Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Żegluga a kolej czyli studzenie zapału? printer
Żegluga a kolej czyli studzenie zapału?Według założeń Białej Księgi Transportowej do 2030 roku 30% drogowego transportu towarów na odległościach większych niż 300 km należy przenieść na inne środki transportu, zaś do 2050 roku wskaźnik ten powinien przekroczyć 50%. W tej sytuacji faworytem jest kolej, ale w odciążeniu polskich dróg może pomóc także żegluga śródlądowa.

Najlepiej będzie jednak, jeśli te dwa środki transportu będą współpracowały. Zarówno kolej jak i żegluga są bardzo ekologicznymi środkami transportu, ale są one ekologiczne w inny sposób, i to właśnie połączenie ich może dać najlepsze rezultaty.
Żegluga łączy - konferencja we Wrocławiu printer
Żegluga łączy - konferencja we Wrocławiu Żegluga śródlądowa jest sektorem, w którym rząd dostrzega ogromne szanse – mówił w środę we Wrocławiu podczas konferencji „Żegluga Łączy” minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Dodał, że rząd jest zdecydowany, by branżę rozwijać.

Sympozjum „Żegluga Łączy” zorganizowali Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz działająca w ramach ONZ Europejska Komisja Gospodarcza (UNECE). Celem dwudniowej konferencji, na którą zostali zaproszenie m.in. ministrowie transportu z kilku państw świata, jest pokazanie możliwości oferowanych przez sektor transportu wodnego śródlądowego.
Gróbarczyk: Odra jest wpisana w koncepcję rozwoju naszego kraju printer
Gróbarczyk: Odra jest wpisana w koncepcję rozwoju naszego krajuOdra jest wpisana w koncepcję rozwoju naszego kraju, a przede wszystkim inwestycji związanych z żeglugą śródlądową – przekonywał w Nowej Soli (Lubuskie) minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Nowa Sól jest największym z nadodrzańskich miast w woj. lubuskim.

W Nowej Soli minister odwiedził tamtejszy port na Odrze i miejsce, gdzie ma zostać wybudowana tzw. ściana przeciwpowodziowa. Spotkał się także z przedsiębiorcami, z którymi rozmawiał m.in. o propozycjach PiS dotyczących obniżenia podatku CIT czy składek na ZUS. Odwiedził także nowosolski port rzeczny.
Na Odrze powstanie 29 nowych stopni wodnych. Znamy ich lokalizację printer
Na Odrze powstanie 29 nowych stopni wodnych. Znamy ich lokalizacjęJak informuje Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (MGMiŻŚ) – dla odcinka Odrzańskiej Drogi Wodnej od powstającego stopnia wodnego Malczyce do ujścia Nysy Łużyckiej model wskazuje następujące lokalizacje piętrzeń: Lubiąż, Ścinawa, Rajczyn, Chełm, Orsk, Wietszyce, Wilków, Głogów, Żukowice, Bytom Odrzański, Nowa Sól, Młynkowo, Klenica, Głęboka, Krępa, Pomorsko, Będów, Chyże, Osiecznica, Krzesiny. Pierwsze dziewięć stopni znajduje się w województwie śląskim, a pozostałe w województwie lubuskim.

Z kolei w przypadku piętrzeń na granicznym odcinku Odrzańskiej Drogi Wodnej model wskazuje na lokalizacje stopni w okolicy miejscowości: Tawęcin, Urad, Świecko, Lubusz, Owczary, Kostrzyn nad Odrą, Kaleńsko, Gozdowice, Bielinek. Pierwsze sześć stopni znajduje się w województwie lubuskim, a pozostałe w województwie zachodniopomorskim.
Po 13 latach Technikum Żeglugi Śródlądowej wraca na mapę wrocławskich szkół printer
Po 13 latach Technikum Żeglugi Śródlądowej wraca na mapę wrocławskich szkółOd września br, po 13-letniej przerwie, naukę rozpoczną uczniowie dwóch klas szkoły, której tradycje sięgają 1946 r. „Reaktywacja szkoły pokazuje, jak ważna jest Odrzańska Droga Wodna” – powiedział wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. Prezes Stowarzyszenia Absolwentów Technikum Żeglugi Śródlądowej Waldemar Rybicki, który jest kapitanem belgijskiego tankowca, powiedział, że wrocławska szkoła była niegdyś znana w całej Europie.
Pierwsi uczniowie Technikum Żeglugi Śródlądowej zasiądą w szkolnych ławach we wrześniu.
Samorządowcy z Zagłębia Miedziowego stawiają na Odrę printer
Samorządowcy z Zagłębia Miedziowego stawiają na OdręPrzedstawiciele samorządów Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego są zgodni: społeczności lokalne powinny korzystać z nadodrzańskiego położenia. Przywrócenie żeglowności Odrze powinno przyczynić się do rozwoju gospodarczego i turystycznego tego regionu.

4 kwietnia w Ścinawie odbył się Konwent Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Miast Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Tematem wiodącym Konwentu było przywrócenie pełnej żeglowności drugiej co do długości rzeki w Polsce oraz szanse i kierunki rozwoju samorządów leżących wzdłuż jej biegu w obszarze rozwoju gospodarczego, turystycznego oraz społecznego.
Powstanie 20 stopni wodnych na Odrze printer
Powstanie 20 stopni wodnych na OdrzeNa Odrze ma powstać około 20 stopni wodnych w ramach modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej. To duża zmiana w dotychczasowej koncepcji, ponieważ zostaje zmniejszona wysokość piętrzenia każdego z nich. Do tej pory wszystkie dokumenty, które były przygotowywane dotyczyły mniejszej ilości stopni.

- Dziś zaprezentowane rozwiązanie zmierza w tym kierunku, aby obniżać wysokości piętrzenia, zwiększać ilość piętrzeń, ale z drugiej też strony ustalać na tyle bezpieczną wysoką wodę żeglowną, aby nie trzeba było przebudowywać całej infrastruktury drogowo-kolejowej - powiedział Gróbarczyk.
Ścinawa i Lubiąż - projekty w tym roku printer
Ścinawa i Lubiąż - projekty w tym roku Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zamierza w tym roku rozpocząć prace projektowe dla kolejnych dwóch stopni wodnych na Odrze; chodzi o stopnie w Lubiążu i w Ścinawie - poinformował w środę minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

W połowie lutego 2018 roku resort gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej informował, że śluza na stopniu wodnym Malczyce ma być gotowa do 30 maja. Cel budowy stopnia wodnego Malczyce to zahamowanie procesów erozji w korycie Odry poniżej stopnia w Brzegu Dolnym.
Samorządowe statki wycieczkowe gotowe do piątego sezonu na Odrze printer
Samorządowe statki wycieczkowe gotowe do piątego sezonu na OdrzeW połowie kwietnia ruszy piąty sezon wodniacki dla samorządowych statków wycieczkowych pływających po Środkowej Odrze w woj. lubuskim i dolnośląskim. Jedną z nowości będą rejsy między 10-oma nowymi przystaniami - poinformował prezes Stowarzyszenia Odra dla Turystów Łukasz Kozłowski.

Kozłowski wyjaśnił, że do tej pory statki korzystały na obsługiwanym odcinku Odry z dziewięciu portów, teraz dochodzi jeszcze dodatkowych dziesięć niedawno oddanych do użytku małych przystani, gdzie można będzie zacumować, wyjść czy wejść na statek.
Przedsiębiorstwo żeglugowe Andrzeja hr. Zamoyskiego printer
Przedsiębiorstwo żeglugowe Andrzeja hr. ZamoyskiegoPrzy omawianiu historii rozwoju żeglugi śródlądowej całkowicie pomijamy na naszej stronie internetowej fakt, że jest ona również częścią systemu finansowego i bankowego. Nasza uwaga koncentruje się na budowie dróg wodnych, statków i sposobów ich eksploatacji przy całkowitym pominięciu, iż decyzje o rozwoju szeroko rozumianej żeglugi śródlądowej zapadają w zaciszu bankowych gabinetów.

Andrzej Artur hrabia Zamoyski w swojej rezydencji w Klemensowie urządzał zjazdy ziemiańskie, połączone z pokazami rolniczymi i dyskusjami propagującymi modernizację rolnictwa. Był współwydawcą "Roczników Gospodarstwa Krajowego", zawiązał Spółkę Żeglugi Parowej i otrzymał monopol na urządzenie komunikacji parowej na Wiśle na lat 20.
Oto najważniejsze inwestycje, jakie planują Wody Polskie printer
Oto najważniejsze inwestycje, jakie planują Wody PolskieBudowa Stopnia Wodnego Siarzewo to bez wątpienia inwestycja strategiczna zarówno ze względu na bezpieczeństwo kraju, rozwój transportu śródlądowego, możliwość produkcji energii elektrycznej oraz rozwój gospodarczy regionów położonych wzdłuż dolnej Wisły.

Stopień wodny Malczyce przywróci pierwotny poziom wód gruntowych, powstrzyma procesy erozyjne w korycie rzeki oraz odnowi szlak żeglugowy. Stopień w Brzegu Dolnym zostanie zabezpieczony przed podmywaniem i utratą stateczności.

Dzisiaj jest wtorek
19 czerwca 2018 roku
Urodziny świętują:
boguslaw sobol
Janusz Fafara
Wszystkiego najlepszego!

36,528,854 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 2
Łącznie użytkowników: 1,855
Najnowszy: Eugeniusz
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
Apis00:13:57
leszek-w01:18:05
Misiordon09:25:36
Mateusz14:43:13
ArtB15:34:36
marek sosnicki15:44:43
Szafranek20:09:01
Valdemaras20:50:00
budro2 1 dzień
barkaz4003 1 dzień
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   PRchecker.info Free counters!
Zakładanie firm w Niemczech | Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet