Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Irena i Soprus. Co je łączy a co dzieli? Łączy je miejsce. Zarówno nadanie drugiego życia barce Irena jak i narodziny Soprusa odbywają się we wrocławskiej stoczni przy ul Michalczyka. Soprus o numerze budowy 168 dla holenderskiego armatora jest produktem firmy Malbo, natomiast blisko 78-letniej Irenie drugie życie na zlecenie Fundacji Otwartego Muzeum Techniki daje firma Hubertus. Dzieli je wiek i przeznaczenie. Irena ma z byłej barki towarowej przekształcić się w Centrum Interpretacji Dziedzictwa Technicznego Odry, natomiast Soprus jest typową barką pchaną do przewozu ładunków masowych i kontenerów.
foto: Janusz Fąfara

Witamy serdecznie wszystkich, których internetowe rzeki i kanały zaprowadziły na pokład "wirtualnego statku rzecznego" - czyli oficjalnego serwisu polskiej żeglugi śródlądowej.

Serwis ma na celu promowanie żeglugi śródlądowej i turystyki wodnej oraz zapobieganie dewastacji czy wręcz likwidacji istniejącej jeszcze w Polsce infrastruktury tym celom służącej. Podjęliśmy wyzwanie edukowania społeczeństwa aby zwróciło się "twarzą do rzek" - zwłaszcza Wisły i Odry - od wieków oddziałujących kulturotwórczo i gospodarczo na regiony, przez które płyną. Będziemy wspierać i propagować wszelkie ogólnokrajowe i lokalne działania mające na celu odrodzenie transportu wodnego - niegdyś dobrze w Polsce rozwiniętego, a upadającego dziś poprzez wieloletnie zaniedbania w utrzymaniu dróg wodnych.

Chcemy doprowadzić do zmian w polityce transportowej i sposobie gospodarowania wodami powierzchniowymi tak, aby w końcu zaczęto uwzględniać żeglugę śródlądową w strategiach rozwoju. Domagamy się spełniania ustawowych obowiązków należytego utrzymania szlaków żeglownych, ich modernizacji, realizacji inwestycji pro-żeglugowych, czego oczekują od nas europejscy partnerzy. Przestańmy wreszcie być żeglugowym zaściankiem świata i czarną dziurą na mapie dróg wodnych Europy!

Andrzej "Apis" Podgórski
kapitan tego statku

Dzisiaj jest niedziela
19 kwietnia 2015 roku
Urodziny świętują:
andrzejp2
jurekde
Wszystkiego najlepszego!

31,393,205 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 1 - rebus
Gości online: 6
Łącznie użytkowników: 1,634
Najnowszy: PPHU ARMATOR
Serdecznie witamy!
Diesel-service
Sailor

Objęliśmy patronatem
Energa Edu
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2015 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   Page Rank
Free counters!
DiS | Apis Video | Alhenag | Orsza | Absolwenci TZS | Tibi Mariae | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | K&J | Nieruchomość Wrocław