Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Forum: wątek

RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Zobacz temat
 Drukuj temat
Popyt na żeglugę śródlądową w Polsce
ango
Witam !

Sesja "Szlaki wodne w Polsce i Europie", która odbyła się w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
http://www.portalsamorzadowy.pl/wydarzenia-lokalne/barki-poplyna-polskimi-rzekami-to-mozliwe-ale-drogie-rozwiazanie,108605.html
 
ango
Witam !

Rząd zajmie się we wtorek projektem ustawy o zmianie ustawy o żegludze śródlądowej, zakładającym reorganizację terenowej administracji żeglugi śródlądowej. Przepisy mają wzmocnić urzędy żeglugi śródlądowej. Projekt ustawy o zmianie ustawy o żegludze śródlądowej opracowało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

W projekcie zawarto zmiany polegające m.in. na przekazaniu dyrektorom urzędów żeglugi śródlądowej kompetencji do upoważniania Wód Polskich do wykonywania praw właścicielskich na śródlądowych drogach wodnych o szczególnym znaczeniu transportowym w celu realizacji inwestycji z zakresu ochrony przed powodzią.


A to może nieco "zielonym" namieszać ...
http://www.portalmorski.pl/zegluga/39515-rzad-ws-reorganizacji-administracji-zeglugi-srodladowej
 
ango
Witam !

"Ta struktura nie jest jednak przystosowana do wykonywania nowych zadań przewidzianych w przepisach Prawa wodnego oraz nie zapewnia prowadzenia aktywnej polityki w dziedzinie śródlądowego transportu wodnego i jego aktywnego promowania" - czytamy w komunikacie CIR. Dlatego - jak wyjaśniono - po zmianach, terenowymi organami administracji żeglugi śródlądowej będą dyrektorzy urzędów żeglugi śródlądowej w Bydgoszczy, Wrocławiu i Szczecinie.

Jak zaznaczono, po wejściu w życie ustawy Prawo wodne na dyrektorów urzędów żeglugi śródlądowej nałożono nowe zadania, m.in. dotyczące uzgadniania dokumentów planistycznych i inwestycyjnych, wydawania decyzji administracyjnych, pełnienia funkcji inwestora w działaniach związanych z budową, przebudową i modernizacją śródlądowych dróg wodnych o szczególnym znaczeniu transportowym.

I o to powinno chodzić ...
http://www.portalmorski.pl/zegluga/39521-rzad-przyjal-projekt-noweli-ustawy-o-zegludze-srodladowej
 
ango
Witam !

Nowoczesność ma zawitać nad Odrę ...

http://www.portalsamorzadowy.pl/fundusze-europejskie/szczecin-fundusze-z-ue-na-modernizacje-monitoringu-na-odrze,110552.html
 
ango
Witam !

Rządowy projekt nowelizacji ustawy dostosowuje krajowe przepisy do wymogów unijnej dyrektywy ws. wymagań technicznych dla statków żeglugi śródlądowej.

http://www.portalmorski.pl/zegluga/39964-projekt-noweli-o-zegludze-srodladowej-ws-poziomu-bezpieczenstwa-zeglugi
 
ango
Witam !

Dwie informacje związane z żeglugą śródlądową :
https://www.portalmorski.pl/zegluga/40004-projekt-nowelizacji-ustawy-o-zegludze-srodladowej-ponownie-skierowany-do-komisji
https://www.portalmorski.pl/zegluga/39999-prawie-505-mln-zl-dofinansowania-na-drogi-i-zegluge
 
Przejdź do forum:
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   PRchecker.info Free counters!
Apis | Alhenag | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Aerografia | Krismods | Dysnet