszek-w01:18:44
Misiordon09:26:15
Mateusz14:43:52
ArtB15:35:15
marek sosnicki15:45:22
Szafranek20:09:40
Valdemaras20:50:39
budro2 1 dzień
barkaz4003 1 dzień
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   PRchecker.info Free counters!
Zakładanie firm w Niemczech | Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet