Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Diesel-service

Locations of visitors to this page
Free counters!

ZagĹ?osuj na naszÄ? stronÄ? w rankingu ĹĽeglarskim!
Migawki z Muzeum Antoszewskiego a dokładniej z siedziby Stowarzyszenia Sympatyków Malczyc i Okolic. Jest to chyba jedyne wzdłuż biegu Odry miejsce, gdzie większosć ekspozycji związana jest z żeglugą odrzańską i polską tradycją stoczniową w rejonie Malczyc. Pamiątki dotyczą także postaci założyciela stoczni Malczyce - Józefa Antoszewskiego i zawiłych losów jego rodziny w Odrodzonej Polsce. Na szczególną uwagę zasługuje odznaka malczyckiej gildii żeglugowej.
foto: Janusz Fąfara

Witamy serdecznie wszystkich, których internetowe rzeki i kanały zaprowadziły na pokład "wirtualnego statku rzecznego" - czyli oficjalnego serwisu polskiej żeglugi śródlądowej.

Nasza załoga to nie tylko marynarze ale też entuzjaści rozwoju żeglugi śródlądowej w Polsce i zintegrowania jej z siecią dróg wodnych Europy. W całej bowiem Europie na zachód od Odry i na wschód od Wisły nowoczesna rzeczna flota towarowa odciąża drogi i szlaki kolejowe - wspólnie z nimi tworząc sieć tzw. multimodalnych połączeń. Jest to bowiem ze wszech miar nowoczesny, bezpieczny, przyjazny środowisku, bo chroniący zasoby energii nieodnawialnej i nie generujący zanieczyszczeń oraz hałasu rodzaj przewozu towarów, o czym szerzej piszemy tutaj. Ponadto kilometr bardzo dobrej drogi wodnej kosztuje mniej niż kilometr autostrady, a przy autostradzie nikt nie chce mieszkać! Nad wodą zaś - prawie każdy...

Serwis ma na celu promowanie żeglugi śródlądowej i turystyki wodnej oraz zapobieganie dewastacji czy wręcz likwidacji istniejącej jeszcze w Polsce infrastruktury tym celom służącej. Podjęliśmy wyzwanie edukowania społeczeństwa aby zwróciło się "twarzą do rzek" - zwłaszcza Wisły i Odry - od wieków oddziałujących kulturotwórczo i gospodarczo na regiony, przez które płyną. Będziemy wspierać i propagować wszelkie ogólnokrajowe i lokalne działania mające na celu odrodzenie transportu wodnego - niegdyś dobrze w Polsce rozwiniętego, a upadającego dziś poprzez wieloletnie zaniedbania w utrzymaniu dróg wodnych.

Chcemy doprowadzić do zmian w polityce transportowej i sposobie gospodarowania wodami powierzchniowymi tak, aby w końcu zaczęto uwzględniać żeglugę śródlądową w strategiach rozwoju. Domagamy się spełniania ustawowych obowiązków należytego utrzymania szlaków żeglownych, ich modernizacji, realizacji inwestycji pro-żeglugowych przewidzianych w "Programie dla Odry 2006" oraz do ratyfikowania przez Polskę konwencji AGN o międzynarodowych drogach wodnych, czego oczekują od nas europejscy partnerzy. Przestańmy wreszcie być żeglugowym zaściankiem świata i czarną dziurą na mapie dróg wodnych Europy!

Andrzej "Apis" Podgórski
kapitan tego statku

(...) Uważam, że strona jest najlepszym istniejącym obecnie źródłem informacji dotyczącym transportu rzecznego. Na stronie wypowiadają się wyłącznie wybitni praktycy bądź wybitni teoretycy i dydaktycy żeglugi śródlądowej, a dodatkowo te treści są na gorąco obszernie komentowane przez znawców problematyki. Cieszę się, że istnieje źródło, które wypełnia lukę w wiedzy o zapomnianym dzisiaj transporcie rzecznym. Panowie: Wasz portal to jedna z lepszych rzeczy, jaka mogła przydarzyć się żegludze śródlądowej!
Z wyrazami szacunku i marynarskim pozdrowieniem
dr Jan Pyś
Dyr. Urzędu Żeglugi Śródlądowej
we Wrocławiu
Kto na wachcie
Janusz Misze...00:07:31
Lasinski Kaz...00:23:07
Apis00:58:51
mariaszek1201:05:55
tomil01:14:12
damjamjam01:56:05
wladyslaw styp02:28:25
wojleg02:33:35
Szajba JS03:06:23
Bootsman03:37:18
Hydepark
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Wojciech Rytter
29.07.2014
Spotkanie w Płocku absolwentów Jagiellonki już w piątek 1.08 14.o 17.00 w centrum Studnia ul.Górna 1.Zapraszamy wszystkich chętnych.

kajda
26.07.2014
Panie Jurku życzę wielu lat wspaniałego i w zdrowiu życia.

mkrakowiak74
24.07.2014
Litewski pływający terminal LNG dotarł do Zatoki Perskiej http://biznes.one.
..news-detal

kaczor_g
24.07.2014
tajemnica zatoki na Kozanowie/Popowica
ch rozwiązana http://wroclaw.ga.
..LokWrocTxt

mkrakowiak74
20.07.2014
17 lat temu Odra zalała Wrocław. http://wroclaw.ga.
..l#TRrelSST

Greg
20.07.2014
To nie transport śmigłowca - on należy do wyposażenia pchacza Aleksander (to własność kapitana).

Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2014 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   Page RankRating for zegluga.wroclaw.pl
DiS | Apis Video | Alhenag | Orsza | Absolwenci TZS | Tibi Mariae | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Świnoujście noclegi nad Morzem Bałtyckim | K&J