Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Dofinansowanie dla stopnia w Brzegu Dolnym printer
Dofinansowanie dla stopnia w Brzegu DolnymPrawie 24 mln zł z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko trafi na drugi etap modernizacji stopnia Brzeg Dolny. Umowę podpisano 15 listopada we Wrocławiu. Przedsięwzięcie jest jednym elementów modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej. Na ten cel w Programie Infrastruktura i Środowisko przeznaczono 1,1 mld zł. Brzeska inwestycja jest jedną z czterech, które do tej pory otrzymały dofinansowanie.

Stronami podpisanej dzisiaj umowy są Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, które realizuje inwestycję i Centrum Unijnych Projektów Transportowych.
KERM zaakceptował budowę stopnia w Siarzewie printer
KERM zaakceptował budowę stopnia w SiarzewieKomitet Ekonomiczny Rady Ministrów zaakceptował we wtorek budowę stopnia wodnego w Siarzewie na Wiśle poniżej Włocławka - poinformował w środę minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk podczas konferencji podsumowującej dwa lata pracy jego resortu.
Jedną ze spółek zainteresowanych współfinansowania budowy jest Energa. Spółka ta przed rokiem informowała, że szacowany koszt nowego stopnia z elektrownią wodną o mocy ok. 80 MW, wraz z towarzyszącą infrastrukturą, ma wynieść 3,5 mld zł.
Trzy śluzy na Kanale Gliwickim w remoncie; jedna czeka na wykonawcę printer
Trzy śluzy na Kanale Gliwickim w remoncie; jedna czeka na wykonawcę14 lipca br. na Kanał Gliwicki wypłynęły pierwsze od pięciu lat barki wiozące węgiel. Dowiozły one próbnie tą drogą wodną i dalej Odrą węgiel do elektrociepłowni Kogeneracja we Wrocławiu. Pod koniec lipca umowę umożliwiającą wodny transport z Gliwic do Wrocławia ok. 20 tys. ton węgla miesięcznie podpisali przedstawiciele grupy OT Logistics, dysponującej m.in. własnymi barkami i pchaczami, oraz Śląskiego Centrum Logistyki, operatora Portu Gliwice. Głównym utrudnieniem jest stan techniczny kanału. Przez lata powojennej eksploatacji uległ on dekapitalizacji. Środki administratora nie wystarczały na większe remonty i modernizacje.
Międzynarodowa konferencja na rzecz Odry printer
Międzynarodowa konferencja na rzecz Odry16 listopada br. o godzinie 10:00, w gmachu głównym Politechniki Wrocławskiej odbędzie się „Konferencja na rzecz Odry”, w formacie międzynarodowym. Wydarzenie jest organizowane z inicjatywy Pawła Hreniaka, wojewody dolnośląskiego.

W konferencji weźmie udział Anna Moskwa -podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Thomas Webel – minister rozwoju regionalnego i transportu (Saksonia-Anhalt) oraz Petr Forman – doradca prezydenta Republiki Czeskiej.
Budimex dokończy budowę Zbiornika Racibórz printer
Budimex dokończy budowę Zbiornika RacibórzNieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przetarg na dokończenie budowy zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny został rozstrzygnięty. Konsorcjum firm Budimex (Polska) - Ferrovial Agroman (Hiszpania) dokończy budowę zbiornika Racibórz Dolny. Tę wciąż nieoficjalną infomację udało nam się potwierdzić w dwóch źródłach. Wkrótce oficjalny komunikat w tej sprawie ma wydać inwestor, czyli Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach.

Przypomnijmy, poprzedni wykonawca zbiornika - hiszpańska firma Dragados - został wybrany w 2013 roku. Firma zobowiązała się wówczas wykonać Zbiornik Racibórz w zamian za 936 mln zł. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach odstąpił od umowy z Dragadosem w październiku 2016 roku.

Gróbarczyk: do końca roku ustawa ws. funduszu na rzecz żeglugi śródlądowej printer
Gróbarczyk: do końca roku ustawa ws. funduszu na rzecz żeglugi śródlądowej Przygotowanie do końca roku specjalnej ustawy w sprawie powołania funduszu na rzecz żeglugi śródlądowej zapowiedział w poniedziałek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Na inwestycje w drogi wodne w całej Polsce trzeba ok. 70 mld zł.

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk w poniedziałek uczestniczy we Wrocławiu w spotkaniu z samorządowcami. Podczas tej konferencji omawiane są inwestycje związane z Odrzańską Drogą Wodną (E-30).
MGMiŻŚ nie wyklucza żadnych form finansowania rozwoju żeglugi śródlądowej printer
MGMiŻŚ nie wyklucza żadnych form finansowania rozwoju żeglugi śródlądowejMinisterstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej nie wyklucza żadnej z możliwości finansowania programu rozwoju żeglugi śródlądowej. Według resortu wśród potencjalnych źródeł finansowania przedsięwzięć należy wymienić m.in. środki finansowe pochodzące z: Funduszu Spójności, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Funduszu "Łącząc Europę" (CEF), Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych, funduszy celowych – np. środki Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej czy też środki z Funduszu Żeglugi Śródlądowej, a także środki budżetu państwa, samorządów terytorialnych, inwestorów z zainteresowanych sektorów oraz środki przeznaczone na realizację zadań ujętych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.
Lista pamięci (Wieczna Wachta) printer
Od założenia naszego wspaniałego serwisu minęło sporo czasu i na przestrzeni tego czasu odeszło też wielu wspaniałych naszych kolegów, którym wydaje mi się należy poświęcić stronę do której będziemy na bieżąco wpisywać odchodzących na Wieczną Wachtę i by w każdej chwili móc zaglądać, kto ma taką wolę i wiedzieć kogo już nie ma wśród nas.
Konferencja konsultacyjna dla samorządów nadodrzańskich printer
Konferencja konsultacyjna dla samorządów nadodrzańskich6 listopada 2017 r., na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się konferencja inaugurująca samorządowe konsultacje w związku z początkiem prac nad Programem modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej.

Organizatorem konferencji jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, we współpracy z Zarządem Morskich Portów Szczecin-Świnoujście SA i Politechniką Wrocławską. Celem konferencji jest zapoznanie przedstawicieli samorządów nadodrzańskich z koncepcją i harmonogramem prac nad Programem Rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej.
Pilotażowy rejs z nawozami do Polic printer
Pilotażowy rejs z nawozami do PolicW piątek, 27 października z Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. ruszył pierwszy próbny transport barkowy nawozów. Barka, przewożąca 250 ton nawozu azotowego Salmag®, pokona trasę 670 km. Przystankiem końcowym są polickie zakłady Grupy Azoty, z których produkt będzie dystrybuowany do odbiorców z regionu zachodniopomorskiego.

Decyzja o powrocie do transportu wodnego wpisuje się w rządową politykę wspierającą użeglowienie Odry. Działania Grupy Azoty, w skład której wchodzą dwa zakłady produkcyjne z dostępem do portu, mogą w znacznym stopniu przyczynić się do ożywienia gospodarczego w zakresie transportu śródlądowego.
Towary omijają Polskę. Intermodal może to zmienić printer
Towary omijają Polskę. Intermodal może to zmienićPodczas II Spotkania Ministrów Transportu i Biznes Forum Europy Środkowo-Wschodniej i Chin eksperci oraz przedstawiciele firm i portów rozmawiali w ramach panelu dotyczącego śródlądowych dróg wodnych.

Wszyscy biorący udział w dyskusji zgodni byli co do tego, że polskie rzeki wymagają inwestycji i zdecydowanych działań z uwagi na to, że można dzięki temu uzyskać znaczny rozwój całego systemu transportowego w naszym kraju. Jak jednak podkreślali – należy to robić z głową.

Dzisiaj jest środa
24 stycznia 2018 roku
Urodziny świętują:
Nikt z naszej załogi
nie ma dziś urodzin

36,062,388 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 1
Łącznie użytkowników: 1,812
Najnowszy: nowum
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
barkaz400303:52:52
Kowal04:09:09
Misiordon04:18:24
oliwia05:31:48
szafir06:12:25
miroslaw rajski06:40:46
Fidelis07:54:01
Janusz Misze...08:26:50
hydrogeo09:48:47
zbyszek111:03:44
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   PRchecker.info Free counters!
Zakładanie firm w Niemczech | Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet