Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Otwarto zmodernizowany odcinek drogi wodnej Odra-Hawela printer
Karin Roth - Sekretarz Stanu w Federalnym Ministerstwie Transportu Niemiec - dokonała w dniu 11.12.2006 otwarcia dla żeglugi nowego przejścia kanałowego nad odcinkiem kolei Berlin-Stralsund.

Turystyczno-gastronomiczno-sportowo-benedyktyńskie ożywianie Wisły printer
Śniadanie na barce, obiad na galarze, później rejs Wisłą do Tyńca i kolacja w opactwie benedyktynów. Swój pomysł na ożywienie rzeki proponuje grupa Wisła dla Krakowa.

- Chcemy zdynamizować działania miasta w sprawie ożywienia bulwarów wiślanych. Jak na razie niewiele w tym kierunku zrobiono - mówi Zygmunt Kruczek, współtwórca zakrojonego na szeroką skalę projektu "Turystyka - wspólna sprawa". Przypomina deklaracje miejskich urzędników, którzy zapowiadali na jesień ubiegłego roku instalację nad Wisłą plenerowego kina letniego na olbrzymiej barce na 500 osób. Miały być kolejne restauracje i kawiarnie na coraz liczniejszych barkach, wypożyczalnia leżaków, plażowe programy artystyczne.

Nowa rozporządzenie o ewidencji wydatków na żeglugę. printer
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA z dnia 15 grudnia 2006 r. w sprawie prowadzenia ewidencji wydatków ponoszonych na śródlądowe drogi wodne i ich infrastrukturę.
(Dz. U. z dnia 22 grudnia 2006 r.)

Na podstawie art. 66a ust. 4 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. - Prawo wodne (Dz. U. z 2005 r. Nr 239, poz. 2019 i Nr 267, poz. 2255 oraz z 2006 r. Nr 170, poz. 1217 i Nr 227, poz. 1658) zarządza się, co następuje:

Łatwiej o Patent Reński ! printer
Wspaniała, noworoczna wiadomość dla polskich kapitanów nie posiadajacych Patentu Renskiego.
W grudniowym 12 nr. "Binnenschifffahrt" niemieckiej prasy fachowej dla zeglugi srodladowej przeczytalem w dziale "Drogi wodne i porty" informacje Centralnej Komisii Renskiej (ZKR) obejmujacą nastepujace tematy

1.minimalna glebokosc tranzytowa ponizej Duisburga ma wynosic 280 cm
2.nowe europejskie numery rejestracyjne dla wszystkich statków żeglugi śródlądowej
3.uznanie innych Patentów na Renie

Życzenia Noworoczne printer
Szczęśliwego Nowego Roku - oby był świadkiem reaktywowania szkolnictwa żeglugowego we Wrocławiu oraz początkiem lepszych dni dla żeglugi śródlądowej w Polsce - Absolwentom, Nauczycielom i Sympatykom naszej Szkoły oraz wszystkim, którym rozwój żeglugi śródlądowej w Polsce leży na sercu,
życzy
Waldek Rybicki - Prezes Stowarzyszenia Absolwentów ZSZŻŚ we WrocławiuCzy powstanie szkoła żeglugi śródlądowej? printer
Wydział Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia jest zwolennikiem uruchomienia pogimnazjalnych szkół zawodowych w tym techników zawodowych. Powstał więc sprzyjajacy klimat do wznowienia starań o przywrócenie kształcenia w zawodzie marynarza rzecznego.

Jak informuje Zbyszek Toporowicz - sekretarz Stowarzyszenia Absolwentów ZSZŻŚ - w dniu dzisiejszym odbyły się pierwsze rozmowy z władzami miasta w tej sprawie.

Rocznica printer
W dniu 25.12.2006 strona internetowa Absolwentów TŻS obchodzi pierwszy rok istnienia. Bezsprzecznie jest to strona o wielkich zasługach włożonych w nawiązanie dawnych kontaktów koleżeńskich i w powołanie Stowarzyszenia Absolwentów. Posiada bogatą część opisową, kolekcję fotograficzną i troszczy sie o odzyskanie także innych pamiątek. Ogrom włozonej przez jej twórców pracy docenia całe środowisko absolwentów i nauczycieli oraz ich rodzin.

Strona internetowa Stowarzyszenia printer
W dniu dzisiejszym zadebiutował serwis Stowarzyszenia Absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu. Rozwiane więc zostały w ten sposób wszelkie niedomówienia oraz przerwane dyskusje wzbudzające niezdrowe emocje wśród części społeczności związanej ze zlikwidowanym Zespołem Szkół Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu.

Jak wielokrotnie na tych łamach podkreślałem - nasz serwis nie jest i nigdy nie był oficjalnym serwisem Stowarzyszenia. Z chwilą uruchomienia serwisu wszelkiech informacji o Stowarzyszeniu (statutu, listy członków, numerów kont i tekstu deklaracji) należy poszukiwać pod adresem www.tzs-stowarzyszenie.eu

Miedzynarodowy dzien zeglugi srodladowej w Würzburgu printer
Ponad 350 zaproszonych gosci z Niemiec i sasiednich krajow przy ogromnym zainteresowaniu mediow : telewizji, radia, agencji informacyjnych, internetu oraz dziennikow i prasy fachowej odbyl sie 5-go pazdziernika 2006 r. w hotelu " Maritim " w Würzburgu.

" Miedzynarodowy dzien zeglugi srodladowej " zorganizowany przez Federealny Zwiazek Niemieckiej Zeglugi Srodladowej / BDB / . Wsrod wielu krajowych i miedzynarodowych gosci znalezli sie przedstawiciele przedsiebiorstw zeglugowych oraz portow rzecznych, przedstawiciele Bundestagu i Parlamentow Landowych oraz Centralnej Komisji Renskiej ze Strassburga.

2 mln euro na nowe silniki printer
Duisburg. - Federalny Związek Niemieckiej Żeglugi Śródlądowej (BDB) z uznaniem przyjał decyzję Bundestagu o uwzględnieniu w budżecie nakładów na wprowadzenie szczególnie przyjaznych środowisku, wydzielających niewiele gazów wydechowych silników dla żeglugi rzecznej. Program rozłożono na pięć lat a w roku budźetowym 2007 przyznano na jego wsparcie 2 mln Euro.

Śluza Uelzen II otwarta dla żeglugi printer
Sekretarz Stanu przy Federalnym Ministerstwie Komunikacji Karin Roth otwarła uroczyście w dniu 8.12.2006 nowa śluzę Uelzen II na Elbe-Seitenkanal.

Roth: "Z otwarciem śluzy Uelzen II wiąże się znaczny wzrost przepustowości i niezawodności ruchu na Elbe-Seitenkanal i w całej sieci dróg wodnych. Zainwestowaliśmy okrągłe 120 mln Euro w nową śluzę. Rząd będzie kontynuował wzrost nakładów na infrastrukturę dróg wodnych aby wzmacniać przyjazny dla środowiska i oszczędzający energię transport rzeczny."


Wspieramy
tzs

Dzisiaj jest poniedziałek
12 listopada 2018 roku
Urodziny świętują:
Nikt z naszej załogi
nie ma dziś urodzin

37,138,591 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 4
Łącznie użytkowników: 1,902
Najnowszy: Rafaal
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
vidarq01:47:29
Rafaal05:03:53
Szafranek05:08:24
Black Hawk05:25:37
Misiordon07:28:06
miroslaw rajski09:57:16
Apis10:40:13
stanley86011:11:14
Roman Rojewski20:14:39
Andrzej Mits... 1 dzień
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet