Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Koszulki z logo Stowarzyszenia Absolwentów printer
Koszulki z logo Stowarzyszenia Absolwentów Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Wykonane z termoaktywnego (oddychającego) materiału, dostępne w rozmiarach od S do XXXL
jako polo lub jako T shirt.

Koszt koszulki polo wynosi 65,00 zł ; T Shirt - 39,00 zł

Koszty wysyłki:
Poczta Polska - do 3 koszulek – 14 zł ; 3-5 - 16 zł
Kurier - 1-5 koszulek - 25,00 zł
Podpisano umowę na budowę śluzy Guzianka II printer
Podpisano umowę na budowę śluzy Guzianka IIZa blisko 26,5 mln zł do 2020 roku ma zostać wybudowana śluza Guzianka II, łącząca mazurskie jeziora Bełdany i Nidzkie - poinformowało RZGW w Warszawie. Obecna śluza Guzianka ma ponad 100 lat i jest w złym stanie technicznym.

Budowa śluzy Guzianka II i inne inwestycje objęte tym projektem będzie realizowana w ramach współpracy i partnerstwa kilku instytucji Wód Polskich Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie, gminy Mikołajki, Ryn, Ruciane-Nida, Pisz, Mikołajki i miasta Giżycko, a jego liderem jest Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie.
19 mln zł na Kanał Ślesiński printer
19 mln zł na Kanał ŚlesińskiBlisko 19 mln zł zostanie przekazanych na renowację Kanału Ślesińskiego (Wielkopolskie) - poinformował minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Inwestycja ma przywrócić drożność kanału i ożywić turystykę wodną w regionie.

Kanał Ślesiński jest zlokalizowany w województwie wielkopolskim, w powiecie konińskim. W jego skład wchodzą śluzy: Morzysław, Pątnów, Gawrony i Koszewo oraz Jaz Gawrony. W przyszłym roku zostanie wykonana przebudowę grobli między śluzami Gawrony i Koszewo. Kanał Ślesiński jest ważnym pod względem gospodarczym szlakiem żeglownym II klasy, natomiast grobla zapewnia ochronę przyległych gruntów przed zalaniem wodami kanału. Inwestorem są Wody Polskie.
W przyszłym roku ruszą przetargi związane z zaporą w Siarzewie printer
W przyszłym roku ruszą przetargi związane z zaporą w SiarzewieW przyszłym roku ruszą przetargi związane z budową drugiego stopnia na Wiśle w Siarzewie (Kujawsko-Pomorskie) - zapowiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki w miejscu przyszłej inwestycji. Podkreślił, że zapora będzie miała cały szereg pozytywnych aspektów dla mieszkańców, gospodarki i środowiska. Stopień ma powstać na 706-707 kilometrze Wisły w Siarzewie k. Nieszawy. W ramach inwestycji ma powstać m.in. jaz o 15 przęsłach, elektrownia wodna o mocy ok. 80 MW, śluza żeglowna z miejscami do postoju jednostek pływających i lodołamaczy, koryto obejścia stopnia (o charakterze zbliżonym do naturalnej rzeki), dwie przepławki dla ryb, czy urządzenia do spływu ryb w dół rzeki.
Ruszyły wstępne prace w miejscu planowanego przekopu przez Mierzeję printer
Ruszyły wstępne prace w miejscu planowanego przekopu przez Mierzeję Na Mierzei Wiślanej rozpoczęły się wstępne pomiary w miejscu planowanej budowy kanału żeglugowego w Nowym Świecie. To element prac przygotowawczych związanych z inwestycją, dzięki której skróci się droga wodna z Zalewu Wiślanego na Zatokę Gdańską.

Jak poinformowała PAP w piątek rzeczniczka Urzędu Morskiego w Gdyni Magdalena Kierzkowska, w tym tygodniu wykonywane są prace wstępne dotyczące poglądowego wyznaczenia krawędzi przekopu w terenie, w miejscu planowanej lokalizacji. To element prac przygotowawczych, związanych z przedsięwzięciem "Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską" - wyjaśniła.
Ścinawa zamawia nowy statek pasażerski printer
Ścinawa zamawia nowy statek pasażerski Gmina Ścinawa w ramach unijnego projektu ogłosiła przetarg na zakup statku pasażerskiego z napędem mechanicznym. To kolejny "pasażer" - obok Laguny i Zefira - jaki będzie pływał po Odrze.

Zakup ma dofinansowanie w ramach projektu pn.: "Ochrona bioróżnorodności i udostępnienie zasobów przyrodniczych poprzez rozbudowę i doposażenie Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej (ROEE-LGOM) w Dziewinie".
OT Logistics nie płaci - dzierżawcy floty blokują port printer
OT Logistics nie płaci - dzierżawcy floty blokują portOd kilku miesięcy OT Logistics zalega z wypłatą należności za wykonane przewozy dzierżawcom pchaczy, obsługujących linię węglową Gliwice - Wrocław. Załogi de facto kredytują "największego w Europie" armatora śródlądowego - nie mając już pieniędzy na paliwo i opłaty za śluzowania. Zdecydowali się więc na wstrzymanie świadczenia usług do czasu uregulowania zaległych płatności. OT Logistics zamiast wypłacić należne pieniądze wstrzymała przewozy Odrą, decydując się na przerzucenie całego transportu węgla z Gliwic do Elektrociepłowni Wrocław na kolej. Zdesperowani dzierżawcy - wyczuwając w takim rozwiązaniu próbę dalszego zwlekania z zapłatą zaległych frachtów - podjęli desperacka decyzję o zablokowaniu dostępu do "ciepłej wody", co uniemożliwi przerzut wodą ładunku węgla z wagonów do nabrzeża Elektrociepłowni.
Minister Gróbarczyk: Mam nadzieję, że w ciągu dwóch lat barki wrócą na Odrę printer
Minister Gróbarczyk: Mam nadzieję, że w ciągu dwóch lat barki wrócą na Odrę- Mamy po poprzednikach wieloletnie opóźnienia, które nasz rząd w tej chwili nadrabia. Konferencja, w której dzisiaj uczestniczymy, powinna odbyć się już lata temu. Ale opracowania i konferencje nie rozwiążą problemów. Przyjęliśmy strategię określającą przyszłość rozwoju rzecznych dróg śródlądowych - powiedział Gróbarczyk.

Szef resortu wyraził nadzieję, że już za dwa lata, dzięki prowadzonym pracom przy modernizacji istniejących i budowie nowych urządzeń hydrotechnicznych, na Odrze pojawią się barki, które przywrócą rzece funkcje szlaku transportowego.
I Kongres Żeglugi Śródlądowej rozpoczął się w Opolu printer
I Kongres Żeglugi Śródlądowej rozpoczął się w OpoluW Opolu rozpoczął się dwudniowy, I Kongres Żeglugi Śródlądowej. Tematem dyskusji specjalistów z różnych branż będą m.in. inwestycje na polskich rzekach, których celem jest przywrócenie im cech szlaków komunikacyjnych.

I Kongres Żeglugi Śródlądowej rozpoczął się w środę zamkniętymi dla publiczności obradami Rady Promocji Żeglugi Śródlądowej i Grupy Roboczej Dunaj-Odra-Łaba. Na czwartek przewidziano otwarte spotkania przedstawicieli polskiego rządu, Wód Polskich, portów rzecznych oraz firm, dla których istotna jest problematyka rozwoju żeglugi śródlądowej.
I Kongres Żeglugi Śródlądowej Opole, 19 - 20 września 2018 r. printer
I Kongres Żeglugi Śródlądowej Opole, 19 - 20 września 2018 r. Zapraszam do udziału w I Kongresie Żeglugi Śródlądowej w Opolu "W kierunku połączenia z siecią TEN-T". Wydarzenie będzie okazją do pogłębionej dyskusji na temat stanu polskich śródlądowych dróg wodnych oraz wykorzystania ich potencjału w celu rozwoju gospodarczego kraju. Ponadto będą Państwo mogli zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi planowanych inwestycji oraz posłuchać przedstawicieli sektora biznesu działającego w sektorze transportu wodnego śródlądowego.
Polskie(?) Koleje Państwowe blokują odbudowę Portu Koźle printer
Polskie(?) Koleje Państwowe blokują odbudowę Portu KoźleBrak porozumienia z PKP S.A. jest jedynym powodem czasowego spowolnienia i częściowego zawieszenia prac budowlanych zmierzających do realizacji inwestycji w kozielskim porcie. PKP S.A. w swym piśmie skierowanym do spółki Kędzierzyn Koźle Terminale poinformowała, że odstąpiła od dalszych negocjacji dotyczących najmu nieruchomości, a dokładnie torowiska na terenie portu, nie podając żadnych konkretnych powodów tej decyzji. Chodzi o odcinek linii kolejowej liczący raptem 500 metrów, który jest zdewastowany i nieużytkowany od wielu lat.

Wspieramy
tzs

Dzisiaj jest poniedziałek
12 listopada 2018 roku
Urodziny świętują:
Nikt z naszej załogi
nie ma dziś urodzin

37,138,982 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 3
Łącznie użytkowników: 1,902
Najnowszy: Rafaal
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
barkaz400300:21:01
vidarq02:20:29
Rafaal05:36:53
Szafranek05:41:24
Black Hawk05:58:37
Misiordon08:01:06
miroslaw rajski10:30:16
Apis11:13:13
stanley86011:44:14
Roman Rojewski20:47:39
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet