Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Zmarł Jacek Bezeg printer
Zmarł Jacek BezegNagle i niespodziewanie zmarł wielki przyjaciel naszego środowiska, redaktor zaprzyjaźnionego z nami i Radą Kapitanów serwisu internetowego Tak dla Odry - kapitan jachtowy Jacek Bezeg. Wielokrotnie uczestniczył w konferencjach poświęconych głównie żeglownej Odrze. Propagator rozwoju żeglugi śródlądowej w Polsce - użytkownik naszego portalu.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 9.03.2018 o godz 13.00 w nowej kaplicy na cmentarzu w Opolu-Półwsi.

Spoczywaj w pokoju, Przyjacielu.
Kolejny krok ku użeglownieniu Wisły printer
Kolejny krok ku użeglownieniu WisłyTuż przed końcem 2017 roku ZMPG ogłosił przetarg na opracowanie studium wykonalności dla kompleksowego zagospodarowania międzynarodowych dróg wodnych. Mowa tu o drodze E-40 od Gdańska do Warszawy i dalej do granicy polsko-białoruskiej w Brześciu oraz drodze E-70 na odcinku od Wisły do Elbląga. Właśnie otwarto oferty, które złożyły cztery podmioty: dwa przedsiębiorstwa (DHV Hydroprojekt oraz Halcrow Group Limited, ELMS HOUSE) i dwa konsorcja (TRACTEBEL ENGINEERING S.A., WYG International, WTU wraz z „PROJMORS” Biuro Projektów Budownictwa Morskiego, a także ARCADIS z Ernst &Young).
Fundusz rozwoju śródlądowych dróg wodnych będzie emitował obligacje printer
Fundusz rozwoju śródlądowych dróg wodnych będzie emitował obligacjeMający powstać specjalny fundusz rozwoju śródlądowych dróg wodnych będzie mógł pozyskiwać środki na inwestycje poprzez emisje obligacji zabezpieczonych przez państwo - poinformował w wywiadzie dla PAP minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Fundusz rozwoju śródlądowych dróg wodnych będzie finansował inwestycje związane z przywracaniem żeglowności rzekom. "Tam chcemy wprowadzić obligacje długoterminowe, czyli obligacje inwestycyjne, które wygenerują pieniądz pod konkretną inwestycje. Obligacje będą zabezpieczone przez państwo" - powiedział Gróbarczyk.
Polska i Francja podjęły współpracę w zakresie żeglugi śródlądowej printer
Polska i Francja podjęły współpracę w zakresie żeglugi śródlądowejÉlisabeth Borne, minister transportu Republiki Francuskiej odwiedziła dziś Warszawę na zaproszenie Marka Gróbarczyka, ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Głównymi tematami rozmów był wodny transport śródlądowy, inwestycje na polskich rzekach, dekarbonizacja transportu morskiego oraz zaproszenie Francji do udziału w Światowych Dniach Morza w Szczecinie.
W ratuszu o rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej printer
W ratuszu o rozwoju Odrzańskiej Drogi WodnejW głogowskim ratuszu prezydent miasta spotkał się z Pełnomocnikiem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglug oraz Dyrektorem Urzędu Żeglugi Śródlądowej. Omawiano plan rozwoju żeglugi na Odrze.

Z Gabrielą Tomik Pełnomocnikiem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej i z dr Janem Pysiem Dyrektorem Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu spotkał się Rafael Rokaszewicz Prezydent Miasta Głogowa. Omawiano założenia do planów rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej z perspektywą do 2030 roku.
Dofinansowanie UE dla portów w Stepnicy i Policach printer
Dofinansowanie UE dla portów w Stepnicy i PolicachInwestycja poprawiająca dostęp do polickiego portu będzie polegać na pogłębieniu toru podejściowego na Kanale Polickim do 10,5 metra z możliwością rozbudowania go w kolejnym etapie do 12,5 metra wraz z poszerzeniem w dnie do 100 metrów – wynika z informacji służb prasowych Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Druga inwestycja, którą wspomogą środki unijne to poprawa infrastruktury dostępowej do portu w Stepnicy. Tam planowana jest przebudowa toru podejściowego do portu wraz z obrotnicą i zwiększenie głębokości do 4,5 metra.
Powołano Komitet Sterujący w sprawie budowy Stopnia Wodnego Siarzewo printer
Powołano Komitet Sterujący w sprawie budowy Stopnia Wodnego SiarzewoWiceministrowie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, energii oraz środowiska, wiceprezesi Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, dyrektorzy Urzędów Żeglugi Śródlądowej oraz przedstawiciele ENERGA Invest SA wzięli udział w I posiedzeniu Komitetu Sterującego w sprawie realizacji inwestycji budowy Stopnia Wodnego Siarzewo.
Wiceszef MGMiŻŚ o pracownikach żeglugi śródlądowej delegowanych do pracy w krajach UE printer
Wiceszef MGMiŻŚ o pracownikach żeglugi śródlądowej delegowanych do pracy w krajach UE Jeśli chodzi o pracowników żeglugi śródlądowej delegowanych do pracy w krajach UE, przepisy Niemiec i Francji o wynagrodzeniu minimalnym wprowadzają niewspółmierne obciążenia - uważa wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Jerzy Materna. W krajach starej Unii obserwuje się działania mające na celu ochronę rynku wewnętrznego tych państw. Przykładami są niemiecka i francuska ustawa o wynagrodzeniu minimalnym. Zgodnie z nimi, polscy armatorzy, wykonujący pracę w ramach oddelegowania, zobowiązani są do zagwarantowania pracownikom wykonującym pracę poza granicami Polski (wynagrodzenia) na poziomie wynagrodzenia minimalnego obowiązującego w kraju na terenie, którego praca ta jest wykonywana.
Wody Polskie. Solidarność pyta pracowników czy chcą strajku printer
Wody Polskie. Solidarność pyta pracowników czy chcą strajkuNSZZ Solidarność zwróciła się do pracowników Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z pytaniem o to czy chcą rozpoczęcia akcji protestacyjnej.

Ankieta powstała w związku z odpowiedzią Prezesa Wód Polskich z dnia 23 lutego na żądania NSZZ Solidarność złożone w trybie sporu zbiorowego.
W Berlinie przedstawiciele ministerstwa zaprezentowali plany dotyczące Odrzańskiej Drogi Wodnej printer
W Berlinie przedstawiciele ministerstwa zaprezentowali plany dotyczące Odrzańskiej Drogi WodnejJednym z celów udziału MGMiŻŚ w konferencji była intensyfikacja kontaktów z niemiecką administracją odpowiedzialną za rozwój systemu transportowego w rejonie dolnej Odry. W trakcie rozmowy przedstawicieli MGMiŻŚ z Minister Infrastruktury i Planowania Przestrzennego Brandenburgii Katrin Schneider potwierdzono wolę współdziałania w zakresie włączenia odcinka Szczecin-Berlin do korytarza transportowego TEN-T. Bieżące robocze kontakty w tej sprawie będą utrzymywane na poziomie dyrektorów departamentów. Pani Minister Schneider zadeklarowała pełne zaangażowanie, by przełamać impas inwestycyjny w drogi wodne w rejonie Haveli i Odry.
Samorządy zachodniej Polski stawiają na Odrę printer
Samorządy zachodniej Polski stawiają na OdręOdra to potencjał transportowy i gospodarczy, na którym może korzystać pięć nadodrzańskich regionów. Dziś zainaugurowany został Samorządowy Rok Rzeki Odry 2018.

Odrzańska Droga Wodna przebiegająca wzdłuż Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego to ważny element europejskiej sieci dróg wodnych śródlądowych. Nadodrzańskie położenie stwarza również bardzo dobre warunki do rozwoju turystyki w województwie lubuskim i kreowania atrakcyjnych produktów turystycznych, konkurencyjnych w skali kraju i Europy.

Dzisiaj jest wtorek
19 czerwca 2018 roku
Urodziny świętują:
boguslaw sobol
Janusz Fafara
Wszystkiego najlepszego!

36,528,853 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 1
Łącznie użytkowników: 1,855
Najnowszy: Eugeniusz
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
Apis00:13:06
leszek-w01:17:14
Misiordon09:24:45
Mateusz14:42:22
ArtB15:33:45
marek sosnicki15:43:52
Szafranek20:08:10
Valdemaras20:49:09
budro2 1 dzień
barkaz4003 1 dzień
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   PRchecker.info Free counters!
Zakładanie firm w Niemczech | Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet