Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Prawdziwa cnota krytyk się nie boi printer
Prawdziwa cnota krytyk się nie boiW dniu 23.08.2018 w siedzibie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu odbyło się spotkanie, będące pokłosiem opublikowanego na naszych łamach, krytycznego artykułu w sprawie perturbacji na Wrocławskim Węźle Wodnym, do których doszło w dniu 14.08.2015.

Spotkanie zainicjowała strona reprezentująca Wody Polskie a ja - jako redaktor serwisu i rzecznik Rady Kapitanów - zostałem zaproszony w dogodnym dla siebie terminie, co warto także podkreślić.

W spotkaniu udział wzięli:
Mateusz Surowski – Dyrektor RZGW we Wrocławiu
Dariusz Zuchora – Kierownik w Zarządzie Zlewni we Wrocławiu
Paweł Prokopczak - Z-ca Kierownika w Zarządzie Zlewni we Wrocławiu
Anna Tarka – Rzecznik Prasowy

Omówiliśmy punkt po punkcie wszystkie aspekty i zarzuty podniesione we wspomnianej publikacji - rzeczowo i bez emocji. Wyjaśniliśmy wszystkie wątpliwości związane nie tylko z opisywaną sytuacją (tzn. dość znacznym i szybkim obniżeniem piętrzenia na wrocławskiej Odrze Śródmiejskiej) ale w odniesieniu do innych odcinków Odry Skanalizowanej, gdzie podobne zdarzenia miały miejsce z winy elektrowni wodnych w minionym okresie. RZGW zdeklarowało większą dbałość o kontakt z elektrowniami i należyte utrzymywanie poziomów piętrzeń przez te podmioty. Przedstawiono mi też wyniki sondowania pod Mostem Pokoju, z których wynika, że należy zachować szczególna ostrożność jedynie w sytuacji, gdy znajdą się w tym rejonie jednocześnie dwa, trzy z dużych statków. Wahania zwierciadła wody, wywołane ich ruchem są nieprzewidywalne.

Spotkanie odbywało się w bardzo rzeczowej i przyjaznej atmosferze. Na samym początku zdeklarowałem, że środowisko, które reprezentuję mocno kibicuje obecnej administracji, gdyż w sprawie dróg wodnych i żeglugi dzieje się w ostatnich trzech latach więcej niż przez poprzednie dwadzieścia. Łączy nas też wspólne ministerstwo (nareszcie) i grając w jednej drużynie powinniśmy wspólnie dążyć do osiągnięcia celu, jakim jest sanacja transportu wodnego w Polsce.

Obie strony zadeklarowały współpracę i dialog z wzajemnym poszanowaniem pracy i kompetencji wszystkich zainteresowanych. Dyrektor Surowski zaproponował, aby przynajmniej dwukrotnie - na początku i na końcu sezonu nawigacyjnego - odbywały się spotkania z Radą Kapitanów i armatorami. Stanowiłyby one stałą płaszczyznę do wymiany poglądów i rozwiązywania problemów. Nie wyklucza oczywiście innych spotkań z reprezentantami środowiska żeglugowego, jeśli - jak w tym przypadku - zajdzie taka potrzeba.

Ze swojej strony zadeklarowałem wycofanie publikacji, która w świetle złożonych wyjaśnień była zapewne zbyt ostra ale w rezultacie doprowadziła do spotkania i dialogu. Dziękuję szczególnie Pani rzecznik, która szybko i sprawnie reagowała. A doskonale wiem jak trudna to rola...

kpt. ż.ś. Andrzej Podgórski
redaktor serwisu, rzecznik Rady Kapitanów
foto autora
Komentarze
#1 | budro2 dnia 27.08.2018 08:32
Powyższe świadczy o tym że krytyka nie trafiła w próżnię, a efekty będziemy obserwować.
Mam wielką nadzieję że okres przejściowy po wprowadzeniu nowego Prawa Wodnego już się kończy i sprzyjająca żegludze atmosfera będzie utrzymywana oraz będą pieniądze. Wszystkim pracownikom RZGW (WP) życzę aby bez obawy o przyszłość mogli realizować powierzone im zadania w zakresie swoich kompetencji i za godną zapłatę za dobrze wykonaną pracę.
#2 | koj dnia 27.08.2018 11:05
Jednak się da zejść z tego Olimpu do zwykłego śmiertelnika...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspieramy
tzs

Dzisiaj jest poniedziałek
22 października 2018 roku
Urodziny świętują:
kapusta
Wszystkiego najlepszego!

37,021,316 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 3
Łącznie użytkowników: 1,896
Najnowszy: SMAGLINSKI
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
kazettezszedł na ląd
SMAGLINSKI00:33:41
janis01:54:13
krzys03:39:05
marina04:18:44
cezary12005:28:26
Hen05:46:42
Dorota Gozdek07:26:57
Szafranek08:05:19
Apis08:17:52
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet