Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Gryfia zbuduje lodołamacze dla RZGW Gdańsk printer
Gryfia zbuduje lodołamacze dla RZGW GdańskMorska Stocznia Remontowa Gryfia ze Szczecina wykonawcą lodołamaczy dla Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Jej oferta uznana została za najkorzystniejszą w przetargu, który rozstrrzygnięto w piątek. Cena to 70 mln złotych.

W postępowaniu przetargowym pod uwagę brano cenę (60%), doświadczenie personelu wiodącego (20%), gwarancję (10%) oraz czas reakcji serwisu gwarancyjnego po dostawie każdego lodołamacza (10 %). Oferta Stoczni Remontowej Gryfia otrzymała maksymalną ilość punktów. Zwycięska szczecińska firma zaproponowała 60 miesięcy gwarancji, a czas reakcji serwisu gwarancyjnego oszacowała na 8 godzin.
Konieczne pogłębianie Wisły printer
Konieczne pogłębianie WisłyWedług szacunków, do usunięcia z Wisły w rejonie Płocka i mającego tam swój początek Zbiornika Włocławskiego jest ok. 2 mln metrów sześc. piasku. Pogłębianie rzeki rozpoczęto po powodzi w lutym 1982 r., gdy w wyniku zatoru lodowego zalana została lewobrzeżna część miasta – Radziwie – i kilka okolicznych miejscowości. Według Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, powódź ta była największą i najgroźniejszą powodzią zatorową w Polsce w XX wieku. Rzeka zalała wtedy ok. 10 tys. ha gruntów i ponad 5 tys. budynków. Ewakuowano ok. 14 tys. ludzi i ok. 12 tys. sztuk zwierząt.
O wodzie w grupie V4 - wspólne oświadczenie printer
O wodzie w grupie V4 - wspólne oświadczenieWspólne oświadczenie dotyczące przyszłych prac nad wdrażaniem Ramowej Dyrektywy Wodnej przyjęli ministrowie ds. gospodarki wodnej państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) oraz Bułgarii i Rumunii podczas spotkania, które odbyło się dziś w Ministerstwie Środowiska RP. Z okazji Światowego Dnia Wody i obchodów Roku Rzeki Wisły w ministerstwie odbyła się także konferencja naukowa. Podczas spotkania w Ministerstwie Środowiska przyjęte zostało wspólne oświadczenie ministrów odpowiedzialnych za gospodarkę wodną państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii i Rumunii dotyczące przyszłych prac nad wdrażaniem Ramowej Dyrektywy Wodnej.
Wieczna Wachta Krzysztofa Płatkowskiego printer
Wieczna Wachta Krzysztofa PłatkowskiegoNapisał do na Pan Jakub Płatkowski, że 18 marca w wieku 55 lat odszedł na wieczną służbę mój ojciec Krzysztof, mąż i wieloletni Kapitan Żeglugi Śródlądowej.

W poniedziałek skończyłby 25 lat pracy na wodzie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 22.03 o godzinie 14:00 w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Nieporęcie.
W Brukseli o rozwoju transportu multimodalnego w regionie Łaby i Odry printer
W Brukseli o rozwoju transportu multimodalnego w regionie Łaby i OdryJerzy Materna, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, uczestniczył w konferencji, pt. Rola żeglugi śródlądowej w rozwoju transportu multimodalnego w Europie Centralnej, w Brukseli. Organizatorem konferencji było Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Transportu landu Saksonii-Anhalt i Sekretariatu Generalnego Unii Izb Łaby Odry z Magdeburga. Konferencja odbyła się 15 i 16 marca 2017 r.

W trakcie konferencji minister Jerzy Materna przedstawił priorytety rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce w perspektywie do roku 2030 oraz informacje o podjętych działaniach.
Moduł gigantycznej turbiny dla Elektrowni Opole dotarł do Gdańska printer
Moduł gigantycznej turbiny dla Elektrowni Opole dotarł do GdańskaTurbina parowa wyprodukowana przez Zakład Turbin General Electric w Elblągu jest największym takim urządzeniem w kraju. Ze względu na jej rozmiary podzielono ją na dwa elementy. Jego przeładunek z barki na statek odbył się w Gdańsku w środę. Stamtąd moduł popłynie do Szczecina, a następnie Odrą do Opola.

Moduł wysokoprężny natomiast o wymiarach 8,05 m x 2,87 m x 3,25m i wadze ponad 85 t przewożony jest specjalnym samochodem nadwoziowym z pilotem drogą lądową. Wszystkie elementy mają dotrzeć do Elektrowni Opole jeszcze w tym miesiącu. Turbina będzie miała moc 900 MW.
Zjazd 70 - lecia powstania szkoły printer
Zjazd 70 - lecia powstania szkoły1 dzień - część oficjalna.

W trakcie części oficjalnej wystąpienia Absolwentów, Nauczycieli.
W trakcie Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia TŻŚ występy zespołu Za Horyzontem z Wrocławia.

Każdy z uczestników otrzyma tzw. Torbę Absolwenta z materiałami Zjazdowymi, okolicznościowy znaczek i plakietkę Zjazdową.

Po zakończeniu spotkania w Auli przewidziany jest obiad w internacie.
Wieczna wachta printer
Wieczna wachta11 marca 2017 r odszedł na wieczną wachtę Artur Pyrak absolwent TŻŚ z 1976 r. Po ukończeniu szkoły pływał na statkach Żeglugi na Odrze, potem Odratrans. Przez dłuższy czas pływał na statkach pasażerskich, a potem u dzierżawców. Ostatnio pływał jako sternik na Bizonie 6.

Współpracownicy, członkowie załóg, z którymi pływał zapamiętają Artura, jako sumiennego, obowiązkowego pracownika, koleżeńskiego i życzliwego człowieka.

Cześć Jego pamięci.
Inauguracja sezonu żeglugowego 2017 printer
Inauguracja sezonu żeglugowego 201711.03.2017 miała miejsce inauguracja sezonu żeglugowego na Odrze swobodnie płynącej. Zestaw pchany składający się z barek typu ZPO i SL załadowany elementami chłodnicy od sędziszowskiego producenta dla odbiorcy z Finlandii kontynuował rejs z portu w Grotowicach.

Zestaw barek w dół rzeki poprowadził Tur O – 78, a ze względu na silne podmuchy wiatru i specyficzny charakter drogi wodnej do Ścinawy w roli steru dziobowego asystował Tur – O – 77.
Tramwaje wodne w Gdańsku w weekendy i święta popłyną dłuższą trasą printer
Tramwaje wodne w Gdańsku w weekendy i święta popłyną dłuższą trasąZarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku poszerzył ofertę ze względu na duże zainteresowanie przejazdami tramwajami wodnymi wśród mieszkańców i turystów. Znajdujący się na Falochronie Zachodnim przystanek „Brzeźno” w ubiegłym roku został wyremontowany, a za dwa lata powstanie tam punkt widokowy, który jeszcze bardziej zwiększy atrakcyjność tego miejsca.

Specjalnie na potrzeby tramwaju wodnego w 2015 r. wyremontowano także 250 m nabrzeża na Wyspie Sobieszewskiej.
Drogi rzeczne przyjazne dla środowiska? Zdaniem ekologów - tak, ale nie w Polsce printer
Drogi rzeczne przyjazne dla środowiska? Zdaniem ekologów - tak, ale nie w PolscePionierem transportu drogami rzecznymi są Niemcy, posiadające nie tylko najbardziej rozwiniętą sieć dróg śródlądowych w Europie ale też transportujące stosunkowo najwięcej towarów tą metodą - Polska z kolei drogami rzecznymi transportuje jedynie 0,4 proc. wszystkich towarów. Z tego też powodu MGMiŻŚ chce trend odwrócić. I tutaj natrafia na opór organizacji ekologicznych, które są są odmiennego zdania, mimo, iż rozwinięta sieć dróg wodnych u naszych zachodnich sąsiadów już im nie przeszkadza. Warto zapytać, szczególnie w kontekście faktu, iż ewentualne polskie drogi wodne będą konkurencyjne wobec niemieckich, komu naprawdę służą organizacje ekologiczne - przyrodzie? A może komuś innemu?
Dzisiaj jest czwartek
30 marca 2017 roku
Urodziny świętują:
faja48
pipiarz
Wszystkiego najlepszego!

34,890,242 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 2
Łącznie użytkowników: 1,748
Najnowszy: Maro
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
miroslaw rajski00:22:20
Kapitan6501:22:48
Janusz Misze...01:25:05
gogom103:17:07
zbyszek103:43:23
leszek-w05:10:28
marines1312:40:13
kosmadamian12:49:30
krzycho11113:31:29
tiktak14:05:43
Diesel-service

Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   Page Rank
Free counters!
DiS | Apis Video | Alhenag | Orsza | Absolwenci TZS | Credo | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Rejsy Brzeg | Aerografia