Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Port Gdańsk ogłasza przetarg na studium wykonalności dla modernizacji Wisły printer
Port Gdańsk ogłasza przetarg na studium wykonalności dla modernizacji WisłyZarząd Morskiego portu Gdańsk ogłosił przetarg na opracowanie studium wykonalności dla kompleksowego zagospodarowania drogi wodnej E-40 na terenie Polski oraz E-70 na docinku od Wisły do Zalewu Wiślanego. Największy polski port od dawna zaznacza, jak ważna jest dla niego alternatywna – wodna, droga transportu towarów do/z portu od strony lądu.

Zadaniem wykonawcy będzie zrealizowanie studium wykonalności dla międzynarodowych dróg wodnych: E-40 dla rzeki Wisły na odcinku od Gdańska do Warszawy, E-40 od Warszawy do granicy Polska-Białoruś(Brześć) oraz E-70 na odcinku od Wisły do Zalewu Wiślanego (Elbląg).
Jest zgoda środowiskowa na budowę stopnia wodnego poniżej Włocławka printer
Jest zgoda środowiskowa na budowę stopnia wodnego poniżej WłocławkaRegionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy wydał pozytywną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy stopnia wodnego na Wiśle poniżej Włocławka. Stopień w Siarzewie ma kosztować ponad 2 mld zł, a budowa zakończyć w 2025 roku. Z decyzją RDOŚ nie zgadzają się ekolodzy z Koalicji Ratujmy Rzeki. Przypominają oni, że rok temu, dla bliźniaczej inwestycji, o takich samych skutkach środowiskowych, ten sam organ odmówił uzgodnienia, powołując się na jej niezgodność z polskim i unijnym prawem.
Trudna sytuacja na Mazurach printer
Trudna sytuacja na MazurachRośnie poziom wody na Mazurach - RZGW zaleca działania zabezpieczające. W piśmie wysłanym 27 grudnia Rejonowy Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie poinformował, że ekstremalny stan alarmowy wody w Giżycku został przekroczony o 12 cm, a stan alarmowy został przekroczony na obszarze WJM. Poziom wody wykazuje tendencję wzrostową, gdyż do jezior spływa woda deszczowa z ogromnej zlewni, mimo zrzutu wody przez główne odpływy (Węgorapę i Pisę). W związku z tym Zarząd zaleca powiadomienie podmiotów posiadających nieruchomości w zakresie oddziaływania jezior.
Czy Zarząd Wód Polskich będzie sprzymierzeńcem żeglugi śródlądowej? printer
Czy Zarząd Wód Polskich będzie sprzymierzeńcem żeglugi śródlądowej?Iwona Koza, Robert Kęsy oraz Mateusz Balcerowicz zostali 2 stycznia powołani przez Ministra Środowiska prof. Jana Szyszko na stanowiska Zastępców Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Akty powołujące do pełnienia tych funkcji wręczył im pełnomocnik do spraw organizacji Wód Polskich, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Mariusz Gajda. Wody Polskie są głównym podmiotem odpowiedzialnym za zarządzanie wodą w Polsce, powstały 1 stycznia na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne. Wiceminister środowiska Mariusz Gajda pełni, zgodnie z Prawem wodnym, jako pełnomocnik do spraw organizacji Wód Polskich, funkcję Prezesa nowo powstałej państwowej osoby prawnej.
RZGW w Szczecinie chce zamówić dwa kolejne lodołamacze printer
RZGW w Szczecinie chce zamówić dwa kolejne lodołamaczeRegionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie chce zamówić dwa lodołamacze – poinformowało Radio Szczecin. Będą to kolejne takie jednostki po wybudowanych dwa lata temu przez Stocznię Remontową Gryfia „Andrzeju” i Stanisławie”. Przetarg zostanie ogłoszony za kilka dni.

Obecnie RZGW w Szczecinie dysponuje ośmioma lodołamaczami, które stacjonują w Gryfinie, Widuchowej oraz w Podjuchach. Oprócz „Andrzeja” i „Stanisława”, pozostałe jednostki są już wysłużone. „Świstak” na przykład ma 48 lat, „Ogar” – 47, a „Dzik” i „Odyniec” – 29.
Zmarł prof. Jan Kulczyk printer
Zmarł prof. Jan KulczykZ żalem zawiadamiamy, że w dniu 28 grudnia 2017 roku zmarł Profesor Jan Kulczyk.

Uroczystości pogrzebowe w dniu 3 stycznia 2018 roku rozpoczną się o godzinie 12:00 Mszą Św. w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Pawła Jasienicy we Wrocławiu. Po Mszy św. trumna z ciałem zmarłego zostanie przewieziona i złożona do grobu na cmentarzu przy ul. K.I. Gałczyńskiego (Wrocław - Ołtaszyn).

Z wyrazami szacunku,
Współpracownicy i Koledzy Jana Kulczyka
Poznańscy wodniacy tradycyjnie uczcili kolejną już 99-tą rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego printer
Poznańscy wodniacy tradycyjnie uczcili kolejną już 99-tą rocznicę wybuchu Powstania WielkopolskiegoPoznańscy Wodniacy długo nie pozwolili czekać na kolejne wydarzenie na wodzie, zorganizowane przez nich z myślą o uczczeniu ważnych wydarzeń w historii Polski. Niedawno zorganizowali podobną akcję na Święto Niepodległości. To już kolejna parada upamiętniająca zwycięski zryw niepodległościowy Wielkopolan. W 2015 roku również wodniacy również zorganizowali takie wydarzenie. Jedyną przeszkodą w takim świętowaniu mogą być zjawiska lodowe i stan wody w rzece. Na szczęście tegoroczna aura i ciepły początek zimy oraz wyjątkowo wysoki poziom rzeki Warty sprzyjały organizatorom.
Nowy rząd ale stary styl printer
Nowy rząd ale stary stylWiceminister Gajda chce w stylu Gawłowskiego hurtem nadrobić pod koniec roku legislacyjne niedociągnięcia i w trybie pilnym przekazał m.in. Radzie Kapitanów do zaopiniowania (i zgłaszania uwag) propozycję "wykazu dróg wodnych o szczególnym znaczeniu transportowym". Przedstawioną przez Podsekretarza Stanu Mariusza Gajdę propozycję załącznika do Rozporządzenia Rady Ministrów w postaci wykazu dróg wodnych o szczególnym znaczeniu transportowym należy ocenić negatywnie i odrzucić w całości. Treść projektu jest sprzeczna z treścią Europejskiego Porozumienia w sprawie Głównych Śródlądowych Dróg Wodnych o Znaczeniu Międzynarodowym (Konwencja AGN), gdyż nie zawiera wszystkich dróg wodnych na terenie Polski objętych tym dokumentem ratyfikowanym przez Polskę.
Polska przystąpiła do Inland Navigation Europe printer
Polska przystąpiła do Inland Navigation EuropeAnna Moskwa – podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, uczestniczyła w uroczystości przekazania podpisanych dokumentów członkostwa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Inland Navigation Europe (INE). W imieniu INE dokumenty członkowskie zostały odebrane przez panią Karin De Schepper, Dyrektora Generalnego INE. Wydarzenie odbyło się 5 grudnia 2017 r. w siedzibie Stałego Przedstawicielska RP przy UE w Brukseli.

Inland Navigation Europe jest międzynarodową organizacją, która jest europejską platformą krajowych i regionalnych zarządców dróg wodnych i biur promocyjnych.
Czesi kończą studium wykonalności dla kanału Dunaj-Odra-Łaba printer
Czesi kończą studium wykonalności dla kanału Dunaj-Odra-ŁabaStudium wykonalności dla czeskiego odcinka kanału Dunaj-Odra-Łaba powinno być gotowe w styczniu - poinformował w czwartek wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Jerzy Materna.

- Czesi dziś są w końcowym stadium, jeśli chodzi o przygotowanie studium wykonalności dla odcinka kanału Dunaj-Odra-Łaba i jest to odcinek około 380 kilometrów - powiedział Materna posłom sejmowej komisji gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, przedstawiając informacje m.in. o współpracy z partnerami europejskimi w zakresie rozwoju żeglugi śródlądowej.
Odszedł kpt. Andrzej Łukaszczyk printer

Dzisiaj jest środa
24 stycznia 2018 roku
Urodziny świętują:
Nikt z naszej załogi
nie ma dziś urodzin

36,062,384 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 1
Łącznie użytkowników: 1,812
Najnowszy: nowum
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
barkaz400303:52:42
Kowal04:08:59
Misiordon04:18:14
oliwia05:31:38
szafir06:12:15
miroslaw rajski06:40:36
Fidelis07:53:51
Janusz Misze...08:26:40
hydrogeo09:48:37
zbyszek111:03:34
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   PRchecker.info Free counters!
Zakładanie firm w Niemczech | Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet