Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Oficjalne oddanie do eksploatacji śluzy na stopniu wodnym Malczyce printer
Oficjalne oddanie do eksploatacji śluzy na stopniu wodnym MalczyceW uroczystości udział wzięło liczne grono oficjalnych gości i sympatyków żeglugi śródlądowej. Uroczystością przewodził minister Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk w towarzystwie wiceministra MSWiA Krzysztofa Kozłowskiego, dyr. departamentu Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej Moniki Niemiec Butrym, pełnomocnika ds. współpracy z samorządami terytorialnymi w zakresie rozwoju śródlądowych dróg wodnych Gabrieli Tomik, Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka, Wicestarosty Starostwa Powiatowego w Wołowie Władysława Boczara, Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysława Dacy.
Pierwsze śluzowania w Malczycach printer
Pierwsze śluzowania w MalczycachZgodnie z zapowiedzią w komunikacie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, nr 20/2018 z dnia z dnia 24.05.2018 dotyczącego warunkowego przejścia jednostek pływających od śluzy Brzeg Dolny do Malczyc dniu 31.05.2018 miało miejsce przejście trzech jednostek pływających przez dotychczas zamknięty odcinek szlaku żeglownego jednocześnie pokonując stopień wodny Malczyce będący jeszcze ciągle w stanie budowy.

W tym historycznym skądinąd pokonaniu stopnia wodnego Malczyce brały udział dwie jednostki O.T. Logistics oraz dwie jednostki "Fabico" prowadzące kadłub barki pchanej. Przejście to poniekąd zostało w pewnym sensie "wymuszone" na inwestorze i wykonawcy stopnia wodnego przez firmy zlecające transport ładunków
"Zielone oszustwo" na Wiśle? printer
"Zielone oszustwo" na Wiśle?W dniach 12-25 maja 2018 roku przepłynęliśmy małą drewnianą łódką z silnikiem od "O" km Wisły do śluzy Przegalina na 936 km.Podczas tej podróży jako studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku "Rewitalizacja dróg wodnych"(katedra profesora Zygmunta Babińskiego), przeprowadzaliśmy na całym tym dystansie badania wody FNU jak również pobieraliśmy próbki z łach piasku.

Z dużym zdziwieniem czytamy kolejne "rewelacje" na temat kontrolowanego zrzutu wody na zaporze we Włocławku w dniu 26.05.2018 roku, podczas którego miały podobno zginąć wszystkie lęgi ptaków na łachach piasku poniżej Włocławka.
Użeglownienie Odry między Polską a Czechami pobudzi turystykę i rozwój firm printer
Użeglownienie Odry między Polską a Czechami pobudzi turystykę i rozwój firmUżeglownienie Odry na transgranicznym odcinku między Kędzierzynem-Koźlem a czeskimi Ostrawą i Mosznowem pobudziłoby rozwój małych i średnich firm, dając ponad 630 miejsc pracy i nawet 16 mln euro rocznych dochodów z turystyki - wynika z analizy, przeprowadzonej w ramach projektu "Odra OK".

Projekt, współfinansowany z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Silesia w ramach unijnego programu INTERREG, realizują wspólnie czeskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Okręgu Morawsko-Śląskiego oraz katowicka Górnośląska Agencja Promocji Przedsiębiorczości (GAPP). Perspektywom przedłużenia Odrzańskiej Drogi Wodnej z Polski do Czech będzie poświęcone wtorkowe Forum Odrzańskie w przygranicznym czeskim Boguminie.
4 czerwca pierwsza próba śluzy w Malczycach printer
4 czerwca pierwsza próba śluzy w MalczycachPierwsza próba śluzy na stopniu wodnym w Malczycach nastąpi 4 czerwca, a jeszcze dwa lata temu wydawało się, że tej inwestycji nie uda się zrobić – powiedział minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk w Wołowie (Dolnośląskie).

Gróbarczyk spotkał się w sobotę z mieszkańcami Wołowa (Dolnośląskie) w ramach cyklu spotkań „Polska jest jedna”. Powiat wołowski leży nad Odrą i budowa Odrzańskiej Drogi Wodnej oraz przywrócenie żeglowności na tej rzece to kwestia niezwykle istotna dla mieszkańców i rozwoju powiatu.
Matka Odra printer
Matka OdraDzień matki - święto które jest wyrazem szacunku. Leonardo da Vinci tak mówił o matce: "Czuła i łagodna matka swoich dzieci, jednocześnie okrutna i nieprzejednana macocha dla innych…"
My "ludzie Odry" mieliśmy swoją matkę, "Matkę Żeglugę". Ona była dla nas matką nad matkami, na swój sposób kochała nas tak jak tylko matka potrafi kochać swoje dzieci. A my, jej dzieci odwzajemnialiśmy matczyną miłość ciężką pracą, szacunkiem dla niej i nigdy nie pozwoliliśmy na nią powiedzieć złego słowa bo przecież ona nas karmiła, dawała bezpieczeństwo materialne, miała pieczę nad niepokornymi dziećmi którzy czasami obierali niewłaściwą drogę. Taka to była nasza "Matka Żegluga".
Rok Odry, by lepiej wykorzystać jej potencjał printer
Rok Odry, by lepiej wykorzystać jej potencjałRok 2018 jako Samorządowy Rok Rzeki Odry obchodzą wspólnie województwa: śląskie, opolskie, dolnośląskie, lubuskie i zachodniopomorskie. Inicjatywa narodziła się w woj. dolnośląskim, potem poszczególne sejmiki wojewódzkie podjęły uchwały na ten temat. Sejmik Województwa Śląskiego podjął rezolucję o ustanowieniu roku 2018 Rokiem Odry – Rzeki Pozytywnej Energii w listopadzie ubiegłego roku. To nawiązanie do systemu identyfikacji województwa ma też sprzyjać postrzeganiu jej jako atutu regionu.

Działania samorządów odrzańskich wpisują się w trwające przygotowania resortu żeglugi śródlądowej do szerokiego planu inwestycyjnego, który do 2030 r. ma przywrócić funkcję transportową Odrze.
Żegluga śródlądowa. Nadrabiamy wieloletnie zaniedbania printer
Żegluga śródlądowa. Nadrabiamy wieloletnie zaniedbaniaŻegluga śródlądowa i transport kolejowy nie są dla siebie nawzajem zagrożeniem, lecz uzupełnieniem – uznali dyskutanci podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Każdej z tych gałęzi transportu powinno się wyznaczyć obszar systemu transportowego, w którym jej specyfika będzie najlepiej wykorzystana. Podkreślono też konieczność naprawy zaniedbanej w ciągu kilkudziesięciu lat infrastruktury transportu wodnego. Polskie warunki nie są, niestety, tak korzystne dla rozwoju żeglugi śródlądowej, jak w krajach zachodnioeuropejskich. – W Niemczech 80% metropolii przemysłowych jest położonych nad wodą, więc dla przewozów węgla czy stali to właśnie żegluga jest podstawowym środkiem.

Problemy na Narwi printer
Problemy na NarwiNarew jest popularnym szlakiem wodnych dla żeglarzy chcących przemieścić się z Zegrza na Mazury bez korzystania z transportu drogowego. Niestety, w tym roku, jak informuje portal eOstrołęka, w Ostrołęce wdał się chaos spowodowany budową jazu spiętrzającego wodę dla lokalnej elektrowni.

Wskutek zbyt dużego nurtu jachty nie są w stanie pokonać odcinka w górę rzeki, a żegluga w dół jest ryzykowna.
Nie przyszła góra do Mahometa printer
Nie przyszła góra do MahometaMiało być tak pięknie, z okazji pobytu na Odrze (remont klasowy w Stoczni Nowa Sól) Towarzystwo Ziemi Głogowskiej chciało wykorzystać ten fakt aby zorganizować w głogowskiej marinie sentymentalne spotkanie członków T.Z.G. ze statkiem szkolnym Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią "Łokietek" i jego załogą.

To spotkanie miało być aktem historycznej więzi Towarzystwa - w skład którego wchodzą byli pracownicy głogowskiej stoczni rzecznej z reprezentantem serii holowników HM 300, których kolebką jest właśnie była głogowska stocznia rzeczna. Niestety, jak już wspomniałem wcześniej miało być tak pięknie a wyszło niestety nie do końca tak, jak było zaplanowane.
Czechy stawiają na Polskę w dostępie do morza printer
Czechy stawiają na Polskę w dostępie do morzaPrezydent Republiki Czeskiej, Miloš Zeman podkreśla, że bardzo ważna dla Czech jest współpraca z Polską w ramach strategicznego połączenia żeglugowego Dunaj – Odra – Łaba, dzięki któremu Republika Czeska zagwarantowała sobie dostęp do morza. Jak podaje PAP – w dniach 9-11 maja 2018 roku odbywa się oficjalna wizyta czeskiego prezydenta w Polsce.

Jednym z priorytetowych programów, które mają być realizowane w Polsce, dla Czechów jest modernizacja polskich rzek. Najistotniejszą z nich jest Odra. Dzięki jej użeglownieniu możliwe będzie uruchomienie połączenia Dunaj – Odra – Łaba. W ten sposób Republika Czeska planuje uzyskać „dostęp” do morza.

Dzisiaj jest wtorek
19 czerwca 2018 roku
Urodziny świętują:
boguslaw sobol
Janusz Fafara
Wszystkiego najlepszego!

36,528,857 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 2
Łącznie użytkowników: 1,855
Najnowszy: Eugeniusz
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
Apis00:15:46
leszek-w01:19:54
Misiordon09:27:25
Mateusz14:45:02
ArtB15:36:25
marek sosnicki15:46:32
Szafranek20:10:50
Valdemaras20:51:49
budro2 1 dzień
barkaz4003 1 dzień
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   PRchecker.info Free counters!
Zakładanie firm w Niemczech | Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet