Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Forum: wątek

RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Zobacz temat
ŻEGLUGA ŚRÓDLĄDOWA » Drogi wodne, transport rzeczny » Odra i Kanał Gliwicki
 Drukuj temat
Remont śluzy w Koźlu
ango
Witam !

Prawdopodobnie, bo już niedługo zakończy się remont zabytkowej śluzy w Koźlu. Rozpoczął się on na przełomie czerwca i lipca 2013 r. i planowano go zakończyć do końca ub. roku, jednak wyłoniona w drodze przetargu (ogłoszonego przez RZGW w Gliwicach) firma nie potrafiła dotrzymać przedstawionego przez siebie harmonogramu robót, co było głównym powodem rozwiązania z nią umowy.
Dodatkowym zagrożeniem tej sytuacji był fakt, iż przyznane fundusze na ten cel z Ministerstwa Środowiska RZGW musiał zwrócić z końcem 2013 r. (powód – niewykorzystane w terminie środki finansowe). Udało się jednak pozyskać je powtórnie a ponowne prace remontowe podjęła od maja br. firma Skanska, która planuje je zakończyć w listopadzie 2014 r.

Dwa sezony dla turystyki wodniackiej były martwe, ale po blisko półtora roku oczekiwania zabytkowa śluza w Koźlu znowu powinna służyć wodniakom.

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130715/POWIAT03/130719798
http://www.gliwice.rzgw.gov.pl/index.php/wyjanienia-do-siwz-ii-remont-zabytkowej-luzy-kole-na-rz-odrze-dokoczenie-7-14
http://www.strefabiznesu.nto.pl/artykul/skanska-dokonczy-remont-sluzy-w-kozlu
http://lokalna24.pl/historia/?act=one&from=_portal_art&kind=historia&id=583
 
ango
Witam !

Nastąpiło zakończenie remontu zabytkowej śluzy w Koźlu - inwestycja ta (z małymi perturbacjami) kosztowała ok. 1,5 PLN.
Wrota górne śluzy maja nowe poszycie, wrota górne i dolne prócz nowego uszczelnienia zostały zakonserwowane w pełni. Dodatkowo pogłębiono kanał dopływowy i odpływowy śluzy.
Ponieważ śluza ta to jeden z najcenniejszych zabytków techniki na Opolszczyźnie zadbano o to, by podczas prac remontowych zachowano zabytkowy charakter jej infrastruktury technicznej.
Już w tym sezonie żeglarskim śluza ta będzie służyła ponownie wszystkim wodniakom z YC Szkwał a statek wycieczkowy SILESIA będzie mógł jak kiedyś cumować w tej przystani (na czas remontu śluzy nabrzeża gościnnie użyczała Stocznia DAMEN w Koźlu).

http://www.gliwice.rzgw.gov.pl/index.php/pl/the-news/1218-luza-kole-ju-gotowa
http://wiadomosci.onet.pl/opole/zakonczyl-sie-remont-zabytkowej-sluzy-kozle/fl5ql
 
ango
Witam !

Zabytkowa śluza w Koźlu - jak się okazuje - niedługo cieszyła wodniaków z Kędzierzyna, okolic i nie tylko ... awarii uległy dolne wrota i na czas bliżej nie określony zarządca tj. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Gliwicach zadecydował o jej zamknięciu dla żeglugi ...
http://kk24.pl/awaria-zabytkowej-sluzy-w-kozlu-obiekt-zostal-czasowo-wylaczony-z-uzytkowania/
 
Przejdź do forum:
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet