Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Otwarty zjazd rocznika '77 TŻŚ printer
Otwarty zjazd rocznika '77 TŻŚSamozwańczy Komitet Organizacyjny w osobie Ryszarda ZAREMBY – tel. kom. 603 77 38 38 - ma zaszczyt po raz kolejny zaprosić Szanownych Kolegów z rocznika TŻŚ 1977 i nie tylko !!!!, - na coroczny najazd do kolejnego polskiego Zdroju – tym razem do Jedliny Zdrój na pograniczu Gór Sowich i Gór Wałbrzyskich, a dokładnie do WALIMIA - RZECZKI w dniach 04 czerwca - 07 czerwca 2015 r. (weekend Bożego Ciała). Proszę Wszystkich o przekazanie powyższych informacji wszystkim tym, kto będzie w Waszym zasięgu komunikacji, a jeszcze dotychczas nie wie o spotkaniu w Walimiu-Rzeczce, albo wykazuje wstręt do obcowania z komputerem.
List Otwarty pracowników gospodarki wodnej printer
List Otwarty pracowników gospodarki wodnejJuż od ośmiu lat Stanisław Gawłowski mami nas wizją gruszek na wierzbie. Czas otworzyć oczy, obudzić się ze snu i zabrać się do prawdziwej pracy. Czas zmienić podejście, zamiast „róbta co chceta”, czas zacząć realizować to co robić należy! Proste i każdy to rozumie. Pytają się mądrzy ludzie do czego ma służyć reforma gospodarki wodnej. Na razie widzimy, że jest to mydlenie oczu - twierdzą pracownicy gospodarki wodnej.
Mieszkańcy nadrzecza chcą pogłębiania Wisły printer
Mieszkańcy nadrzecza chcą pogłębiania WisłyMieszkańcy miejscowości położonych w Dolinie Iłowsko-Dobrzykowskiej, biegnącej wzdłuż środkowego biegu Wisły, uważają, że pogłębianie rzeki na tym odcinku jest niewystarczające. Ich zdaniem, taki stan powoduje stały wzrost zagrożenia powodziowego. Dolina Iłowsko-Dobrzykowska, o długości ok. 30 km, przebiega przez cztery gminy woj. mazowieckiego: Młodzieszyn, Iłów, Słubice i Gąbin. Położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły. Rzeka na tym odcinku nanosi z górnego jej biegu co roku ok. 1,5 mln metrów sześc. piasku, mułu i żwiru.
Port Koźle za symboliczną złotówkę. Na zachętę printer
Port Koźle za symboliczną złotówkę. Na zachętęGdyby inwestor zapłacił 30 groszy za każdy metr kwadratowy portu, gmina Kędzierzyn-Koźle wzbogaciłaby się o 900 tysięcy złotych rocznie. Dziś już wiadomo, że przez pierwsze lata nie dostanie tych pieniędzy. W urzędzie miasta trwają szacunki, ile powinna wynieść symboliczna stawka dla nowego właściciela. Wiadomo, że po okresie kwoty minimalnej, nastąpi jej podwyższenie, a docelowo - sprzedaż 22 hektarów.

Dlaczego miasto nie zdecydowało się na wariant, w którym może być współwłaścicielem portu?
Walne zebranie Rady Kapitanów printer
Walne zebranie Rady KapitanówW siedzibie Rady Kapitanów odbyło się w dniu 20.03.2015 Walne Zebranie członków stowarzyszenia. Omówiono aktywność Rady w ciągu minionego roku, przyjęto nowych członków oraz podjęto kilka uchwał dotyczących statutowej działalności Stowarzyszenia. Z najważniejszych to przyjęcie zmiany w statucie określającej Radę Kapitanów jako organizację proekologiczną. Umożliwi to ubieganie się o korzystanie z dofinansowania działań i projektów stowarzyszenia z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.
Będzie tama na Wiśle w Siarzewie printer
Będzie tama na Wiśle w SiarzewiePrzygotowania do budowy drugiego stopnia na Wiśle wchodzą w kolejny etap. Zakończone czteroletnie badania wpływu inwestycji na środowisko otwierają drogę do uzyskania podstawowego pozwolenia - decyzji środowiskowej. Wniosek o jej wydanie złoży Prezydent Włocławka, który podpisał dziś z Grupą Energa porozumienie w tej sprawie.

Po czterech latach kompleksowych badań technicznych i inwentaryzacji środowiskowych zleconych przez Grupę Energa, gotowy jest Raport z oceną oddziaływania na środowisko drugiego stopnia wodnego na Wiśle.
Forum Odrzańskie - wstępne spotkanie zespołu projektowego printer
Forum Odrzańskie - wstępne spotkanie zespołu projektowegoWstępne spotkanie zwołane zostało 18.03.2015 w Ostravie przez wnioskodawcę projektu. Przedstawiciel wnioskodawcy poinformował obecnych o informacji przewodniczącej Euroregionalnego Komitetu Sterującego Euroregionu Silesia z dnia 27 lutego 2015 w sprawie zatwierdzenia projektu do realizacji.

Obecni potwierdzili, że projekt będzie zarządzany przez trzyosobowy zespół, składający się z głównego koordynatora i dwóch ekspertów – po jednym z polskiej i czeskiej stronie. Głównym koordynatorem będzie Pan Pavell Santarius, ekspertem od strony czeskiej Pan Petr Forman a ekspertem od strony polskiej, pan Andrzej Podgórski.
Przerwali prace na jazie Wrocław I. Wykonawca zbankrutował printer
Przerwali prace na jazie Wrocław I. Wykonawca zbankrutowałWstrzymane zostały prace przy jazie Wrocław I w centrum miasta. Powodem jest ogłoszenie upadłości przez Hydrobudowę Gdańsk, wykonawcę robót. Budowa jazu stanęła w miejscu w zaawansowanym etapie. Z Hydrobudową umowa została już rozwiązana i według planów prace ma kontynuować współkonsorcjant, czeska firma Zakladni Stavba. Obecnie dopełniane są formalności. Jaz Wrocław 1 jest budowany na Odrze kilka metrów poniżej starej tamy przy moście Pomorskim. To część modernizacji wrocławskiego węzła wodnego, która trwa już od 2,5 lat. Jak wszystkie budowy w ramach inwestycji, jaz ma pomóc w szybkim przepuszczaniu wód powodziowych przez Wrocław. Przepustowość obiektu ma wzrosnąć aż o ok. 80 proc.
Rada Kapitanów zrywa współpracę z Parlamentarnym Zespołem Przyjaciół Odry printer
Rada Kapitanów zrywa współpracę z Parlamentarnym Zespołem Przyjaciół OdryRada Kapitanów Żeglugi Śródlądowej z przykrością odnotowała fakt, iż szef Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Odry – Poseł Ryszard Galla – jako poseł-sprawozdawca użyczył swojej twarzy procesowi likwidacji „Programu dla Odry 2006”. Uznajemy, że w ten sposób sprzeniewierzył się idei Zespołu i zamiast zgodnie z regulaminem Zespołu wspierać realizację „Programu dla Odry 2006” - entuzjastycznie przyłożył rękę do jego likwidacji. W związku z tym Rada Kapitanów nie widzi możliwości dalszej współpracy z Zespołem w jego obecnym kształcie
Viking River Cruises zawiesza za kontakty ze związkiem zawodowym printer
Viking River Cruises zawiesza za kontakty ze związkiem zawodowymW szwajcarskiej firmie reńskich wycieczkowców Viking River Cruises doszło do spięć związanych z wypłatami dla załóg. W skrócie: wypłaty załogom zostały przewalutowane z franka szwajcarskiego na euro, co oznacza 13% obniżkę wynagrodzeń.

- Udałem się na spotkanie z zarządem firmy, który poinformował mnie, ze nie należy do moich obowiązków dyskutowanie na ten temat. Powiedziano mi również, że zmiana jest zgodna z niemieckim prawem czyli prawem kraju w którym mieszkam – powiedział Ludwig. Zwrócił się o pomoc do związku zawodowego za co firma zawiesiła mnie w obowiązkach. Obecnie prowadzę rozmowy z prawnikami ale nie oczekuje powrotu do pracy, gdyż mój kontrakt wygasa w maju
Żegluga śródlądowa w Europie wciąż zaniedbana printer
Żegluga śródlądowa w Europie wciąż zaniedbanaPołowa ludności Europy mieszka w pobliżu wybrzeży lub śródlądowych dróg wodnych, a do większości europejskich ośrodków przemysłowych można dotrzeć, korzystając z żeglugi śródlądowej. Śródlądowy transport wodny stanowi wraz z transportem drogowym i kolejowym jeden z trzech głównych rodzajów transportu lądowego. Europejski Trybunał Obrachunkowy ustalił, że w ciągu ostatnich 15 lat poczyniono niewielkie postępy w finansowanych przez UE działaniach mających na celu ograniczenie drogowego transportu towarowego w Europie na rzecz śródlądowego transportu wodnego. Śródlądowy transport wodny nie przyniósł korzyści jako alternatywny rodzaj transportu dla transportu drogowego, a warunki żeglugowe nie poprawiły się.
Dzisiaj jest poniedziałek
30 marca 2015 roku
Urodziny świętują:
faja48
pipiarz
TRAVE
Wszystkiego najlepszego!

31,291,586 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 2
Łącznie użytkowników: 1,632
Najnowszy: Mont4nus
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
Szafranek01:11:01
Misiordon01:50:31
Krzysztof We...02:06:42
Janusz Misze...02:32:44
leszek-w03:23:30
pomorzanin03:25:51
Valdemaras03:53:21
krzys04:14:50
Apis05:23:08
zbyszek105:49:35
Diesel-service
Sailor

Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2015 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   Page Rank
Free counters!
DiS | Apis Video | Alhenag | Orsza | Absolwenci TZS | Tibi Mariae | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | K&J | Nieruchomość Wrocław