Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Port Gdańsk ogłasza przetarg na studium wykonalności dla modernizacji Wisły printer
Port Gdańsk ogłasza przetarg na studium wykonalności dla modernizacji WisłyZarząd Morskiego portu Gdańsk ogłosił przetarg na opracowanie studium wykonalności dla kompleksowego zagospodarowania drogi wodnej E-40 na terenie Polski oraz E-70 na docinku od Wisły do Zalewu Wiślanego. Największy polski port od dawna zaznacza, jak ważna jest dla niego alternatywna – wodna, droga transportu towarów do/z portu od strony lądu.

Zadaniem wykonawcy będzie zrealizowanie studium wykonalności dla międzynarodowych dróg wodnych: E-40 dla rzeki Wisły na odcinku od Gdańska do Warszawy, E-40 od Warszawy do granicy Polska-Białoruś(Brześć) oraz E-70 na odcinku od Wisły do Zalewu Wiślanego (Elbląg).

Głównym celem inwestycji jest wsparcie procesu decyzyjnego związanego z uruchomieniem planu dotyczącego rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce. ZMPG chce ponadto zbadać wykonalność tego przedsięwzięcia i sprawdzić jakie przy jego realizacji mogą wystąpić ograniczenia techniczne, środowiskowe, finansowe, organizacyjne oraz prawne.

Modernizacja rzek na wyżej wspomnianych odcinkach ma zostać także poddana analizie ekonomiczno-społecznej. Dodatkowo, oszacowany zostanie zakres projektu oraz nakłady inwestycyjne niezbędne do realizacji modernizacji tych części dróg wodnych w Polsce.

Na oferty zamawiający czeka do 8 lutego br. Kryteria, które zostały wskazane w dialogu technicznym to m.in.: komunikacja z zamawiającym, organizacja zespołu, zastępowalność, koordynacja realizacji zamówienia przez kierownika i kontrola jakości oraz zastosowanie metodyki prowadzenia projektu. Według rozmów między ZMPG i Halcrow Group, cena powinna stanowić 30% oceny, jakość – 30%, a wartość techniczna – 40%.

– Jesteśmy jak najbardziej zainteresowani drogą wodną, bo jest to dla nas kolejne potencjalne źródło zasilania portu w ładunki – mówi prezes ZMPG, Łukasz Greinke.

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Wspieramy
tzs

Dzisiaj jest poniedziałek
22 października 2018 roku
Urodziny świętują:
kapusta
Wszystkiego najlepszego!

37,021,344 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 1
Łącznie użytkowników: 1,896
Najnowszy: SMAGLINSKI
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
kazette00:06:41
SMAGLINSKI00:42:23
janis02:02:55
krzys03:47:47
marina04:27:26
cezary12005:37:08
Hen05:55:24
Dorota Gozdek07:35:39
Szafranek08:14:01
Apis08:26:34
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet