Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Diesel-service

Locations of visitors to this page
Free counters!

ZagĹ?osuj na naszÄ? stronÄ? w rankingu ĹĽeglarskim!
Pobite gary - czyli krótka rozprawa o psach, karawanie i mumii printer
Pobite gary - czyli krótka rozprawa o psach, karawanie i mumii"Pobite garyyyyy! Oni mieli niebieskie kontenery a nie żółte lub zielone! Sikali z dziobu, żeby i tak źle ustawiona echosonda pokazała większe głębokości! Woda podczas tego rejsu była za rzadka i głos się w niej rozchodził szybciej!" Tak w skrócie można spuentować to, co w gmachu Sejmu odbyło się wczoraj: na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu (nie)Przyjaciół Odry oraz Zespołu D-O-L podekscytowana sfora obszczekała karawanę, ciągnąca w stronę Prawdziwej Odry a Faraon i jego Najwyższy Kapłan ustawili na jej drodze mocno nieświeżą już, gadającą mumię. Rejs prawdy jeszcze się nie skończył. Z tonącego statku polskiej żeglugi śródlądowej pierwsze ewakuują się szczury. Te już spłynęły z prądem Odry - niektóre zaniosło do Berlina nawet. Pora najwyższa, aby z zaniedbanych dróg wodnych przepędzić mrówki faraona.
Port Koźle odroczony. Inwestor musi zaczekać printer
Port Koźle odroczony. Inwestor musi zaczekaćSą chętni na kozielski port. Prezydent miasta ogłosił, że ma zadeklarowanych dwóch inwestorów. Jeden z rywali w nadchodzących wyborach nazywa to zagrywką, opozycja w radzie miasta odkłada temat, twierdząc że jest stawiana pod ścianą, a zwolennicy Tomasza Wantuły pytają – kiedy będzie dobry moment.

Obaj inwestorzy początkowo mieliby dzierżawić po jednym basenie. Jeden chce przeładowywać węgiel, drugi – materiały płynne. W kolejnym etapie mogliby stanąć w szranki o kupno działek.
W nowej odsłonie printer
W nowej odsłonieW poprzednim reportażu dotyczącym budowy dwóch jednostek typu PTu 1708 i Spa 5509 pokazałem stan budowy jako średnio zaawansowany, a dziś – zakres zaawansowania budowy pchaczy dla Nigerii przekroczy już 85%, a przy jednostce patrolowej dla greckiej straży przybrzeżnej zakres ten wynosi około 94 %. Zaznaczyć należy, że budowa pchaczy to budowa „pod klucz”, natomiast patrolowiec to jedynie stalowy kadłub wraz z aluminiową nadbudówka i sterownia. Wszystkie trzy jednostki budowane są pod nadzorem Bureau Veritas (francuskie towarzystwo klasyfikacyjne z siedzibą centrali w Paryżu).
Odra z mitów odarta. Rejs prawdy zakończony printer
Odra z mitów odarta. Rejs prawdy zakończonyRejs "Odra Nasza" dotarł do Koźla o godz. 11.23 w dniu 2.10.2014. Od tego momentu o Odrzańskiej Drodze Wodnej powinno mówić się "przed rejsem prawdy" i "po rejsie prawdy" (analogicznie jak "przed naszą erą"). Zestaw pchany złożony z barki typu BP-500 i pchacza "Dommil - 3" (ex Żubr) został przystosowany i wyposażony tak, aby przeprowadzić badanie dwóch głównych wielkości limitujących parametry ODW: prześwitów mostów i głębokości, bo przecież na odcinku od Brzegu Dolnego do Gozdowic na Odrze granicznej według ocen różnych "ekspertów" jest to zaledwie II klasa żeglowności.
75. rocznica samozatopienia Flotylli O. W. "Wisła" printer
75. rocznica samozatopienia Flotylli O. W. "Wisła"W sobotę, 20 września 2014 r. o godz 11.00 w Twierdzy Modlin, przy tablicy upamiętniającej powstanie pierwszego Portu Marynarki Wojennej w 1918 r., rozpoczęły się uroczystości patriotyczne będące częścią obchodów "Europejskich Dni Dziedzictwa 2014".

Na uroczystości związane z obchodami 75. rocznicy samozatopienia Flotylli Wiślanej, będącej częścią obchodów 75. rocznicy Obrony Twierdzy Modlin, zapraszają Prezes Zarządu Głównego Ligi Morskiej i Rzecznej - kpt ż.w. dr inż. Andrzej Królikowski, Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego - Jacek Kowalski oraz Burmistrz Wyszkowa - Grzegorz Nowosielski.
Kpt. Ryszard Szymański odszedł na Wieczną Wachtę printer
Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 18.09.2014r. odszedł na wieczną wachtę w wieku 65 lat Ryszard Janusz SZYMAŃSKI - Kapitan Żeglugi Wielkiej i Śródlądowej, Członek Rady Kapitanów, Zasłużony Pracownik Morza, Członek Koła Łowieckiego „Szarak” w Dobrej. Po ukończeniu Szkoły Morskiej w Gdyni rozpoczął pracę w rybołówstwie, następnie pracował dla PLO, PŻM, statkach hydrograficznych. Pracę w Żegludze Śródlądowej rozpoczął w PBW Poznań w roku 1980 i był związany z Żeglugą Śródlądową do dzisiaj. Msza św. żałobna odbędzie się w dniu 20.09.br. (sobota) o godz 13:00 w kościele NSJ os.Jaworowe, po Mszy św. nastąpi odprowadzenie na cmentarz komunalny.
Upadek stoczni w Płocku printer
Upadek stoczni w PłockuPo ponad 100 latach działalności kończy swoją działalność jedna z największych stoczni rzecznych w Polsce. Jest już przesądzone, że nastąpi upadek tego historycznego przedsiębiorstwa. Przed drugą wojną pracowało tu ok. 300 ludzi. W czasie wojny Niemcy robili w stoczni elementy łodzi podwodnych i kutry saperskie.

Po wojnie pracowało ponad 1500 ludzi. Przeprowadzano remonty parostatków, pogłębiarek, barek i wszystkiego co pływało. Szła potężna produkcja barek BM-500, pchaczy i innych jednostek
"Odra Nasza" czyli "Odzieramy Odrę z mitów" printer
"Odra Nasza" czyli "Odzieramy Odrę z mitów"Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Żeglugi Śródlądowej i Dróg Wodnych „Rada Kapitanów Żeglugi Śródlądowej" skupiające w swoich szeregach wyłącznie doświadczonych kapitanów żeglugi śródlądowej pracujących w kraju i za granicą, zainicjowało wraz z regionami Zachodniej Polski Projekt pn."Odra nasza". Jego głównym elementem będzie swoisty "rejs prawdy" na trasie: Porty Szczecin-Świnoujście – port śródlądowy w Koźlu. Rejs planowany jest w terminie: 24.09. 2014 do 1.10. 2014r. Da on odpowiedź a raczej potwierdzenie możliwości transportowania kontenerów w dwóch warstwach oraz celowości modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej do klasy międzynarodowej - IV lub wyższej - obalając przede wszystkim mit "niskich" mostów.
Zarządy Dorzeczy - Gawłowski nadal forsuje koncepcję likwidacji UŻŚ printer
Zarządy Dorzeczy - Gawłowski nadal forsuje koncepcję likwidacji UŻŚUtworzenie dwóch nowych instytucji, które przejmą część kompetencji regionalnych zarządów gospodarki wodnej, przewiduje projekt nowej ustawy prawo wodne. Mają to być Zarząd Dorzecza Odry i Zarząd Dorzecza Wisły. Wiele wskazuje na to, że siedziba tego pierwszego będzie znajdować się we Wrocławiu, a drugiego - prawdopodobnie w Bydgoszczy. Według nowych uregulowań prawnych, zlikwidowanych zostanie siedem regionalnych zarządów gospodarki wodnej i osiem urzędów żeglugi śródlądowej. W ich miejsce utworzonych będzie, w wyniku reorganizacji regionalnych zarządów i urzędów żeglugi, sześć urzędów gospodarki wodnej.
Forum Ekonomiczne w Krynicy i... o żegludze słów kilka printer
Forum Ekonomiczne w Krynicy i... o żegludze słów kilka4.09.2014 - w ostatnim dniu XXIV Forum Ekonomicznego w Krynicy - odbyła się debata o żegludze śródlądowej i drogach wodnych jako doskonałym wsparciu logistyki transportu wewnątrz lądu. Debata była debatą jedynie z założenia, być może dlatego że dyskusji nie było, bo... nie było komu dyskutować. Poza osobami towarzyszącymi panelowi (czyli moja skromna osoba, asystentka pani Grigore, pan Marek Marszałek - reprezentujący organizatora debaty, tłumaczy i dwu hostess) na sali było zaledwie cztery osoby jako publiczność. Oczywiście organizatorowi nie udało się zaprosić przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju i KZGW. Nie było też nikogo ze ZPAŚ czy UŻŚ.
Marynarze zapraszają polityków na rejs Odrą ze Szczecina do Koźla printer
Marynarze zapraszają polityków na rejs Odrą ze Szczecina do KoźlaRada Kapitanów Żeglugi Śródlądowej wyruszy ze Szczecina do Koźla na barce z kontenerami. Zaprasza m.in. polityków, żeby przekonali się, że Odrą już teraz można transportować towary. Rejs zaplanowano na koniec września. Rozpocznie się w Szczecinie, a zakończy tydzień później w Koźlu. Rada Kapitanów Żeglugi Śródlądowej nazywa go rejsem prawdy. Chce, by popłynęli także politycy, parlamentarzyści, urzędnicy państwowi, ludzie biznesu, naukowcy, przyrodnicy, hydrolodzy.

W rejs wybiera się przynajmniej część członków Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Odry.

Kto na wachcie
Poscian00:39:51
Bootsman00:57:34
Apis01:27:34
szumerlo01:30:50
wojleg01:32:12
marina03:35:22
leszek-w03:37:16
slawekn203:52:38
sepbeder04:27:58
barkaz400304:37:34
Hydepark
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

mkrakowiak74
23.10.2014
Dostęp do strony internetowej UŻŚ we Wrocławiu jest aktualnie zablokowany...!!! kasperski mnie tam nie wpuszcza... czyżby to tylko przypadek...???

Apis
23.10.2014
Postanowili go wybudzić. Wiecie jakie były pierwsze słowa tejże rzekomej mumii po jej cudownym wybudzeniu? - A Mrówczyński jeszcze żyje?

Apis
23.10.2014
@Odra - Kiedyś badacze w Egipcie odkryli niezwykłą mumię. Okazało się, że to żywy człowiek w przedziwnym letargu. Wywołało to zrozumiałą sensację w świecie naukowców.

mkrakowiak74
23.10.2014

marek1975
23.10.2014
http://www.pozyczk
a-na-swieta.com.pl
/

Odra
23.10.2014
Ktoś Was chce skłócić z pływającymi na lodołamaczach kolegami. Uważajcie. Pozdrawiam

Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2014 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   Page RankRating for zegluga.wroclaw.pl
DiS | Apis Video | Alhenag | Orsza | Absolwenci TZS | Tibi Mariae | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Świnoujście noclegi nad Morzem Bałtyckim | K&J