Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Złota Strona ! printer
Nasz serwis został wyrózniony prestiżowym tytułem "Złotej Strony Tygodnia" przez zespół "Wprost-Online". Oto uzasadnienie werdyktu:

"Żegluga śródlądowa - wczoraj, dziś, jutro
Witryna www.zegluga.apisvideo.pl to zrobiona z nutką nostalgii za lepszymi czasami żeglugi śródlądowej strona miłośników jej rozwoju i wszystkiego, co się po polskich rzekach może poruszać. Na stronie sporo wiadomości zarówno o historii żeglugi jak i praktycznych informacji dla jej amatorów. Mankamentem witryny jest brak opisów do zdjęć w Galerii.

Jednocześnie informujemy, że Państwa witryna weźmie udział w konkursie na Złotą Stronę Miesiąca, w którym zwycięzcę wyłonią internauci w głosowaniu SMS-owym. Głosowanie rozpocznie się w następnym miesiącu, po zgromadzeniu kompletu stron tygodnia z bieżącego miesiąca. Szczegóły dotyczące głosowania znajdują się w regulaminie konkursu na stronie .WPROST - Regulamin

Jury konkursu Złote Strony "Wprost"


Komandor por. Mieczysław Wróblewski printer
Dzisiaj skończył 91 lat Pan Mieczysław Wróblewski - Komandor porucznik Komodor Bractwa Mokrego Pokładu. Absolwent Korpusu Kadetów i Szkoły Podchorążych Marynarki Wojennej w Toruniu. Dowódca okrętów wojennych. Obrońca Helu i więzień obozów jenieckich. W latach 50-tych związał się z Wrocławiem gdzie przez wiele lat wykładał w TŻŚ teorię prowadzenia statku, nawigację. Piastował szereg odpowiedzialnych stanowisk w administracji żeglugowej, w tym również jako ekspert ONZ w Afryce. Hobby - fotografia. Znany autor wielu znakomitych "obrazów" i wystaw fotograficznych eksponowanych w kraju i za granicą.

Nasz kolejny sukces printer
Cytuję treść otrzymanego dziś e-maila adresowanego do Naszej Załogi:

"Uprzejmie informuję o zajęciu pierwszego miejsca w konkursie stron www – MiodzioNET.

Poniżej znajduje się kod z zwycięskim banerem, będącym trofeum w konkursie stron WWW. Można go umieścić tylko na zwycięskiej stronie. Ponadto zamieszczono link do Waszej strony na stronie głównej naszego serwisu, jak i w katalogu stron www MiodzioNET na każdej podstronie i będzie on wyświetlany przez cały czas trwania następnej edycji konkursu.

Z poważaniem - Zespół serwisu MiodzioNET.

Wymagania techniczne dla statków żeglugi śródlądowej printer
Rezolucja legislacyjna Parlamentu Europejskiego w sprawie wniosku dotyczącego dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady zmieniającej dyrektywę 2006/.../WE ustanawiającą wymagania techniczne dla statków żeglugi śródlądowej (COM(2006)0646 – C6-0360/2006 – 2006/0210(COD))

Parlament Europejski ,
– uwzględniając wniosek Komisji przedstawiony Parlamentowi Europejskiemu i Radzie (COM(2006)0646)(1) ,
– uwzględniając art. 251 ust. 2 oraz art. 71 ust. 1 Traktatu WE, zgodnie z którymi wniosek został przedstawiony Parlamentowi przez Komisję (C6-0360/2006),
– uwzględniając art. 51 i art. 43 ust. 2 Regulaminu,
– uwzględniając sprawozdanie Komisji Transportu i Turystyki (A6-0402/2006),

1. zatwierdza wniosek Komisji po poprawkach;
2. zwraca się do Komisji o ponowne przekazanie mu sprawy, jeśli uzna ona za stosowne wprowadzenie znaczących zmian do swojego wniosku lub zastąpienie go innym tekstem;
3. zobowiązuje swojego Przewodniczącego do przekazania stanowiska Parlamentu Radzie i Komisji.

Żegluga śródlądowa próbuje odbudować swoje znaczenie printer
Systematycznie pogarsza się stan infrastruktury rzecznej w Polsce
Resort gospodarki morskiej zamierza w większym niż dotychczas stopniu wykorzystać w transporcie żeglugę śródlądową.
Jako główną przyczynę upadku przewozów śródlądowych wymienia się fatalny stan polskich szlaków wodnych oraz całej infrastruktury portowej, śluz czy jednostek pływających. Padają liczby, mówiące, że na obszarze naszego kraju mamy aż 3812 kilometrów dróg wodnych, ale barki pływają zaledwie po połowie z nich, że do bezpiecznej żeglugi nadaje się zaledwie kilka odcinków Odry, m.in. Wrocław-Gliwice, górny odcinek Wisły w okolicach Krakowa (uregulowany jeszcze przez Austriaków podczas zaborów) oraz dolny bieg Wisły i Odry.

Zapłacą za ich naukę i gwarantują pracę printer
Są absolwentami liceów i techników. Za trzy lata będą marynarzami. Ich naukę opłaca i pracę gwarantuje niemiecki armator.

Wczoraj w szczecińskiej Policealnej Szkole Morskiej (PSM) odbywały się egzaminy i rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami, którzy chcą się uczyć w tzw. klasie armatorskiej. Czesne - 480 zł miesięcznie - opłaci armator. Młodzi ludzie oczekujący wczoraj na wyniki testu nie kryli, że oferta niemieckiej firmy jest dla nich bardzo atrakcyjna. Jakub Gac mieszka pod Warszawą. Skończył liceum, a o naborze do klasy armatorskiej dowiedział się z ogłoszenia w gazecie.

- Chcielibyśmy, aby ten system w Akademii Morskiej zaczął funkcjonować już od przyszłego roku akademickiego a w szkołach od września - mówi Paweł Szynkaruk dyrektor PŻM.
Rekreacyjne łodzie rzeczne (houseboaty). printer
Żegluga takimi jednostkami po rzekach i kanałach to bardzo popularna forma rekreacji w wielu europejskich krajach i stały dochód dla miejscowości leżących przy tych szlakach. Poruszają się one z prędkością ustawioną mechanicznie przez czarterodawcę na 6-8 km/h z możliwością zerwania blokady tylko w wypadku groźby zderzenia.Napędzane są silnikami o mocy od 30 do 50 KM. Ich konstrukcja zapewnia pełen komfort, gdzie cała wielopokoleniowa rodzina może wygodnie i bezpiecznie spędzać wakacje, odpoczywając i odwiedzając atrakcyjne miejsca.
Cała rodzina i w wielu krajach tylko nie w Polsce.

Postęp w Projekcie nr 17 Zjednoczenia Niemiec printer
Jak informuje Urząd Budowy Nowych Dróg Wodnych w Berlinie przy Federalnej Administracji Wodno-żeglugowej - rozpoczęta zostanie rozbudowa kanału Haveli na planowanym odcinku nr.1 od km 20,7 do km 22,9. - element tzw "Projektu nr 17 zjednoczenia Niemiec".

Urząd Budowy Nowych Dróg Wodnych w porozumieniu z Towarową Centralą Przewozową gminy Wustermark rozpoczyna w tym roku rozbudowę kanału Haveli w kierunku południowym, przewidującą także budowę portu.

Giełda pracy i inne zmiany w serwisie printer
Staram się stale ulepszać i usprawniać interaktywne mozliwości serwisu oraz likwidować zauważone błędy i utrudnienia. Wiele z nich wyłapuję sam ale sporo znajdują uzytkownicy i ich sugestie są nieocenione.

Proszę ta drogą o przysyłanie swoich uwag i zauważonych błędów powodujących jakiekolwiek utrudnienia w korzystaniu z serwisu. Wszystkie wnikliwie sprawdzam i wspólnie z Teosem szukamy optymalnych rozwiązań. Kilka zmian ulepszających właśnie wprowadziłem.

Komunikat Stowarzyszenia AZSZŻŚ printer
Zawiadamiamy, że z okazji 60 rocznicy powstania szkolnictwa żeglugowego we Wrocławiu Stowarzyszenie Absolwentów Szkół Żeglugi Śródlądowej planuje zorganizowanie spotkania absolwentów wszystkich roczników i kierunków nauczania.
Proponowany termin: 29 czerwca - 1 lipca 2007.
Oczekujemy wstępnych deklaracji uczestnictwa w dziale Kontakt na stronie Stowarzyszenia.
Prosimy o propozycje w sprawie programu spotkania.

III Międzynarodowa Konferencja Naukowa "INLAND SHIPPING" printer
W listopadzie ubieglego roku zostalem zaproszony na Miedzynarodowa Konferencje Gospodarcza "Zegluga Sródladowa w rozszerzonej Unii Europejskiej" organizowana przez Zaklad Zeglugi Sródladowej i Gospodarki Wodnej Instytutu Inzynierii Transportu WIET Akademii Morskiej w Szczecinie, IVR Rotterdam oraz European Barge Union.

Zaproszenie to przekazalem Prezesowi Stowarzyszenia Absolwentow Waldemarowi Rybickiemu, ktory zaprezentowal tam nasza organizacje, gdyż osobiscie nie moglem pojechac. Kilka dni temu otrzymalem ponownie zaproszenie na kolejną konferencje. Mysle, ze jest to dowod uznania za to co robimy na naszej stronie internetowej dla polskiej i europejskiej zeglugi srodladowej.

"INLAND SHIPPING" integruje środowisko akademickie, armatorów, stocznie, porty oraz administrację żeglugi śródlądowej i śródlądowych dróg wodnych, tworząc platformę wymiany doświadczeń, opinii i wyników badań związanych z szeroko pojętą problematyką transportu wodnego śródlądowego w Polsce i pozostałych krajach europejskich.


Wspieramy
tzs

Dzisiaj jest poniedziałek
22 października 2018 roku
Urodziny świętują:
kapusta
Wszystkiego najlepszego!

37,020,948 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 5
Łącznie użytkowników: 1,896
Najnowszy: SMAGLINSKI
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
janis00:49:29
krzys02:34:21
marina03:14:00
cezary12004:23:42
Hen04:41:58
Dorota Gozdek06:22:13
Szafranek07:00:35
Apis07:13:08
mkrakowiak7419:40:13
Lukasz_G20:47:45
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet