Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Wiślane lodołamacze gotowe do pracy printer
Wiślane lodołamacze gotowe do pracySześć lodołamaczy, które stacjonują przy tamie we Włocławku (Kujawsko-pomorskie) będzie zabezpieczać tej zimy Zbiornik Włocławski na Wiśle, największy sztuczny akwen w Polsce, w przypadku, gdyby zamarzająca rzeka utrudniała spływanie wody, śryżu lub kry lodowej.

Jak poinformowała rzeczniczka RZGW, w ramach bieżących działań przeciwpowodziowych, w miejscowości Popłacin pod Płockiem już z końcem października zainstalowano na Wiśle tzw. przegrodę przeciwśryżową, która ma zatrzymywać spływający rzeką w kierunku Zbiornika Włocławskiego śryż lodowy.
Jest umowa na dokończenie zbiornika Racibórz Dolny printer
Jest umowa na dokończenie zbiornika Racibórz DolnyBudimex w konsorcjum z Ferrovial Agroman dokończy budowę zbiornika Racibórz Dolny. Inwestycja ma być sfinalizowana do 2019 roku. Dziś Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach zawarł umowę na dokończenie tej inwestycji.

Suchy zbiornik przeciwpowodziowy w Raciborzu od 2013 roku był budowany przez Dragados. Miał być gotowy w styczniu tego roku. Termin ten został potem przesunięty na listopad 2018 r. Inwestor ocenił jednak, że tempo prac nie daje szans na ukończenie zadania w terminie. Pod koniec października ub. roku RZGW w Gliwicach rozwiązał umowę z wykonawcą.
Rusza przetarg na prom dla Solca Kujawskiego printer
Rusza przetarg na prom dla Solca KujawskiegoZarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy ogłosił przetarg na realizację promu pasażersko-samochodowego boczno-kołowego. Inwestycja powstaje w ramach projektu dotyczącego przebudowy drogi wojewódzkiej nr 249.

Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie promu pasażersko-samochodowego boczno-kołowego, wybudowanie go, dostawa do przyczółku brzegowego na rzece Wiśle od strony Solca Kujawskiego, uruchomienie promu wraz z dopuszczeniem do pływania oraz rozruch eksploatacyjny obejmujący obsługę przeprawy promowej przez okres 120 dni.
Przetarg na studium modernizacji dróg wodnych, w I kw. 2018 r. printer
Przetarg na studium modernizacji dróg wodnych, w I kw. 2018 r. W I. kwartale 2018 r. ma być ogłoszony przetarg na wykonanie studium wykonalności dla modernizacji drogi wodnej, łączącej Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany z rzekami Białorusi – poinformował Port Gdańsk. Obecnie trwa dialog techniczny z potencjalnymi wykonawcami.

Studium wykonalności ma objąć modernizację drogi wodnej E-40 dla rzeki Wisły na odcinku od Gdańska do Warszawy i E-40 na odcinku od Warszawy do granicy Polska-Białoruś (Brześć) oraz drogi wodnej E-70 na odcinku od Wisły do Zalewu Wiślanego (do Elbląga). Kluczowym odbiorcą studium wykonalności będzie Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Port w Gdańsku odbiera zlecenia portom niemieckim. printer
Port w Gdańsku odbiera zlecenia portom niemieckim.Jeszcze do niedawna polskie porty nie miały szans konkurować z niemieckimi, a każdy kto twierdził, że jest inaczej nie mógł być traktowany na poważnie. Obecnie jednak sytuacja ta zaczyna się zmieniać. Do portu w Gdańsku w ubiegłym tygodniu dotarł pierwszy transport aut Kia Cee’d z fabryki w Żilinie na Słowacji. Do tej pory auta te były eksportowane w świat z portu pod Hamburgiem. Teraz, po raz pierwszy w historii, będzie to polski port. W tym kontekście decyzja o budowie w Gdańsku Centralnego Portu Morskiego jest jak najbardziej uzasadniona.
Powstała rada naukowo-programowa ds. Kanału Elbląskiego printer
Powstała rada naukowo-programowa ds. Kanału Elbląskiego Zarząd woj. warmińsko-mazurskiego powołał w piątek radę naukowo-programową, która ma wypracować wizję rozwoju i promocji Kanału Elbląskiego. Lokalne samorządy starają się o wpisanie tego unikatowego zabytku hydrotechniki na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W skład rady weszli przedstawiciele świata nauki, lokalnych stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, gmin i powiatów położonych nad Kanałem Elbląskim oraz instytucji związanych z funkcjonowaniem tego szlaku wodnego. Mają pomóc władzom samorządowym regionu w tworzeniu strategii rozwoju i promocji tego obszaru.
Konferencja we Wrocławiu w oczach Witka Szabłowskiego printer
Konferencja we Wrocławiu w oczach Witka SzabłowskiegoW czwartek, 16 listopada odbyła się w auli Politechniki Wrocławskiej "Konferencja na rzecz Odry". W tym niezmiernie ważnym wydarzeniu żeglugowym wziął udział nasz kolega szkolny z TŻŚ Witek Szabłowski. Poprosił mnie żebym opisał Jego wrażenia. Oto one.

Oficjalnym organizatorem konferencji był wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. Patronat objęło Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Urząd Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, Unia Izb Łaby i Odry oraz wojewodowie zachodniopomorski, lubuski i opolski. W obradach uczestniczyły liczne delegacje z Czech, Niemiec i Polski. Łącznie ok. 100 osób.
Prokuratura szuka pasażerów statku printer
Prokuratura szuka pasażerów statkuChodzi o statek, który latem w Gdańsku przepłynął pod zamykającą się kładką dla pieszych na Motławie. Śledztwo wszczęto po doniesieniach medialnych na ten temat, na podstawie nagrania z monitoringu, który nagrał zajście. Nikt w tej sprawie nie usłyszał na razie zarzutów.

Prokuratura chce ustalić przede wszystkim jak pasażerowie odebrali zajście i czy czuli się zagrożeni. Ich zeznania dla prokuratury są niezwykle istotne.
22 tys. osób na pokładach statków "Laguna" i "Zefir" printer
22 tys. osób na pokładach statków "Laguna" i "Zefir"22 tys. osób pływało w tym sezonie po Odrze na pokładach samorządowych statków turystycznych „Laguna” i „Zefir”. Bliźniacze statki mają 25 metrów długości i mogą zabrać na pokład po ok. 90 pasażerów i kilkanaście rowerów. Oba kursowały po środkowym odcinku rzeki; wypływały w rejsy ponad 600 razy. Linia Środkowej Odry jest podzielona na dwie części. "Zefir" obsługuje porty rzeczne między Krosnem Odrzańskim a Kostrzynem nad Odrą, a "Laguna" pływa między portami w Głogowie i Cigacicach.
Rok 2018 w regionie śląskim Rokiem Odry printer
Rok 2018 w regionie śląskim Rokiem OdrySejmik Woj. Śląskiego zdecydował w poniedziałek, że 2018 r. będzie w tym regionie obchodzony m.in. jako „Rok Odry — Rzeki Pozytywnej Energii”.

W uzasadnieniu rezolucji sejmiku w tej sprawie wskazano, że celem jest m.in. uświadamianie społeczeństwu szans rozwojowych związanych z położeniem regionu nad Odrą, a także zwrócenie uwagi na trwające przygotowania ministerstwa gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej do realizacji szerokiego planu inwestycyjnego, który do 2030 r. ma Odrze „przywrócić funkcję transportową”.
Powstanie Komisja Odrzańska, która wesprze rozwój żeglugi na Odrze printer
Powstanie Komisja Odrzańska, która wesprze rozwój żeglugi na OdrzeUtworzenie Komisji Odrzańskiej do spraw zarządzania i zagospodarowania rzeki Odry zapowiedziano w czwartek po międzynarodowej konferencji regionalnej we Wrocławiu. Głównym celem będzie przywrócenie IV klasy żeglowności oraz gospodarcze wykorzystanie Odry.

Zakładane wydatki na Odrzańską Drogę Wodną to ok. 2,9 mld zł na modernizację 20 stopni wodnych oraz 6,6 mld zł na budowę 14 nowych stopni wodnych na odcinku Brzeg Dolny - ujście Nysy Łużyckiej oraz 4,5 mld zł na budowę ośmiu stopni wodnych na tzw. Odrze granicznej.

Dzisiaj jest środa
24 stycznia 2018 roku
Urodziny świętują:
Nikt z naszej załogi
nie ma dziś urodzin

36,062,391 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 1
Łącznie użytkowników: 1,812
Najnowszy: nowum
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
barkaz400303:52:57
Kowal04:09:14
Misiordon04:18:29
oliwia05:31:53
szafir06:12:30
miroslaw rajski06:40:51
Fidelis07:54:06
Janusz Misze...08:26:55
hydrogeo09:48:52
zbyszek111:03:49
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   PRchecker.info Free counters!
Zakładanie firm w Niemczech | Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet