Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
TeŻŚ - Towarzystwo Entuzjastów Żeglugi Śródlądowej printer
Rok temu - 14.08.2006 - publikacją artykułu kpt.Józefa Węgrzyna pod tytułem: "TŻŚ czy zawodówka" rozpoczęliśmy de facto niezależny byt tego serwisu, początkowo projektowanego z zupełnie innym przeznaczeniem. Historię tego projektu i nieprzychylnego przyjęcia go przez "zleceniodawców" mozna prześledzić w publikacjach na tej stronie.

Wiele od tego czasu się wydarzyło, wiele napisano i powiedziano. Nasz serwis - adresowany do wszystkich entuzjastów żeglugi śródlądowej - zyskał pochlebne opinie nie tylko grona naszych uzytkowników i gości, ale także opiniotwórczych serwisów takich jak "Wprost" czy "PC-World" oraz uznanie przedstawicieli branży żeglugowej. Skupiliśmy wokół naszej strony internetowej wybitnych ekspertów, a ich grono stale się rozszerza. Konto naszej strony zasilają wpłaty darczyńców pragnących dodać swoją cegiełkę w tworzenie poprzez nasze łamy lobby żeglugowego w Polsce.

Nasz portal przeszedł szereg ewolucji zarówno merytorycznych jak i graficznych - oparł się burzliwym przejściom i destrukcyjnym zabiegom niektórych (byłych już) użytkowników. Zapewne wzbudza kontrowersje i nie wszystkim podobają się publikowane tu - czasem zdecydowanie negatywne - opinie o odpowiedzialnych za stan żeglugi śródlądowej w Polsce środowiskach. Szczególnie niepochlebne opinie pod naszym adresem są specjalnością tylko jednego "środowiska internetowego", więc nie ma się czym przejmować... Używane przez ten światek słownictwo takie jak DUPA APISA (autor napisał to wspak, ale chyba uważał siebie ze niezwykle sprytnego a internautów za idiotów), czy HIENA-KRAWACIARZ pachną raczej oborą niż netykietą. Wzbudzić więc mogą najwyżej uśmiech politowania i pozostają w jaskrawej sprzeczności z deklaracjami tzw. administratorów: "Będziemy usuwać wszystkie wpisy które według nas będą zagrożeniem dla normalnego funkcjonowania strony, nie pozwolimy sobie na robienie ze strony obory (...)" . Widocznie obraźliwe wpisy są konieczne do "prawidłowego funkcjonowania strony". Rachuby na sprowokowanie kogoś do reakcji, aby móc go straszyć potem jakimś "leonem-zawodowcem" spełzły jak zwykle na niczym. Nie skrywa się tam ponadto zwykłej, polskiej, bezinteresownej zawiści : "(...) za dużo nas to kosztowało pracy i pieniędzy (...) wpłaconych pieniędzy na konto nie zwracamy z prostej przyczyny, nie mamy konta i nie jesteśmy nikomu nic winni." Po takim wpisie - jak zwykle - autorzy osiągnęli efekt odwrotny do zamierzonego: natychmiast nastapiło kilka wpłat na nasze konto. Przy okazji ponownie dziękuję wszystkim darczyńcom - mamy takich, którzy regularnie wpłacają niewielkie kwoty oraz takich którzy raz a hojnie dotują działalność naszego serwisu.

Z inicjatywy tychże właśnie darczyńców powstał pomysł, aby jeszcze mocniej zintegrować środowisko skupione wokół portalu "Żegluga śródlądowa wczoraj, dziś, jutro", tworząc "Towarzystwo" i "Kapitułę", przyznającą osobom szczególnie zaangażowanym w rozwój naszego serwisu jakieś nagrody i wyróżnienia. Tak więc w rocznicę rozpoczęcia niezależnego bytu internetowego społeczność naszego serwisu staje się "Towarzystwem Entuzjastów Żeglugi Śródlądowej" - w skrócie "TeŻŚ", co w żartobliwy nieco sposób nawiązuje do skrótu nazwy szkoły, z której wiekszość z nas się wywodzi.

Wkrótce wybierzemy Kapitułę, która przyznawać będzie corocznie pamiątkowe statuetki lub medale. Opracowałem kilka projektów graficznych takich wyróżnień, ale są one niespodzianką. Opublikować mogę jedynie projekt logo, co niniejszym czynię. Motyw ten pojawi się na wyróżnieniach uzupełniony okolicznościowym wpisem, "imiennie" informującym laureata za co to trofeum otrzymuje. Można ustalić kilka kategorii, za które przyznaje się wyróżnienie, uhonorować ekspertów, najstarszych czy najmłodszych uzytkowników itp. Pojawił się też pomysł, aby stworzyć system upominków (mogą to być plakietki z logo Towarzystwa) za udział w pytaniach konkursowych zadawanych w artykułach lub newsach. Sądzę, że jeszcze bardziej przyczyni się to do propagowania edukacji żeglugowej w społeczeństwie a tym samym tworzenie sprzyjającego klimatu do rewitalizacji żeglugi w Polsce.

Komentarze
#1 | Apis dnia 13.08.2007 15:40
Juz po publikacji otrzymałem telefoniczne sugestie aby nie tworzyć "biurokratyczntch struktur" i nie powoływać Kapituły. Sugerowano, abym ja, jako kapitan statku, przyznawał wyróznienia. Niech więc tak będzie.
#2 | 5 dnia 13.08.2007 21:43
Andrzej ! To co robisz obecnie jest super !!!!!
Może ktoś z oponentów zarzuci mi "wazeliniarstwo" jak to często czytam po moich pozytywnych opiniach wyrażanych na różnych portalach internetowych.Kiedy jednak krytykuję to wyrzucają mnie z nich lub piszą o "ataku na stronę".
Szkoda mi tych straconych miesięcy i ciągłych przepychanek.Szkoda bo chodziliśmy do tej samej Szkoły, ale nie o tym przecież.....
Nasza strona, którą jak napisałeś "ochrzciłem" artykułem pt.
"TŻŚ czy zawodówka ?"- obchodzić będzie pierwszą rocznicą obecności w internecie.
Załoga statku, którym dowodzisz przygotowała Ci niespodziankę, ale o tym dowiesz się jutro......
Pozdrawiam
Skipper Cool
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Dzisiaj jest czwartek
22 lutego 2018 roku
Urodziny świętują:
ARCZI
zetm
Wszystkiego najlepszego!

36,171,030 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 2
Łącznie użytkowników: 1,817
Najnowszy: asuter
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
Kowal08:59:21
marina09:14:26
marek sosnicki09:47:53
Apis10:38:34
krzycho11112:08:31
Black Hawk12:25:16
Fidelis14:55:23
Janusz Misze...15:18:06
Adam15:34:32
Krzysztof Wi...17:14:11
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   PRchecker.info Free counters!
Zakładanie firm w Niemczech | Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet