Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Orkan printer
18 stycznia Orkan "Kyrill" dokonal spustoszenia w calej polnocno-zachodniej Europie.Bylem w tym czasie na statku i przezylem kolejna przygode.

Najkrotsza droga wodna z Hamburga do Berlina jest polaczenie Laby przez Dolna Havela do Plaue w systemie jezior brandemburskich.Na ta rzeke wymagany jest patent /od km.67 do km.148 / a co sie z tym wiaze znajomosc jej locji.Pokonuje ta droge wodna ponownie od dwoch lat/ po 20-letniej przerwie /.


Wojewoda wrocławski chce żeglugi printer
Stowarzyszenie Absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych Żeglugi Śródlądowej, walczące o przywrócenie szkoły, którą kończyli, zyskało wczoraj wsparcie wojewody Krzysztofa Grzelczyka. Ten zaapelował wczoraj do radnych miejskich, by ze względu na wrocławską tradycję w tej dziedzinie, a także opinie przedstawicieli środowisk żeglugowych, otworzyli takie technikum. Tymczasem do tego pomysłu nie palą się ani urzędnicy magistratu, ani miejscy radni.

Spławianie tematu printer
Absolwenci Szkół Żeglugi Śródlądowej walczą o technikum. Firma Odratrans jest w stanie zatrudnić od ręki nawet kilkudziesięciu marynarzy o specjalności technik żeglugi śródladowej. Tymczasem urzędnicy nie widzą sensu wskrzeszenia takiej placówki we Wrocławiu.- Skoro urzędnicy nie widzą potrzeby otwarcia tej szkoły, będziemy przekonywać radnych - zapewnia Waldemar Rybicki - Prezes Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu. W czwartek radni na sesji będę głosowali powstanie 15 techników. Wśród nich nie ma Technikum Żeglugi Śródlądowej, które istniało we Wrocławiu ponad 58 lat. Zostało zlikwidowane razem z innymi szkołami starego typu po ostatniej reformie kilka lat temu.

Nasze notowania w Google printer
Atrakcyjnośc naszej strony, bogactwo treści nadsyłanych przez wszystkich współtworzących i uzytkowników a co za tym idzie bardzo duża liczba odwiedzin oraz prawidłowa polityka promocyjna Waszego Kapitana przyniosła rezultaty.

Nasz Page Rank w Google wynosi 4/10 co jest doskonałym wynikiem jak na tak młody serwis! Odpowiedni znaczek odsyłający każdego "niedowiarka" do miejsca w sieci gdzie można to sprawdzić znajduje się u dołu strony w lewej części. Wystarczy po kliknięciu w znaczek w nowootwartym oknie wpisać www.zegluga.apisvideo.pl - wynik zostanie wyświetlony po sekundzie.

Likwidacja wąskiego a raczej niskiego gardła drogi wodnej Odra-Hawela printer
W dniu 15.01.2007 rozpoczną sie prace przy budowie nowego mostu, położonego w kilometrze 57.718 drogi wodnej Odra-Hawela w okolicach Finowfurt.

Zbudowany w roku 1959 most o nazwie Strassenbruecke Kaiserweg posiada prześwit dla żeglugi wynoszący 3.97 m przy najwyższym ze stanów roboczych tej drogi wodnej i jest to najniższy most na trasie Berlin - Szczecin.

Nowy most powstanie 20m na wschód od starego. Ponieważ jest to ciąg drogi federalnej B-167 przystosowany zostanie do współczesnych warunków ruchu kołowego na tej trasie: m. in. poprzez złagodzenie dwóch zakrętów wzrośnie dopuszczalna prędkość jazdy.

Zakończenie budowy planowane jest na maj 2008.
Po polsku... printer
Jako pomysłodawca, projektant, webmaster i administrator tego serwisu oświadczam, że strona ta - skupiająca pasjonatów żeglugi śródlądowej tej dawnej i obecnej.... polskiej i zagranicznej.... towarowej i pasażerskiej - jest stroną prywatną, niezależną i nie powiązaną z żadną organizacją czy instytucją.

Jednoczy na swoich łamach wszelkie działania i pomysły zmierzające do sanacji dróg wodnych i rewitalizację żeglugi w Polsce - nawet jeśli nastapiłoby to tylko w formie turystyki i rekreacji wodnej. Serwis aktywnie współtworzą osoby z róznych środowisk i nie są to wyłącznie absolwenci wrocławskiego TŻŚ czy też członkowie Stowarzyszenia Absolwentów TŻŚ.

Nadal nie będzie marynarskich mundurków we Wrocławiu printer
Jak informuje Joanna Przybyszewska - Pełnomocnik Zarządu Woj. Dolnośląskiego ds. rzeki Odry - do Wrocławia wrócą 4-letnie technika ... ale niestety, nie będzie wśród nich technikum żegugi śródlądowej.
Jak podaje dzisiejsze "Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska" - po ubiegłorocznym nieudanym naborze specjalności żeglugowych - w Zespole Szkół przy ul. Młodych Techników 58 pojawią się tylko klasy kształcące techników mechaników obróbki skrawaniem i spawaniem.
Moim zdaniem ubiegłoroczny falstart był w dużej mierze spowodowany niedoinformowaniem potencjalnych kandydatów na uczniów przez Kuratorium Oświaty i samą szkołę.
We czwartek nad projektem będzie obradowała Rada Miejska.

Alufelgi, alustatki... printer
Firma MATIK w 2005 roku oddała do użytku nowy statek aluminiowy, całkowicie wyprodukowany i zaprojektowany w Polsce . Dostosowano go do warunków nawigacyjnych obecnie panujących na śródlądowych drogach wodnych w Polsce (zanurzenie 45 cm). Jest dość szybki i pojemny, zabiera do 110 osób. W 2006 roku prototyp pływał w Malborku. Nowy typ to BO 1450 - nosi nazwę "MS Generał Kutrzeba".

MATIK (Menadżerska Agencja Technologii i Konstrukcji) to firma, która powstała w 2003 roku i zajmuje się budową statków i pływających konstrukcji aluminiowych. Jest głównym dealerem amerykańskiej firmy Michigan Wheels, amerykańskiego producenta śrub do łodzi i statków, firmy z ponad stuletnią tradycją ale - jak zapewnia przedstawiciel - o zupełnie nowoczesnych cenach.

10 w Skali Barei - wyniki printer
WIELKA KAPITUŁA KONKURSU NA "KOMENTARZ MIESIĄCA" - ocierając łzy ciurkające z pięknych oczu usiadła do podsumowania jego jakże mizernych wyników.

Śmiać to się lubią wszyscy, ale żeby tak podnieść palce, nacisnąć przycisk, zagłosować nawet na dwie ręce, to już nikomu się nie chciało!

Zamiast łodziarzy - łyżwiarze printer
W piątek w Zespole Szkół nr 14 przy ul. Brücknera 10 we Wrocławiu oficjalnie otwarto pierwsze w Polsce szkolne sztuczne lodowisko. Zadaszone, ze sztucznym oświetleniem, będzie głównie służyć uczniom XIV LO i Gimnazjum nr 49. Lodowisko ma wymiary 40 na 20 m. Jednocześnie może się na nim ślizgać 40 osób.

Marek Łaźniak, dyrektor szkoły: - Chcemy, aby z rozwojem i osiągnięciami naukowymi naszych uczniów, które są szeroko znane w całym kraju, w parze szedł ich rozwój fizyczny.
Otwarto zmodernizowany odcinek drogi wodnej Odra-Hawela printer
Karin Roth - Sekretarz Stanu w Federalnym Ministerstwie Transportu Niemiec - dokonała w dniu 11.12.2006 otwarcia dla żeglugi nowego przejścia kanałowego nad odcinkiem kolei Berlin-Stralsund.


Wspieramy
tzs

Dzisiaj jest wtorek
16 października 2018 roku
Urodziny świętują:
Witek Prabucki
Wszystkiego najlepszego!

36,989,604 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 5
Łącznie użytkowników: 1,892
Najnowszy: Konrad Fidler
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
barkaz400300:46:18
Look@SS00:52:33
CHMIEL02:33:39
ango03:16:53
Yulie05:14:23
tiktak11:55:17
Apis12:05:17
zbyszek114:09:54
cezary12014:41:42
Porta15:02:04
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet