Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Czy polskie rzeki wpłyną na korytarz Bałtyk-Adriatyk? printer
Czy polskie rzeki wpłyną na korytarz Bałtyk-Adriatyk?Korytarz Bałtyk – Adriatyk, przy pierwszych założeniach, miał zaczynać się w Trójmieście i biec przez Warszawę, Katowice, Żilinę, Brno, Bratysławę, Wiedeń, Graz, Klagenfurt, Villach, Udine, Triest i Wenecję do Bolonii. Ostatecznie, w 2013 roku rozszerzono tę trasę o tzw. Korytarz Szczeciński, czyli o drogę z zachodniopomorskich portów przez Poznań, Wrocław i Ostrawę do Wiednia.

Po modernizacji, zarówno Wisła jak i Odra mogłyby mieć duże znaczenie na tym szlaku. Żegluga śródlądowa mogłaby być najprostszym wyprowadzeniem kontenerów z portów morskich z uwagi na to, że zarówno trójmiejskie porty jak i te leżące w województwie zachodniopomorskim, mają bezpośrednie połączenie z rzekami.
Nowa "gwiazda" na wrocławskim wodnym firmamencie printer
Nowa "gwiazda" na wrocławskim wodnym firmamencieNa Odrze Śródmiejskiej przy reprezentacyjnej promenadzie pojawił się najnowszy nabytek wrocławskiego armatora - statek pasażerski „Wratislawia” - następca (pod względem wielkości) dumy przedwojennego Breslau - „Germanii”.

Do Wrocławia dotarł jeszcze jako Mecklenburg październiku 2016 roku. Po przebudowie na wrocławskiej stoczni Malbo przy ul Michalczyka od piątku cieszy oko zacumowany przy bulwarze Dunikowskiego. Nie jest jeszcze w pełni przygotowany na przyjęcie pierwszych pasażerów, ale po zakończeniu tzw. pokładowej kosmetyki ma rozpocząć regularne rejsy z przystani przy bulwarze w rejon wyspy Opatowickiej z początkiem sierpnia. Armator planuje trzy rejsy wycieczkowe dziennie oraz wynajmy na przyjęcia okolicznościowe.
Protest związkowców R.Z.G.W. printer
Protest związkowców R.Z.G.W.W dniu 14.07.2017 przed gmachem Urzędu Wojewódzkiego związkowcy Regionalnego Urzędu Gospodarki Wodnej po raz kolejny od roku 2015 we Wrocławiu i kwietniowym 2017 roku w Szczecinie protestowali żądając podwyżki płac o 850 zł na każdego pracownika.

Delegacje pracowników z Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej zgromadziło się na wrocławskim bulwarze Marii i Lecha Kaczyńskich w proteście spowodowanym brakiem realizacji porozumienia zawartego 5 maja 2016 roku kiedy to Rząd R.P. obiecał podniesienie wynagrodzenia o 850 zł dla każdego pracownika regionalnych zarządów.
Rzeczny transport węgla wraca na Odrę printer
Rzeczny transport węgla wraca na Odrę Grupa Kapitałowa OT Logistics, wiodący operator żeglugi śródlądowej w Polsce, zamierza wznowić transport węgla ze śląskich kopalni do firmy energetycznej Kogeneracja Wrocław. Będzie to pierwszy od kilku lat transport rzeczny węgla na trasie Port Gliwice – Wrocław.

Pierwszy próbny transport do Kogeneracji Wrocław (2 tysiące ton węgla) zaplanowano na połowę lipca: barki OT Logistics przetransportują węgiel do Wrocławia z portu w Gliwicach. Do portu węgiel zostanie dostarczony z kopalni Sośnica składami całopociągowymi składającymi się z 40 wagonów specjalnej serii Fas. Przeładunkiem z wagonów na barki zajmie się na zlecenie OT Logistics Śląskie Centrum Logistyki.
Gliwice: gdzie jest "złoty pociąg"? printer
Gliwice: gdzie jest "złoty pociąg"?Wznowienie przewozów węgla z gliwickiego portu do wrocławskiej elektrociepłowni rodziło nadzieje na rychłe przywrócenie Odrze roli alternatywnej drogi transportowej odciążającej i tak już niemiłosiernie zatłoczone autostrady jak i szlaki kolejowe. I właśnie na ten pierwszy od wielu lat, na rangę „złotego” wręcz mianowanego wszyscy z branży oczekiwali niczym na wydarzenie roku.

Nie bez kozery nazwałem pociąg z czarnym złotem „złotym pociągiem”. Wszak właśnie ON generuje zyski dla portu, dla przewoźnika i dla elektrociepłowni ale niestety, niczym wałbrzyski pociąg legenda tak i ten gliwicki jak na tę chwilę okazał się tylko pociągiem marzeń.
Lubuskie: Odrzańska Droga Wodna ważna dla Zachodniej Polski printer
Lubuskie: Odrzańska Droga Wodna ważna dla Zachodniej PolskiGospodarcze wykorzystanie lubuskich rzek jest jednym z priorytetów Strategii Rozwoju Polski Zachodniej. Szczególne znaczenie dla rozwoju społeczno-gospodarczego tej części kraju ma Odrzańska Droga Wodna – podkreśliła marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak podczas spotkania z sekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Jerzym Materną.

Jednym z tematów rozmowy była m.in. ratyfikacja europejskiego porozumienia w sprawie głównych śródlądowych dróg wodnych o znaczeniu międzynarodowym.
Gliwicki port przygotowuje pierwszy od pięciu lat załadunek barek węglem printer
Gliwicki port przygotowuje pierwszy od pięciu lat załadunek barek węglemOperację pierwszego od pięciu lat próbnego załadunku barek rzecznych węglem przygotowuje operator portu w Gliwicach, Śląskie Centrum Logistyki SA w Gliwicach. Ładunek ma popłynąć Kanałem Gliwickim i Odrą do wrocławskiej elektrociepłowni.

Jak poinformował PAP w poniedziałek dyrektor ds. rozwoju Śląskiego Centrum Logistyki Robert Goc, w ramach podjętych już prób w weekend do gliwickiego portu przypłynęły Kanałem Gliwickim trzy pierwsze puste barki o ładowności do 500 ton. Na początek tygodnia zaplanowano w gliwickiej kopalni Sośnica załadunek pociągu węglem, który zostanie następnie w porcie przeładowany na barki.

Materna: chcemy w tym roku znaleźć 50 mln zł na udrożnienie Kanału Gliwickiego printer
Materna: chcemy w tym roku znaleźć 50 mln zł na udrożnienie Kanału GliwickiegoMinisterstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zrobi wszystko, aby znaleźć w tym roku 50 mln zł na przywrócenie żeglowności Kanału Gliwickiego w podstawowym zakresie – zapowiedział w piątek w Sejmie wiceszef tego resortu Jerzy Materna.

Wyjaśnił, że zgodnie z informacjami przekazanymi przez zarządcę tej drogi wodnej – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach - środki w tej wysokości umożliwią likwidację osadów dennych, zakwalifikowanych jako niebezpieczne, najbardziej zamulonego odcinka Dzierżno – Port Gliwice oraz modernizację umocnień brzegowych.
Nowe prawo wodne, c.d. printer
Nowe prawo wodne, c.d.We wtorek, 4 lipca połączone Komisje Finansów Publicznych; Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej; Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyjęły sprawozdanie podkomisji nadzwyczajnej o rządowym projekcie ustawy Prawo wodne (druk nr 1529).

Obecny na posiedzeniu wiceminister środowiska Mariusz Gajda zapewniał, że Wody Polskie będą gotowe do przyjmowania sprawozdań z realizacji krajowego programu oczyszczania ścieków komunalnych za rok ubiegły, ponieważ w tej chwili sprawozdania te przyjmuje Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej.
Górna Odra budzi się z letargu printer
Górna Odra budzi się z letarguW dniu wczorajszym po ponad czteroletniej przerwie ( od roku 2013 ) wypłynęły z Wrocławia dwa pierwsze zestawy pchane (Tur-O-78 i Tur-O-55) do gliwickiego portu pod załadunek węgla dla wrocławskiej elektrociepłowni. Oznacza to ponowne na razie skąpe ale jednak przemawiające znaczenie Górnej Odry i kanału Gliwickiego jako alternatywnej drogi transportowej.

Na pewno po tak długiej przerwie w uprawianiu żeglugi na tej drodze wodnej czeka na kapitanów prowadzących załadowane zestawy niejedna niespodzianka. Życzymy stopy wody pod dnem statków.
Trwają rozmowy z Czechami nt. połączenia z Odrzańską Drogą Wodną printer
Trwają rozmowy z Czechami nt. połączenia z Odrzańską Drogą WodnąStrona polska rozmawia z Czechami na temat połączenia z Odrzańską Drogą Wodną - powiedział w środę wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Jerzy Materna.

Przyjęte przez rząd w ub.r. założenia do planów rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce na lata 2016-2020, z perspektywą do 2030 r. zakładają, że do 2030 r. zostanie m.in. przywrócona międzynarodowa klasa żeglowności na całej długości Odry. Jednym z priorytetów jest także włączenie w europejską sieć dróg wodnych Odrzańskiej Drogi Wodnej.
Dzisiaj jest sobota
22 lipca 2017 roku
Urodziny świętują:
Nikt z naszej załogi
nie ma dziś urodzin

35,373,346 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 1 - Szafranek
Gości online: 3
Łącznie użytkowników: 1,763
Najnowszy: oqedim
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
Szafranekna pokładzie
Ziomal02:03:57
Misiordon02:50:13
Hen04:45:03
Luckau07:22:26
Apis07:44:21
cezary120 1 dzień
miroslaw rajski 1 dzień
barkaz4003 1 dzień
Fidelis 1 dzień
Diesel-service

Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   Page Rank
Free counters!
Zakładanie firm w Niemczech | DiS | Apis | Alhenag | Orsza | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Rejsy Brzeg | Aerografia | Krismods | Dysnet | forbet | bet at home