Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Kalendarze wodniackie na rok 2018 printer
Kalendarze wodniackie na rok 201815 grudnia 2017 r. oddamy do Państwa rąk kolejne kalendarze wodniackie na rok 2018. Jak w latach ubiegłych autorami są Janusz Fąfara i Waldemar Danielewicz. To już jedenasty rok wydawania naszych kalendarzy, których początek datuje się na rok 2006.

Waldemar Danielewicz w kalendarzu „Flota bydgoska od Bombowca do Solarowca” przedstawia holowniki, barki, pchacze i statki pasażerskie Żeglugi Bydgoskiej eksploatowane od daty jej powstania w roku 1954 do chwili obecnej. „Odrzańskie stocznie” Janusza Fąfary, to po odrzańskich portach i flocie wydanych w latach ubiegłych kolejny temat poświęcony żegludze odrzańskiej.
Warszawiacy pokochali Wisłę printer
Warszawiacy pokochali WisłęRok Rzeki Wisły był dla warszawskiego odcinka królowej polskich rzek wyjątkowy. Minione 12 miesięcy dało mieszkańcom stolicy nie tylko szczególną możliwość uczestniczenia w wydarzeniach prezentujących uroki spędzania czasu nad Wisłą. W tym czasie zyskali oni także kolejną część nadrzecznych bulwarów. Pierwszy odcinek nadrzecznej promenady, Bulwar Jana Karskiego – rozciągający się od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Podzamcza stał się jednym z ulubionych miejsc spacerów warszawiaków. Od sierpnia mogą oni cieszyć się z drugiego odcinka deptaku. Pomiędzy mostem Świętokrzyskim a Śląsko-Dąbrowskim powstał bulwar generała George’a Smitha Pattona. To tutaj znajdują się m.in. Centrum Nauki Kopernik oraz pawilon Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
Liga Morska i Rzeczna ma już sto lat printer
Liga Morska i Rzeczna ma już sto latW 1918 roku zostało powołane Stowarzyszenie Pracowników na Polu Rozwoju Żeglugi Bandera Polska, które było pierwszą w historii Polski organizacją społeczną o profilu morskim i rzecznym. Stowarzyszenie, które przerodziło się później w Ligę Morską i Rzeczną, w rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości świętuje 100 lat istnienia.

Działacze stowarzyszenia od momentu powstania z dużym zaangażowaniem dążyli do odbudowy Rzeczypospolitej Polskiej po 123-letniej niewoli. Udało się im od podstaw zbudować gospodarkę morską, żeglugę śródlądową, marynarkę wojenną, kulturę morską i rzeczną, turystykę wodną.
Czy powstanie Warszawsko-Zegrzyńska Pętla Wodna? printer
Czy powstanie Warszawsko-Zegrzyńska Pętla Wodna?To zadziwiające, ale zaledwie w pół wieku zapomniane zostały drogi wodne w sercu Polski, przez stulecia najbardziej chyba obok Wisły ruchliwe – Bugu i Narwi. Dziś źródła obu tych rzek leżą poza granicami Polski, choć kiedyś to były ważne drogi wodne Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Jednak nie zmiany naszych granic są głównie odpowiedzialne za brak żeglugi na tych wielkich dwu rzekach i ich królowej – Wiśle.
Przemysław Daca Prezesem Wód Polskich printer
Przemysław Daca Prezesem Wód PolskichDotychczasowemu zastępcy dyrektora Departamentu Żeglugi Śródlądowej w MGMiŻŚ akt powołania na nowe stanowisko wręczyli Sekretarz Stanu w MGMiŻŚ Jerzy Materna oraz Podsekretarz Stanu w MGMiŻŚ Anna Moskwa. W przekazaniu dokumentów w siedzibie Wód Polskich w Warszawie uczestniczyli zastępcy prezesa Wód Polskich Iwona Koza i Mateusz Balcerowicz oraz dyrektor Departamentu Kontroli i Audytu Wewnętrznego Andrzej Kulon.
Gospodarka wodna w MGMiZS printer
ROZPORZĄDZENIE
ROZPORZĄDZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 10 stycznia 2018 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Na podstawie art. 33 ust. 1 i 1a ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2012 r. poz. 392 oraz z 2015 r. poz. 1064) zarządza się, co następuje:
§ 1. W rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 grudnia 2017 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (Dz. U. poz. 2324) w § 1 ust. 2 i 3 otrzymują brzmienie:
„2. Minister kieruje następującymi działami administracji rządowej:
1) gospodarka morska;
2) gospodarka wodna;
3) rybołówstwo;
4) żegluga śródlądowa.
3. Minister jest dysponentem części 21, 22, 62 i 69 budżetu państwa.”.
§ 2. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, z mocą od dnia 9 stycznia 2018 r.

PREZES RADY MINISTRÓW

MATEUSZ MORAWIECKI
Harmonogram budowy stopnia wodnego w Siarzewie printer
Harmonogram budowy stopnia wodnego w Siarzewie Gotowy jest harmonogram budowy stopnia wodnego na Wiśle w Siarzewie (woj. kujawsko-pomorskie) - poinformował w środę w Sejmie wiceminister środowiska Mariusza Gajda. W 2018 r. prowadzone będą prace dokumentacyjne, a inwestycja będzie realizowana w latach 2020-2025.

Koszt budowy stopnia w Siarzewie przewidywany jest na około 2,2 mld zł. Jest to inwestycja jak najbardziej realna do wykonania. Być może ostatnie przykłady temu przeczą: Świnna Poręba była budowana 30 lat, stopień wodny w Malczycach - 20 lat. Przed wojną i po wojnie tego typu inwestycje trwały około 4-5 lat.
Port Gliwice chce w 2018 r. podwoić ilość węgla wysyłanego drogą wodną printer
Port Gliwice chce w 2018 r. podwoić ilość węgla wysyłanego drogą wodną Podwojenia ilości węgla, wyprawianego drogą wodną z Gliwic do Wrocławia, spodziewa się w 2018 r. wobec poprzedniego roku operator Portu Gliwice. W ub. roku, po pięciu latach przerwy, wznowiono tam przeładunek węgla, wysyłając ponad 120 tys. ton tego paliwa.

Pierwsze barki z węglem wypłynęły z Gliwic 14 lipca ub. roku, dowożąc go Kanałem Gliwickim i dalej Odrą do elektrociepłowni Kogeneracja we Wrocławiu. Pod koniec lipca operator Portu Gliwice, czyli Śląskie Centrum Logistyki, oraz grupa OT Logistics podpisały kontrakt na usługę przeładunkową w porcie, gdzie spedytor dowoził węgiel wagonami jednej ze swych spółek-córek.
Fundusz rozwoju dróg wodnych o szczególnym znaczeniu transportowym printer
Fundusz rozwoju dróg wodnych o szczególnym znaczeniu transportowymW Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (MGMiŻŚ) przygotowano założenia funkcjonowania Funduszu rozwoju dróg wodnych o szczególnym znaczeniu transportowym – dokumentu, pozwalającego stworzyć podstawy finansowania zadań związanych z budową, przebudową oraz utrzymaniem śródlądowych dróg wodnych o znaczeniu transportowym.

Jednym z głównych celów funkcjonowania Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej jest rozwój sektora żeglugi śródlądowej. Obszaru, który przez lata był marginalizowany i niedofinansowany.
Dwa kluczowe przetargi ogłoszone printer
Dwa kluczowe przetargi ogłoszoneW grudniu 2017 r. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ogłosiło przetarg na wykonanie opracowania pn. Analiza sektora transportu wodnego śródlądowego w zakresie wynikającym z modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej oraz Drogi Wodnej rzeki Wisły.

Wyniki analizy transportowej ułatwią prognozowanie wielkości i struktury ładunków dla transportu wodnego śródlądowego oraz będą pomocne we wskazaniu optymalnej lokalizacji przyszłych terminali towarowych i innej infrastruktury istotnej dla rozwoju sektora żeglugi śródlądowej w Polsce.
Prom na Wiśle za 5,9 mln zł printer
Prom na Wiśle za 5,9 mln złTrwają procedury przetargowe związane z uruchomieniem przeprawy promowej na Wiśle na wysokości Solca Kujawskiego i Czarnowa. W przetargu na budowę i dostarczenie jednostki pływającej ofertę złożyła jedna firma, która wyceniła realizację zamówienia na kwotę 5,9 miliona złotych.
– Przeprawa promowa pomoże skomunikować ważne drogi krajowe nr 10 oraz 80, poprawi dostęp mieszkańców gminy Zławieś Wielka do miejsc pracy na terenie soleckiego parku przemysłowego. Liczymy też, że wpłynie na podniesienie atrakcyjności turystycznej tej części województwa. Samorząd województwa realizuje przedsięwzięcie wspólnie z powiatami bydgoskim, toruńskim oraz Solcem Kujawskim i gminą Zławieś Wielka – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Dzisiaj jest wtorek
23 stycznia 2018 roku
Urodziny świętują:
dyzma
Wszystkiego najlepszego!

36,058,723 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 1
Łącznie użytkowników: 1,812
Najnowszy: nowum
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
kaspersky00:11:57
baca_young04:13:18
zbyszek104:26:23
Apis04:39:58
MaT05:44:24
Janusz Misze...06:13:19
miroslaw rajski07:11:39
marina10:05:05
Hen13:17:30
tczew14:31:26
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   PRchecker.info Free counters!
Zakładanie firm w Niemczech | Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet