Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Kalendarze wodniackie na rok 2018 printer
Kalendarze wodniackie na rok 201815 grudnia 2017 r. oddamy do Państwa rąk kolejne kalendarze wodniackie na rok 2018. Jak w latach ubiegłych autorami są Janusz Fąfara i Waldemar Danielewicz. To już jedenasty rok wydawania naszych kalendarzy, których początek datuje się na rok 2006.

Waldemar Danielewicz w kalendarzu „Flota bydgoska od Bombowca do Solarowca” przedstawia holowniki, barki, pchacze i statki pasażerskie Żeglugi Bydgoskiej eksploatowane od daty jej powstania w roku 1954 do chwili obecnej. „Odrzańskie stocznie” Janusza Fąfary, to po odrzańskich portach i flocie wydanych w latach ubiegłych kolejny temat poświęcony żegludze odrzańskiej.
Polska przystąpiła do Inland Navigation Europe printer
Polska przystąpiła do Inland Navigation EuropeAnna Moskwa – podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, uczestniczyła w uroczystości przekazania podpisanych dokumentów członkostwa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Inland Navigation Europe (INE). W imieniu INE dokumenty członkowskie zostały odebrane przez panią Karin De Schepper, Dyrektora Generalnego INE. Wydarzenie odbyło się 5 grudnia 2017 r. w siedzibie Stałego Przedstawicielska RP przy UE w Brukseli.

Inland Navigation Europe jest międzynarodową organizacją, która jest europejską platformą krajowych i regionalnych zarządców dróg wodnych i biur promocyjnych.
Czesi kończą studium wykonalności dla kanału Dunaj-Odra-Łaba printer
Czesi kończą studium wykonalności dla kanału Dunaj-Odra-ŁabaStudium wykonalności dla czeskiego odcinka kanału Dunaj-Odra-Łaba powinno być gotowe w styczniu - poinformował w czwartek wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Jerzy Materna.

- Czesi dziś są w końcowym stadium, jeśli chodzi o przygotowanie studium wykonalności dla odcinka kanału Dunaj-Odra-Łaba i jest to odcinek około 380 kilometrów - powiedział Materna posłom sejmowej komisji gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, przedstawiając informacje m.in. o współpracy z partnerami europejskimi w zakresie rozwoju żeglugi śródlądowej.
Odszedł kpt. Andrzej Łukaszczyk printer
Wiślane lodołamacze gotowe do pracy printer
Wiślane lodołamacze gotowe do pracySześć lodołamaczy, które stacjonują przy tamie we Włocławku (Kujawsko-pomorskie) będzie zabezpieczać tej zimy Zbiornik Włocławski na Wiśle, największy sztuczny akwen w Polsce, w przypadku, gdyby zamarzająca rzeka utrudniała spływanie wody, śryżu lub kry lodowej.

Jak poinformowała rzeczniczka RZGW, w ramach bieżących działań przeciwpowodziowych, w miejscowości Popłacin pod Płockiem już z końcem października zainstalowano na Wiśle tzw. przegrodę przeciwśryżową, która ma zatrzymywać spływający rzeką w kierunku Zbiornika Włocławskiego śryż lodowy.
Jest umowa na dokończenie zbiornika Racibórz Dolny printer
Jest umowa na dokończenie zbiornika Racibórz DolnyBudimex w konsorcjum z Ferrovial Agroman dokończy budowę zbiornika Racibórz Dolny. Inwestycja ma być sfinalizowana do 2019 roku. Dziś Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach zawarł umowę na dokończenie tej inwestycji.

Suchy zbiornik przeciwpowodziowy w Raciborzu od 2013 roku był budowany przez Dragados. Miał być gotowy w styczniu tego roku. Termin ten został potem przesunięty na listopad 2018 r. Inwestor ocenił jednak, że tempo prac nie daje szans na ukończenie zadania w terminie. Pod koniec października ub. roku RZGW w Gliwicach rozwiązał umowę z wykonawcą.
Rusza przetarg na prom dla Solca Kujawskiego printer
Rusza przetarg na prom dla Solca KujawskiegoZarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy ogłosił przetarg na realizację promu pasażersko-samochodowego boczno-kołowego. Inwestycja powstaje w ramach projektu dotyczącego przebudowy drogi wojewódzkiej nr 249.

Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie promu pasażersko-samochodowego boczno-kołowego, wybudowanie go, dostawa do przyczółku brzegowego na rzece Wiśle od strony Solca Kujawskiego, uruchomienie promu wraz z dopuszczeniem do pływania oraz rozruch eksploatacyjny obejmujący obsługę przeprawy promowej przez okres 120 dni.
Przetarg na studium modernizacji dróg wodnych, w I kw. 2018 r. printer
Przetarg na studium modernizacji dróg wodnych, w I kw. 2018 r. W I. kwartale 2018 r. ma być ogłoszony przetarg na wykonanie studium wykonalności dla modernizacji drogi wodnej, łączącej Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany z rzekami Białorusi – poinformował Port Gdańsk. Obecnie trwa dialog techniczny z potencjalnymi wykonawcami.

Studium wykonalności ma objąć modernizację drogi wodnej E-40 dla rzeki Wisły na odcinku od Gdańska do Warszawy i E-40 na odcinku od Warszawy do granicy Polska-Białoruś (Brześć) oraz drogi wodnej E-70 na odcinku od Wisły do Zalewu Wiślanego (do Elbląga). Kluczowym odbiorcą studium wykonalności będzie Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Port w Gdańsku odbiera zlecenia portom niemieckim. printer
Port w Gdańsku odbiera zlecenia portom niemieckim.Jeszcze do niedawna polskie porty nie miały szans konkurować z niemieckimi, a każdy kto twierdził, że jest inaczej nie mógł być traktowany na poważnie. Obecnie jednak sytuacja ta zaczyna się zmieniać. Do portu w Gdańsku w ubiegłym tygodniu dotarł pierwszy transport aut Kia Cee’d z fabryki w Żilinie na Słowacji. Do tej pory auta te były eksportowane w świat z portu pod Hamburgiem. Teraz, po raz pierwszy w historii, będzie to polski port. W tym kontekście decyzja o budowie w Gdańsku Centralnego Portu Morskiego jest jak najbardziej uzasadniona.
Powstała rada naukowo-programowa ds. Kanału Elbląskiego printer
Powstała rada naukowo-programowa ds. Kanału Elbląskiego Zarząd woj. warmińsko-mazurskiego powołał w piątek radę naukowo-programową, która ma wypracować wizję rozwoju i promocji Kanału Elbląskiego. Lokalne samorządy starają się o wpisanie tego unikatowego zabytku hydrotechniki na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W skład rady weszli przedstawiciele świata nauki, lokalnych stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, gmin i powiatów położonych nad Kanałem Elbląskim oraz instytucji związanych z funkcjonowaniem tego szlaku wodnego. Mają pomóc władzom samorządowym regionu w tworzeniu strategii rozwoju i promocji tego obszaru.
Konferencja we Wrocławiu w oczach Witka Szabłowskiego printer
Konferencja we Wrocławiu w oczach Witka SzabłowskiegoW czwartek, 16 listopada odbyła się w auli Politechniki Wrocławskiej "Konferencja na rzecz Odry". W tym niezmiernie ważnym wydarzeniu żeglugowym wziął udział nasz kolega szkolny z TŻŚ Witek Szabłowski. Poprosił mnie żebym opisał Jego wrażenia. Oto one.

Oficjalnym organizatorem konferencji był wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. Patronat objęło Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Urząd Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, Unia Izb Łaby i Odry oraz wojewodowie zachodniopomorski, lubuski i opolski. W obradach uczestniczyły liczne delegacje z Czech, Niemiec i Polski. Łącznie ok. 100 osób.

Dzisiaj jest poniedziałek
18 grudnia 2017 roku
Urodziny świętują:
Nikt z naszej załogi
nie ma dziś urodzin

35,941,254 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 1
Łącznie użytkowników: 1,797
Najnowszy: hol1
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
Szafranek01:39:08
Mariner7602:24:33
miroslaw rajski03:00:51
hol104:26:45
Janusz Misze...04:53:16
zbyszek107:03:28
Hen07:36:06
Apis10:41:32
barkaz400312:34:46
Misiordon 1 dzień
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   PRchecker.info Free counters!
Zakładanie firm w Niemczech | Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet