Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Już w maju pierwszy przeładunek w kozielskim porcie printer
Już w maju pierwszy przeładunek w kozielskim porcieWładze miasta przyznają, że reaktywacja kozielskiego portu nie jest łatwa. Przeciąga się procedura przekazywania gruntów. Kolejność jest taka: najpierw miasto przekazuje je swojej spółce - Kędzierzyńsko-Kozielskiemu Parkowi Przemysłowemu, a następnie KKPP wydzierżawia je inwestorowi. Wszystkie formalności (między innymi pozwolenia administracyjne) powinny zostać załatwione do listopada tego roku. Wtedy też będą mogły ruszyć prace budowlane. Ale inwestorzy już pracują nad ożywieniem portu. Wstępnie szacuje się, że reaktywacja nabrzeży w Kędzierzynie-Koźlu może dać pracę 120 osobom.

- W maju ma się tu odbyć pokazowy przeładunek. Nie wykluczamy, że przy okazji będzie jakiś festyn dla mieszkańców. Chcemy, żeby kędzierzynianie zapoznali się z planami inwestora - poinformowała Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla, która bardzo wiele obiecuje sobie po tej inwestycji.

Zajmie się nią spółka Kędzierzyńsko-Kozielskie Terminale. Właścicielem spółki KKT jest szwajcarski fundusz inwestycyjny Clearsight, który wspólnie z instytucjami finansowymi podjął się projektu budowy terminali w Kędzierzynie-Koźlu. Partnerami biznesowymi KKT w tym przedsięwzięciu będą firmy lokalne, międzynarodowe koncerny zarządzające terminalami w Polsce i Europie Zachodniej oraz czołowi europejscy producenci i dystrybutorzy z sektora chemicznego.

Zarząd KKT podpisał listy intencyjne na uruchomienie przeładunków wyrobów chemicznych od początku 2018 roku. Rozbudowa portu pozwoli na stworzenie docelowo 120 nowych miejsc pracy przy obsłudze terminali oraz kilkuset dodatkowych etatów w spółkach i jednostkach administracyjnych współpracujących z portem. Łączny koszt inwestycji to około 360 milionów złotych. Oprócz chemikaliów w porcie mają być także przeładowywane materiały sypkie.

Nabrzeża, niegdyś tętniące życiem, popadły w ruinę w latach 90. XX w.

źródło: strefabiznesu.nto.pl/
foto: Janusz Fąfara
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Dzisiaj jest sobota
21 lipca 2018 roku
Urodziny świętują:
darko198921
Wszystkiego najlepszego!

36,614,104 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 2
Łącznie użytkowników: 1,861
Najnowszy: Hummel-Ruthof
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
Greg00:25:24
Andrzej Mits...02:57:40
Apis11:42:16
Hummel-Ruthof 1 dzień
Sylwester 1 dzień
Upstream Crew 1 dzień
Dorota Gozdek 1 dzień
Hen 1 dzień
budro2 1 dzień
barkaz4003 1 dzień
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet