Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Odra powinna dla nas pracować printer
Odra powinna dla nas pracowaćPrzed II wojną światową port w Kędzierzynie-Koźlu tętnił życiem, a Odrzańska Droga Wodna była żeglowna aż po dzisiejszą granicę polsko-czeską. Odra na tym odcinku jest uregulowana, jednak budowle regulacyjne są mocno zniszczone, co sprawia, że korzystać zeń mogą jedynie małe statki o niewielkich możliwościach przewozowych. Entuzjaści żeglugi śródlądowej nie mają wątpliwości, że podniesienie parametrów żeglowności Odry od portu w Kędzierzynie-Koźlu do granicy Polski z Czechami i dalej przez Ostrawę po Mosnow (w sumie 90 km) odbyłoby się z korzyścią dla przedsiębiorstw przemysłowych działających na polsko-czeskim pograniczu.
Kolejna "morska siekiera" z kozielskiego Damena printer
Kolejna "morska siekiera"  z kozielskiego DamenaKolejnym produktem Damen Shipyards Koźle który niebawem tę stocznie opuści jest statek typu Fast Crew Supplier 5009. Jak informuje prezes zarządu, pan Janusz Bialic jednostki te specjalnie zostały zaprojektowane do szybkiego i bezpiecznego przewozu załóg i materiału rzekami, do portów, na wodach przybrzeżnych i morskich.
Innowacyjny kształt kadłuba typu SEA AXE (ang. morska siekiera) gwarantuje szybkość i niezrównane zachowanie (seakeeping) podczas nawigacji. Jednostki są bardzo oszczędne w eksploatacji.
Transortowanie kadłuba Odrą można będzie zobaczyć na trasie Koźle - Szczecin w dniach 22 czerwca – 1 lipca.
Wesprzyjmy ratowanie "Polonusa" printer
Wesprzyjmy ratowanie "Polonusa"23 grudnia zeszłego roku, świat obiegła informacja, że “Polonus”, odbywający wyprawę śladami Ernesta Shackletona, wysztrandował na brzegu wyspy Króla Jerzego na Antarktydzie. O szczegółach tego niefortunnego wypadku możecie przeczytać poniżej, ale najważniejsze jest, że szczęśliwie nikomu z naszej załogi nic się nie stało, sam jacht jednak jest w opłakanym stanie.

Chcemy kontynuować jego legendę, ale możemy to zrobić jedynie z Waszą pomocą. Tylko Wy możecie pomóc zapisać nam kolejne strony jego historii, gdzie to właśnie Wy staniecie się jej bohaterami.
Warta w Poznaniu ożyje printer
Warta w Poznaniu ożyjeJuż w pierwszy weekend maja na Warcie pojawią się statki turystyczne, z których będą mogli skorzystać mieszkańcy Poznania.

- Jedną z największych atrakcji kolejnej edycji akcji "Poznań za pół ceny" będzie obecność aż trzech statków pasażerskich, które pojawią się w Starym Porcie - zapowiada Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. 2 i 3 maja zacumują tam statki "Bajka", "Biała Dama" oraz "Karolinka". Najprawdopodobniej zostaną wyznaczone trzy trasy, po których będą się one poruszać.
Kanał Śląski jako nowa droga wodna Odra-Wisła printer
Kanał Śląski jako nowa droga wodna Odra-WisłaPodobnie jak Rada Kapitanów i Stowarzyszenie Rozwoju Kraju Morawskośląskiego w sprawie odcinka Koźle-Ostrawa tak Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Niepołomickiej wzięło na swoje barki działanie na rzecz połączenia Odry z Wisłą Kanałem Śląskim. Na Forum Odrzańskim, które niedawno odbyło się w Chałupkach news.php?readmore=2075 mówił o tym kpt. Andrzej Podgórski podczas swojej prezentacji w kontekście tworzenia wraz z użeglowieniem transgranicznego odcinka Górnej Odry możliwości połączenia jej z Wisłą poprzez Kanał Śląski. Otworzyłoby to wielkie możliwości przed całym uprzemysłowionym regionem polskiego i czeskiego Śląska oraz Małopolski - dając impuls do większego bezpieczeństwa powodziowego, niezależności transportowej, energetycznej, wzrostu konkurencyjności wyrobów, tworzenia miejsc pracy itd.
Konferencja "wodna" we Wrocławiu printer
Konferencja "wodna" we WrocławiuObecnie uzgadniany jest pierwszy wspólny Plan Zarządzania Ryzykiem Powodziowym na MODO. Projekt zostanie udostęp- niony na stronie internetowej MKOOpZ w ramach konsultacji społecznych w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2015 roku, a następnie zostanie sfinalizowany i opublikowany również w terminie do 22 grudnia 2015 roku. W celu zaprezentowania wyników tych prac MKOOpZ organizuje w dniach 25-26 listopada 2015 roku we Wrocławiu konferencję pt. „Wdrażanie Ramowej Dyrektywy Wodnej oraz Dyrektywy Powodziowej na Międzynarodowym Obszarze Dorzecza Odry".
Regiony przygraniczne chcą przedłużenia żeglownej Odry do Ostrawy printer
Regiony przygraniczne chcą przedłużenia żeglownej Odry do OstrawyStowarzyszenie na rzecz rozwoju kraju Morawsko-śląskiego wspólnie z polskim Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju żeglugi śródlądowej i dróg wodnych – Radą Kapitanów - starają się o użeglowienie rzeki Odry aż do Ostrawy-Mošnova. Na tym zagadnieniu skupili się uczestnicy konferencji Oderské fórum- Forum Odrzańskie, która odbyła się 20 maja w Chałupkach a którą przygotowały oba partnerskie stowarzyszenia. One właśnie zainicjowały projekt „Oderské fórum-Forum Odrzańskie“, którego głównym celem jest koordynowanie stanowiska samorządów lokalnych, przedstawicieli władz państwowych i gospodarki na czesko polskim pograniczu wzdłuż Odry dotyczącego propozycji przedłużenia Odrzańskiej Drogi Wodnej do kraju Morawsko-śląskiego oraz zwiększenia świadomości społecznej o korzyściach z tego wynikających.
Przystań - premiera printer
Przystań - premieraW miniony piątek o godz. 18 w kinie Odra mieszczącym się Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury odbył się premierowy pokaz filmu dokumentalnego pt. Przystań. Film ten poświęcony jest historycznej chwili ostatnich dni roboczych przeprawy międzybrzegowej na rzece Odrze łączącej Brzeg Dolny z miejscowością Głoska i dalej Miękinią. Przeprawa ta funkcjonowała w regionie od średniowiecza i była ostatnią czynną na Dolnym Śląsku.

Po projekcji w sali kawiarnianej przy filiżance kawy można było wymienić luźne poglądy na temat filmu oraz obejrzeć wystawę fotografii wykonanych głównie przez mieszkańców Brzegu Dolnego poświęconych promowi. Na sali kinowej i w trakcie kuluarowych rozmowach dominowała młodość, co bardzo cieszy z rosnącego zainteresowania losem Odry, ich rzeki.
Szczerski o reformie Gawłowskiego printer
Szczerski o reformie GawłowskiegoW dzisiejszej audycji "Gość Radia ZET", w której poseł PiS profesor Krzysztof Szczerski odpowiadał na pytania Moniki Olejnik wiodącym tematem były sprawy związane z prezydencką kampanią wyborczą i dlaczego Duda jest lepszym kandydatem od Komorowskiego. Nie w tym jednak rzecz, aby nasz portal miał wdawać się w te polityczne przepychanki czy je komentować, ale zwrócił uwagę pewien fragment - istotnie nas dotyczący. Chodziło bowiem o tzw. "nowelizację" Prawa Wodnego, którego ułomności - żeby nie powiedzieć "błędy i wypaczenia" - wytykaliśmy na naszych łamach wielokrotnie.
Muzeum Flisactwa Polskiego w Ulanowie uroczyście otwarte printer
Muzeum Flisactwa Polskiego w Ulanowie uroczyście otwarteUroczyście otwarte zostało Muzeum Flisactwa Polskiego w Ulanowie z tysiącem eksponatów gromadzonych od lat. Wystawy muzealne tworzy około 1000 przedmiotów, wśród których znalazły się narzędzia, dokumenty, archiwalne fotografie, obrazy oraz meble będące świadectwem bogatej historii flisactwa ulanowskiego. Animator muzeum, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Janusz Bronkiewicz podkreślił, że gromadzenie tych pamiątek uczy wrażliwości i kształtuje świadomość historyczną.

Otwarcie obiektu połączono z rozpoczęciem Sezonu Flisackiego 2015. Atrakcją były przejazdy bryczkami, spływy galarami po Sanie, zwiedzanie kuźni kowalskiej oraz pieczenie chleba i poczęstunek regionalny.
Płonące statki pasażerskie printer
Płonące statki pasażerskieW kanale portowym w Łebie spłonęły dwa wycieczkowe statki. Choć straż pożarna i policja dopiero ustalają przyczyny pożaru, armatorzy jednostek pewni są, że zostały podpalone. Nieoficjalnie mówi się o zastraszaniu i próbie wyeliminowania konkurencji. Armatorzy spalonych jednostek wycenili straty na prawie ćwierć miliona złotych. Jeżeli statków nie uda się wyremontować przed sezonem letnim, straty będą kilka razy większe.
Dzisiaj jest sobota
30 maja 2015 roku
Urodziny świętują:
lukasz70
nyygus
Wszystkiego najlepszego!

31,564,222 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 1
Łącznie użytkowników: 1,648
Najnowszy: Jacek z Wieliczki
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
Szafranek05:15:29
miroslaw rajski07:00:34
Seehund07:13:17
Janusz Bialic07:43:55
Hanna08:04:47
Apis08:15:54
marek sosnicki08:25:48
Janusz Fafara08:27:06
Misiek Vb7108:32:34
Misiordon08:35:56
Diesel-service
Sailor

Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2015 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   Page Rank
Free counters!
DiS | Apis Video | Alhenag | Orsza | Absolwenci TZS | Tibi Mariae | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | K&J | Nieruchomość Wrocław