Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora TŻŚ we Wrocławiu printer
Konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora TŻŚ we WrocławiuMinister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, ul. Młodych Techników, 53-645 Wrocław.

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z podanym imieniem i nazwiskiem kandydata, adresem zwrotnym, adresem e-mail i dopiskiem: „Konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu”, w terminie do dnia 19 lutego 2018 r. na adres: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, ul. Nowy Świat 6/12, 00-400 Warszawa (z dopiskiem: Sekretariat Departament Edukacji Morskiej), liczy się data wpływu oferty do Ministerstwa.
Materna: zainwestujemy 100 mld zł w gospodarkę morską printer
Materna: zainwestujemy 100 mld zł w gospodarkę morskąW najbliższych kilkunastu latach zainwestujemy 100 mld złotych - powiedział w sobotę w Toruniu wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Jerzy Materna. Wskazał, że do niedawna Polska stała tyłem do morza, a teraz traktuje je priorytetowo. Wśród bardzo istotnych dla ministerstwa inwestycji wymienił m.in. Centralny Port w Gdańsku, pogłębienie toru wodnego Świnoujście-Szczecin, a także powstanie nowego, głębokowodnego terminalu kontenerowego w Świnoujściu. W jego ocenie bardzo istotne jest przywrócenie żeglowności międzynarodowych dróg wodnych, ze szczególnym uwzględnieniem E30 - Odrzańskiej Drogi Wodnej, E40 biegnącej od Gdańska przez Warszawę po Brześć i na Ukrainę oraz E70 - łączącej Antwerpię z Kłajpedą.
Spotkanie z armatorami śródlądowymi w sprawie harmonogramu prac na stopniu wodnym Malczyce printer
Spotkanie z armatorami śródlądowymi w sprawie harmonogramu prac na stopniu wodnym MalczyceIntensyfikacja prac nad zakończeniem budowy stopnia wodnego Malczyce sprawiła, że w lutym 2018 roku rozpoczną się prace nad przegrodzeniem rzeki Odry. MGMiŻŚ zaprasza na spotkanie, którego celem jest przekazanie użytkownikom drogi wodnej informacji na temat ograniczeń w żegludze śródlądowej do czasu uruchomienia śluzy żeglugowej, które jest planowane jeszcze w I połowie 2018 roku.

Zapraszamy armatorów śródlądowych funkcjonujących na Odrzańskiej Drodze Wodnej na spotkanie informacyjne dotyczące harmonogramu prac na stopniu wodnym Malczyce, które odbędzie się 9 lutego 2018 r. w godzinach 13.00-15.00 w siedzibie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie RZGW we Wrocławiu.
Bydgoszcz została stolicą Wisły printer
Bydgoszcz została stolicą WisłyWiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski był gościem na spotkaniu zespołu ds. zrównoważonego rozwoju Regionu Dolnej Wisły. Razem z wojewodą kujawsko-pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem poinformowali o nowych regionalnych instytucjach zarządzających rzekami, które swoje siedziby będą miały w Bydgoszczy. Mowa o Urzędzie Żeglugi Śródlądowej, który będzie się zajmował Wisłą na całym jej odcinku oraz Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej i Zarząd Zlewni Noteci. Uczestnicy spotkania mówili także o budowie II stopnia wodnego w Siarzewie.
Czy Wisła straciła już swój transportowy potencjał? printer
Czy Wisła straciła już swój transportowy potencjał?– Żegluga śródlądowa jest XVIII-wieczną gałęzią transportową. Kolej – XIX-wieczną. Transport samochodowy i lotniczy – XX-wieczną. A początek naszego XXI wieku to intermodal, czyli połączenie, jak najkorzystniejsze dla nadawcy i odbiorcy tych wszystkich możliwości przemieszczania ładunku. Kto ma te cztery asy w ręku i dodatkowo jokera w postaci żeglugi morskiej, która była od zawsze, może grać globalnie. Ale jeśli ktoś utracił chociaż jedną z tych kart, to dziś już nie da się jej wyciągnąć z rękawa, bo to za drogo kosztuje – mówi prof. dr hab. Włodzimierz Rydzkowski z Uniwersytetu Gdańskiego i Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.
Rząd ws. reorganizacji terenowej administracji żeglugi śródlądowej printer
Rząd ws. reorganizacji terenowej administracji żeglugi śródlądowejProjektem ustawy o zmianie ustawy o żegludze śródlądowej i ustawy Prawo wodne, zakładającym reorganizację terenowej administracji żeglugi śródlądowej, ma zająć się we wtorek rząd. Nowe przepisy mają wzmocnić urzędy żeglugi śródlądowej.

Projekt ustawy o zmianie ustawy o żegludze śródlądowej oraz ustawy Prawo wodne opracowało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Wisła trzecią nogą portów morskich? printer
Wisła trzecią nogą portów morskich?Zarząd Morskiego Portu Gdańsk (ZMPG) w drugiej połowie grudnia 2017 ogłosił przetarg na studium wykonalności dla zagospodarowania Wisły od Gdańska do Warszawy oraz dróg wodnych od Warszawy do granicy z Białorusią i odcinka od Wisły do Zalewu Wiślanego (portu w Elblągu). Powstać ma do końca 2019 roku, a oferty muszą wpłynąć do ZMPG do godz. 11,00 w piątek, 2 lutego 2018. 15 minut później nastąpi otwarcie kopert. W połowie 2016 roku rząd przyjął założenia planów rozwoju dróg śródlądowych wodnych w latach 2016 – 2020 z perspektywą do roku 2030, zgodnie z którymi do 2030 roku Odra ma być żeglowna międzynarodowo na całej długości a Wisła od Warszawy do Gdańska.
XV spotkanie Zespołu ds. Żeglugi na Odrze printer
XV spotkanie Zespołu ds. Żeglugi na OdrzeW czwartek 25.01.18 r. w gmachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu miało miejsce XV spotkanie Zespołu ds. Żeglugi na Odrze. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele nauki, środowisk związanych z transportem śródlądowym z gospodarką wodną i środowisk żeglugowych.

Clou spotkania była prezentacja prof. Horst Linde - prezesa zarządu Technische Universität Berlin przeprowadzona przez Gerharda Oswalda. Spotkaniu przewodniczył dyr. Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, dr. Jan Pyś. Gościem honorowym był Przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Reorganizacja zarządzania wodami śródlądowymi printer
Reorganizacja zarządzania wodami śródlądowymiZgodnie z projektem rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 20.11.2017 w sprawie terytorialnego zakresu działania dyrektorów urzędów żeglugi śródlądowej i siedzib ich urzędów oraz siedzib, właściwości miejscowej delegatur tych urzędów - w Polsce maja pozostać jedynie trzy Urzędy Żeglugi Śródlądowej: we Wrocławiu, Bydgoszczy i Szczecinie.

Pozostałe staną się delegaturami: Gdańsk, Giżycko i Warszawa będą siedzibami delegatur UŻŚ w Bydgoszczy, Kędzierzyn-Kożle i Kraków delegaturami UŻŚ we Wrocławiu. UŻŚ Szczecin będzie miał pozostawiony swój zasięg terytorialny.
W budżecie państwa zapisano dodatkowe środki na pogłębianie środkowej Wisły printer
W budżecie państwa zapisano dodatkowe środki na pogłębianie środkowej WisłyW budżecie państwa na 2018 r., z inicjatywy parlamentarzystów PiS okręgu płocko-ciechanowskiego, zapisano dodatkowe 4 mln zł na pogłębianie Wisły w środkowym biegu tej rzeki, od Wyszogrodu do Świniar (Mazowieckie). To rejon, który dotknęła powódź w 2010 r.

O dodatkowych funduszach budżetowych na pogłębianie środkowego odcinka Wisły, poinformował we wtorek na konferencji prasowej w Płocku, senator PiS Marek Martynowski, szef okręgu płocko-ciechanowskiego tej partii.

Ustawę budżetową na 2018 r. Sejm przyjął w połowie stycznia, a Senat zaakceptował w zeszłym tygodniu.
Warszawiacy pokochali Wisłę printer
Warszawiacy pokochali WisłęRok Rzeki Wisły był dla warszawskiego odcinka królowej polskich rzek wyjątkowy. Minione 12 miesięcy dało mieszkańcom stolicy nie tylko szczególną możliwość uczestniczenia w wydarzeniach prezentujących uroki spędzania czasu nad Wisłą. W tym czasie zyskali oni także kolejną część nadrzecznych bulwarów. Pierwszy odcinek nadrzecznej promenady, Bulwar Jana Karskiego – rozciągający się od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Podzamcza stał się jednym z ulubionych miejsc spacerów warszawiaków. Od sierpnia mogą oni cieszyć się z drugiego odcinka deptaku. Pomiędzy mostem Świętokrzyskim a Śląsko-Dąbrowskim powstał bulwar generała George’a Smitha Pattona. To tutaj znajdują się m.in. Centrum Nauki Kopernik oraz pawilon Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Dzisiaj jest sobota
21 kwietnia 2018 roku
Urodziny świętują:
Nikt z naszej załogi
nie ma dziś urodzin

36,369,635 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 1
Łącznie użytkowników: 1,829
Najnowszy: Czarny
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
denis14206:56:35
Apis08:35:35
krzycho11112:14:35
bolo26212:38:34
Amigo13:22:39
piotrek2415:25:11
Misiordon15:57:13
zbyszek119:02:10
Janusz Misze... 1 dzień
jerzyk_1960 1 dzień
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   PRchecker.info Free counters!
Zakładanie firm w Niemczech | Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet