Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Do Sucharskiego dołączył Inspektor - Kozielska "Żegluga" będzie printer
Do Sucharskiego dołączył Inspektor - Kozielska "Żegluga" będzieInspektor – to nowy nabytek Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Łódź motorową przekazał placówce Urząd Żeglugi Śródlądowej, a wczoraj (27.10) podpisano umowę w tej sprawie.

Napęd jednostki stanowi silnik o mocy 72 KW. Łódź została wybudowana przez Warszawską Stocznie Rzeczną. Może na niej przybywać jednocześnie kilkanaście osób.

Przekazywana jednostka jest sprawna technicznie, posiada świadectwo zdolności żeglugowej ważne końca maja 2017 roku.
"Zemsta Gawłowskiego" w Kuźni Raciborskiej printer
"Zemsta Gawłowskiego" w Kuźni RaciborskiejPatron naszego portalu - kpt.ż.ś. Adam Reszka - określił rozwiązanie na początku "Ery Gierka" doskonale funkcjonujących struktur gospodarki wodnej "Zemstą Jaroszewicza". Zemścił się on za negatywna opinię tychże struktur w sprawie lokalizacji "Huty Katowice". Rykoszetem trafiła owa zemsta w żeglugę śródlądową na skutek zaprzestania prawidłowego utrzymania dróg wodnych - głównie wówczas Wisły, która kompletnie zdziczała. Dziś taką zemstę funduje nam odsunięty o gospodarowania wodami były wiceminister Gawłowski - doskonale znany z wrogości wobec żeglugi śródlądowej. Będą obecnie przewodniczącym sejmowej komisji ochrony środowiska podkręca klakierów w swoim obozie politycznym.
W Brukseli o portach śródlądowych printer
W Brukseli o portach śródlądowych20-21 października br. Bruksela gościła przedstawicieli europejskich portów śródlądowych. Wszystko za sprawą walnego zgromadzenia EFIP - Europejskiego Zrzeszenia Portów Żeglugi Śródlądowej (ang. EFIP - The European Federation of Inland Ports), do którego od września br. należy ZMPSiŚ SA. Jego przedstawiciele wzięli udział w obradach.

Tematem przewodnim spotkania była przyszłość portów śródlądowych. Dyskusję toczono w trzech panelach, rozważając temat także z trzech perspektyw, tj. Unii Europejskiej, akademickiej oraz ekonomicznej.
Kto może pogłębiać Odrę? printer
Kto może pogłębiać Odrę?Redakcja portalu "Żegluga śródlądowa" chciałaby sporządzić spis potencjalnych podmiotów, gotowych do podjęcia prac pogłębiarskich, regulacyjnych, hydrobudowlanych i hydrotechnicznych, związanych z programem przywrócenia transportu na Odrzańskiej Drodze Wodnej.

Prosimy wszystkich, którzy mają wiedzę o takich firmach lub je reprezentują o zgłaszanie ewentualnej woli podjęcia współpracy z nową administracją wodną do naszej redakcji na adres team@zegluga.wroclaw.pl
Nowe Prawo wodne printer
Nowe Prawo wodneNie będzie podwyżek opłat za wodę dla konsumentów i przedsiębiorców; będą obowiązywać opłaty takie, jak w 2016 roku – poinformował PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek po posiedzeniu Rady Ministrów, na którym przyjęto m.in. projekt Prawa wodnego.

Przypominamy, że projekt ustawy Prawo wodne przygotowany przez Ministerstwo Środowiska zakłada m.in., że w Polsce ma powstać nowa spółka Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”.
Tranzytem przez Wrocław printer
Tranzytem przez WrocławKilwater za rufą Bizona B-06 już dawno zdążył się rozmyć i powoli zaczyna odpływać w zapomnienie cały ten hałas i zgiełk medialny na temat tego transportu. To, że firma HFG Polska zdecydowała się na transport części swoich wyrobów drogą wodną świadczy o świadomym wyborze środka transportu to zadecydowała spuścizna po pierwszych tego typu załadunkach i transportach jeszcze w czasach minionej epoki.

Port i suwnica pierwotnie 400 tonowa to sprecyzowane i przemyślane działania ówczesnego Metalchemu w wyborze środka transportu dla swoich wyrobów.
List intencyjny w sprawie wodnego transportu węgla dla PGE printer
List intencyjny w sprawie wodnego transportu węgla dla PGEList intencyjny ws. zapewnienia wodnego transportu węgla dla należącej do PGE, rozbudowywanej Elektrowni Opole, podpisali w poniedziałek podczas Kongresu Samorządowego w Opolu m.in. szefowie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz spółki. Jak podkreślił podczas konferencji prasowej poprzedzającej Kongres minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, to pierwszy krok do przywrócenia żeglugi śródlądowej na Górnej Odrze.

Minister przypomniał, że na początku tego roku resort przygotował strategię rozwoju śródlądowych dróg wodnych, przede wszystkim rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej (ODW).
Śląski sejmik apeluje do rządu o wycofanie się z nowelizacji Prawa wodnego printer
Śląski sejmik apeluje do rządu o wycofanie się z nowelizacji Prawa wodnegoŚląski sejmik zaapelował w poniedziałek do rządu o wycofanie się z nowelizacji Prawa wodnego. Proponowane zmiany będą skutkowały 20-procentowym wzrostem cen wody, co negatywnie wpłynie na wiele dziedzin życia mieszkańców i gospodarkę – uważają radni sejmiku. To kolejny taki apel dotyczący zapowiadanej nowelizacji Prawa wodnego. Na początku października marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa zwrócił się do samorządów w regionie o nacisk na parlamentarzystów, by sprzeciwili się projektowanej nowelizacji. Samorządowcy z Chorzowa i Sosnowca wyliczyli, że zmiany zapowiadane w Prawie wodnym spowodują podwyżki cen wody dla mieszkańców średnio o 100 zł rocznie w przypadku czteroosobowej rodziny.
MGMiŻŚ: rozważymy, jak zmienić funkcję zbiornika Racibórz Dolny printer
MGMiŻŚ: rozważymy, jak zmienić funkcję zbiornika Racibórz DolnyPo rozwiązaniu umowy z wykonawcą zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej rozważy, w jaki sposób doprowadzić do zmiany jego funkcji – ze zbiornika suchego na mokry, wielofunkcyjny.

W poniedziałek Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach (RZGW), który w imieniu Skarbu Państwa jest inwestorem tego trwającego od lat przedsięwzięcia, poinformował, że w piątek odstąpił od umowy na budowę zbiornika z hiszpańską firmą Dragados. Wśród powodów wymieniono m.in. opóźnienia i wzrost kosztów. Gliwicka prokuratura od maja br. prowadzi postępowanie ws. nieprawidłowości przy budowie.
Kongres Samorządowy w Opolu printer
Kongres Samorządowy w OpoluW dniu 17.10.2016 rozpoczął się w Opolu Kongres Samorządowy, na którym zostanie m.in. podpisane memorandum w sprawie Odrzańskiej Drogi Wodnej. Kongres Samorządowy to unikatowa w skali kraju platforma wymiany doświadczeń i kompetencji wśród przedstawicieli samorządu terytorialnego w Polsce, poświęcona nowoczesnym technologiom oraz zaawansowanym procesom biznesowym w służbie poprawy jakości i warunków życia polskiego społeczeństwa.
Dragados nie dokończy Zbiornika Racibórz printer
Dragados nie dokończy Zbiornika RacibórzRegionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach, pełniący w imieniu Skarbu Państwa rolę Inwestora dla zadania pn. „Budowa suchego zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny”, informuje, że dn. 14.10.2016 r. jako Zamawiający powiadomił o odstąpieniu z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy od umowy nr ORFPP A1-1 zawartej w dniu 18 czerwca 2013 r. z DRAGADOS S.A. Powyższe okazało się konieczne, również dlatego, że pomimo wyczerpania przez Zamawiającego katalogu działań naprawczych, mających na celu wsparcie Wykonawcy w ukończeniu Kontraktu (w toku realizacji inwestycji napotkano obiektywne przeszkody), DRAGADOS S.A. swoją postawą jednoznacznie wskazał na brak faktycznego i skutecznego zamiaru wywiązania się z realizacji Kontraktu

Dzisiaj jest piątek
28 października 2016 roku
Urodziny świętują:
mariner
Wszystkiego najlepszego!

34,229,858 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 5
Łącznie użytkowników: 1,702
Najnowszy: furman
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
Irek Wasilewski00:06:09
sepbeder00:39:43
Janusz Misze...00:43:44
Greg00:48:02
miroslaw rajski01:36:29
zenon5301:52:08
matros02:09:55
Apis02:18:18
krzycho11102:49:52
Bootsman03:15:06
Apis
Diesel-servicePowered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   Page Rank
Free counters!
DiS | Apis Video | Alhenag | Orsza | Absolwenci TZS | Credo | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Rejsy Brzeg | Aerografia