Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Po 13 latach Technikum Żeglugi Śródlądowej wraca na mapę wrocławskich szkół printer
Po 13 latach Technikum Żeglugi Śródlądowej wraca na mapę wrocławskich szkółOd września br, po 13-letniej przerwie, naukę rozpoczną uczniowie dwóch klas szkoły, której tradycje sięgają 1946 r. „Reaktywacja szkoły pokazuje, jak ważna jest Odrzańska Droga Wodna” – powiedział wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. Prezes Stowarzyszenia Absolwentów Technikum Żeglugi Śródlądowej Waldemar Rybicki, który jest kapitanem belgijskiego tankowca, powiedział, że wrocławska szkoła była niegdyś znana w całej Europie.
Pierwsi uczniowie Technikum Żeglugi Śródlądowej zasiądą w szkolnych ławach we wrześniu.
Samorządowcy z Zagłębia Miedziowego stawiają na Odrę printer
Samorządowcy z Zagłębia Miedziowego stawiają na OdręPrzedstawiciele samorządów Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego są zgodni: społeczności lokalne powinny korzystać z nadodrzańskiego położenia. Przywrócenie żeglowności Odrze powinno przyczynić się do rozwoju gospodarczego i turystycznego tego regionu.

4 kwietnia w Ścinawie odbył się Konwent Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Miast Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Tematem wiodącym Konwentu było przywrócenie pełnej żeglowności drugiej co do długości rzeki w Polsce oraz szanse i kierunki rozwoju samorządów leżących wzdłuż jej biegu w obszarze rozwoju gospodarczego, turystycznego oraz społecznego.
Powstanie 20 stopni wodnych na Odrze printer
Powstanie 20 stopni wodnych na OdrzeNa Odrze ma powstać około 20 stopni wodnych w ramach modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej. To duża zmiana w dotychczasowej koncepcji, ponieważ zostaje zmniejszona wysokość piętrzenia każdego z nich. Do tej pory wszystkie dokumenty, które były przygotowywane dotyczyły mniejszej ilości stopni.

- Dziś zaprezentowane rozwiązanie zmierza w tym kierunku, aby obniżać wysokości piętrzenia, zwiększać ilość piętrzeń, ale z drugiej też strony ustalać na tyle bezpieczną wysoką wodę żeglowną, aby nie trzeba było przebudowywać całej infrastruktury drogowo-kolejowej - powiedział Gróbarczyk.
Ścinawa i Lubiąż - projekty w tym roku printer
Ścinawa i Lubiąż - projekty w tym roku Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zamierza w tym roku rozpocząć prace projektowe dla kolejnych dwóch stopni wodnych na Odrze; chodzi o stopnie w Lubiążu i w Ścinawie - poinformował w środę minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

W połowie lutego 2018 roku resort gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej informował, że śluza na stopniu wodnym Malczyce ma być gotowa do 30 maja. Cel budowy stopnia wodnego Malczyce to zahamowanie procesów erozji w korycie Odry poniżej stopnia w Brzegu Dolnym.
Samorządowe statki wycieczkowe gotowe do piątego sezonu na Odrze printer
Samorządowe statki wycieczkowe gotowe do piątego sezonu na OdrzeW połowie kwietnia ruszy piąty sezon wodniacki dla samorządowych statków wycieczkowych pływających po Środkowej Odrze w woj. lubuskim i dolnośląskim. Jedną z nowości będą rejsy między 10-oma nowymi przystaniami - poinformował prezes Stowarzyszenia Odra dla Turystów Łukasz Kozłowski.

Kozłowski wyjaśnił, że do tej pory statki korzystały na obsługiwanym odcinku Odry z dziewięciu portów, teraz dochodzi jeszcze dodatkowych dziesięć niedawno oddanych do użytku małych przystani, gdzie można będzie zacumować, wyjść czy wejść na statek.
Przedsiębiorstwo żeglugowe Andrzeja hr. Zamoyskiego printer
Przedsiębiorstwo żeglugowe Andrzeja hr. ZamoyskiegoPrzy omawianiu historii rozwoju żeglugi śródlądowej całkowicie pomijamy na naszej stronie internetowej fakt, że jest ona również częścią systemu finansowego i bankowego. Nasza uwaga koncentruje się na budowie dróg wodnych, statków i sposobów ich eksploatacji przy całkowitym pominięciu, iż decyzje o rozwoju szeroko rozumianej żeglugi śródlądowej zapadają w zaciszu bankowych gabinetów.

Andrzej Artur hrabia Zamoyski w swojej rezydencji w Klemensowie urządzał zjazdy ziemiańskie, połączone z pokazami rolniczymi i dyskusjami propagującymi modernizację rolnictwa. Był współwydawcą "Roczników Gospodarstwa Krajowego", zawiązał Spółkę Żeglugi Parowej i otrzymał monopol na urządzenie komunikacji parowej na Wiśle na lat 20.
Oto najważniejsze inwestycje, jakie planują Wody Polskie printer
Oto najważniejsze inwestycje, jakie planują Wody PolskieBudowa Stopnia Wodnego Siarzewo to bez wątpienia inwestycja strategiczna zarówno ze względu na bezpieczeństwo kraju, rozwój transportu śródlądowego, możliwość produkcji energii elektrycznej oraz rozwój gospodarczy regionów położonych wzdłuż dolnej Wisły.

Stopień wodny Malczyce przywróci pierwotny poziom wód gruntowych, powstrzyma procesy erozyjne w korycie rzeki oraz odnowi szlak żeglugowy. Stopień w Brzegu Dolnym zostanie zabezpieczony przed podmywaniem i utratą stateczności.
Zmarł Jacek Bezeg printer
Zmarł Jacek BezegNagle i niespodziewanie zmarł wielki przyjaciel naszego środowiska, redaktor zaprzyjaźnionego z nami i Radą Kapitanów serwisu internetowego Tak dla Odry - kapitan jachtowy Jacek Bezeg. Wielokrotnie uczestniczył w konferencjach poświęconych głównie żeglownej Odrze. Propagator rozwoju żeglugi śródlądowej w Polsce - użytkownik naszego portalu.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 9.03.2018 o godz 13.00 w nowej kaplicy na cmentarzu w Opolu-Półwsi.

Spoczywaj w pokoju, Przyjacielu.
Kolejny krok ku użeglownieniu Wisły printer
Kolejny krok ku użeglownieniu WisłyTuż przed końcem 2017 roku ZMPG ogłosił przetarg na opracowanie studium wykonalności dla kompleksowego zagospodarowania międzynarodowych dróg wodnych. Mowa tu o drodze E-40 od Gdańska do Warszawy i dalej do granicy polsko-białoruskiej w Brześciu oraz drodze E-70 na odcinku od Wisły do Elbląga. Właśnie otwarto oferty, które złożyły cztery podmioty: dwa przedsiębiorstwa (DHV Hydroprojekt oraz Halcrow Group Limited, ELMS HOUSE) i dwa konsorcja (TRACTEBEL ENGINEERING S.A., WYG International, WTU wraz z „PROJMORS” Biuro Projektów Budownictwa Morskiego, a także ARCADIS z Ernst &Young).
Fundusz rozwoju śródlądowych dróg wodnych będzie emitował obligacje printer
Fundusz rozwoju śródlądowych dróg wodnych będzie emitował obligacjeMający powstać specjalny fundusz rozwoju śródlądowych dróg wodnych będzie mógł pozyskiwać środki na inwestycje poprzez emisje obligacji zabezpieczonych przez państwo - poinformował w wywiadzie dla PAP minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Fundusz rozwoju śródlądowych dróg wodnych będzie finansował inwestycje związane z przywracaniem żeglowności rzekom. "Tam chcemy wprowadzić obligacje długoterminowe, czyli obligacje inwestycyjne, które wygenerują pieniądz pod konkretną inwestycje. Obligacje będą zabezpieczone przez państwo" - powiedział Gróbarczyk.
Polska i Francja podjęły współpracę w zakresie żeglugi śródlądowej printer
Polska i Francja podjęły współpracę w zakresie żeglugi śródlądowejÉlisabeth Borne, minister transportu Republiki Francuskiej odwiedziła dziś Warszawę na zaproszenie Marka Gróbarczyka, ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Głównymi tematami rozmów był wodny transport śródlądowy, inwestycje na polskich rzekach, dekarbonizacja transportu morskiego oraz zaproszenie Francji do udziału w Światowych Dniach Morza w Szczecinie.

Wspieramy
tzs

Dzisiaj jest wtorek
14 sierpnia 2018 roku
Urodziny świętują:
Nikt z naszej załogi
nie ma dziś urodzin

36,690,586 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 1
Łącznie użytkowników: 1,866
Najnowszy: Anna
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
miroslaw rajski00:56:28
DarekSz03:20:53
Misiordon03:22:42
Upstream Crew04:22:20
Dorota Gozdek04:43:20
Greg06:13:27
Dawid9108:58:26
zbyszek110:58:20
krzycho11111:42:28
Apis12:11:18
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet