Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
nieruchomosc-wroclaw
Nowe połączenie wodne Hamburg - Świecko printer
Nowe połączenie wodne Hamburg - ŚwieckoOd początku maja firma Navy-Cruise należąca do kapitana Jana Popończyka uruchomi stałe kontenerowe połączenie żeglugowe pomiędzy Hamburgiem a Świeckiem. Połączenie to, oparte o barki śródlądowe, pozwoli znacznie zredukować koszty transportu kontenerów z Hamburga do Polski, szczególnie tych o dużej masie.

Według informacji kapitana Popończyka początkowo rejsy odbywać się będą raz w tygodniu jedną barką, na której jednorazowo może znaleźć się do 14 kontenerów 20 stopowych
Interpelacja - kto reprezentuje Rząd w toku prac parlamentarnych printer
Interpelacja - kto reprezentuje Rząd w toku prac parlamentarnychW dniu 4 lutego 2015 r. w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się posiedzenie Zespołu Parlamentarnego ds. połączenia Odra - Łaba - Dunaj. Z uwagi na dużą wagę poruszanych spraw w/w posiedzenie swoją obecnością zaszczycili wysocy rangą przedstawiciele Ambasady Republiki Czeskiej oraz Ambasady Republiki Słowackiej. Na pytania skierowane do Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej tj. instytucji wykonującej zadania dotyczące planowania, budowy, modernizacji oraz utrzymania śródlądowych dróg wodnych, odpowiadał Pan Tadeusz Mrówczyński, który przedstawił się jako "ekspert" i jak sam przyznał pod koniec posiedzenia jest na emeryturze. W związku z tym Jan Paweł Ziobro - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej złożył na ręce Marszałka Sejmu Pana Radosława Sikorskiego interpelację poselską skierowaną do Pana Grzegorza Schetyny Ministra Spraw Zagranicznych w sprawie osób reprezentujących Rząd w toku prac parlamentarnych.
Wyrazy współczucia dla Janka Pysia printer
Redakcja portalu "Żegluga śródlądowa", Rada Kapitanów oraz Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów TŻŚ składa wyrazy współczucia naszemu koledze - dyrektorowi Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu - z powodu śmierci Matki.
Zbiornik Racibórz nie będzie na stałe zapełniony wodą! printer
Zbiornik Racibórz nie będzie na stałe zapełniony wodą!Zbiornik Racibórz jest już budowany, a wielu raciborzanom wciąż się wydaje, że będzie stale zapełniony wodą. O to też pytali dziś radni miejscy. Obecny na sesji Augustyn Bombała (na zdj.) z RZGW Gliwice mówił, że to zbiornik suchy, a zatem będzie zapełniany tylko w czasie wezbrań. Jego pełne zapełnienie zajęłoby przy obecnych przepływach na Odrze około 8 miesięcy. Bombała dodał, że konstrukcja umożliwia co prawda utrzymywanie na stałe np. 2-metrowego lustra wody, ale - po pierwsze - nowy akwen o powierzchni 26 km kw. (taką powierzchnię ma zbiornik) miałby duży wpływ na klimat w Raciborzu, po drugie, cel budowli jest inny. Ma ona stanowić rezerwuar na wypadek dużych przypływów.
Kolejne pismo polskiego armatora w sprawie MiLoG printer
Kolejne pismo polskiego armatora w sprawie MiLoGW poprzednim piśmie do polskich władz państwowych wykazaliśmy bezsprzecznie, że próba wymuszenia przez Federalne Ministerstwo Finansów w Niemczech pod groźbą wysokich kar pieniężnych na przedsiębiorcach transportowych „obowiązku” zgłaszania do BFD West w Kolonii faktu realizowania transportu na terenie Niemiec na wskazanym formularzu, będącym jednocześnie wymuszeniem zobowiązania do stosowania niemieckich przepisów o płacy minimalnej i podporządkowania się kontroli Niemieckiego Urzędu Celnego jest niezgodna z prawem Unijnym – Traktatem TFUE 2012/C 326/01.
Walne zabranie Rady Kapitanów printer
Walne zabranie Rady KapitanówZarząd Rady Kapitanów zwołuje na dzień 20.03.2015 walne zebranie członków Stowarzyszenia. Prosimy wszystkich członków Rady oraz tych, którzy zgłosili swój akces do Rady już po zebraniu ubiegłorocznym o pilny kontakt e-mail z rzecznikiem Rady kpt. Andrzejem Podgórskim pod adresem rzecznik@radakapitanow.pl lub jeśli ktoś nie posiada własnego adresu e-mail telefonicznie pod nr 503 945 883. Sprawa jest pilna a obecność wymagana statutem.

Zebranie odbędzie się w siedzibie Rady Kapitanów w Kędzierzynie-Koźlu. Jeśli ktoś będzie potrzebował noclegu - będzie to możliwe.
Rzeki droższe niż autostrady printer
Rzeki droższe niż autostradyResort środowiska podniesie stawki za rzeczny transport towarów i pasażerów oraz korzystanie ze śluz. Ucierpią firmy żeglugowe i odradzające się mariny. 4 mld zł — na tyle Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju szacuje inwestycje w poprawę żeglowności polskich rzek. Urzędnicy zapewniają, że dzięki temu zostanie usprawniony transport towarów i pasażerów. Plany rozwoju transportu wodnego może jednak pokrzyżować resort środowiska, który w projekcie Prawa wodnego zapowiada znaczne podwyżki opłat za wodny przewóz towarów i pasażerów oraz za korzystanie ze śluz. W efekcie rzeczna przeprawa może być droższa niż przejazd autostradą.
O Kanale Śląskim z Ministerstwem Finansów printer
O Kanale Śląskim z Ministerstwem FinansówW dniu 23 lutego 2015 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Niepołomickiej odbyło się spotkanie w Ministerstwie Finansów dotyczące możliwości wykorzystania instrumentów tzw. Planu Junckera do realizacji projektów dróg wodnych zawartych w załączniku 2 do Raportu Końcowego Grupy Zadaniowej. Podczas spotkania Stowarzyszenie przedstawiło swoją opinię na temat możliwości realizacji projektu budowy kanału Odry z Koźla do Ostrawy i Kanału Śląskiego oraz drogi wodnej Górnej Wisły od Kanału Śląskiego do Połańca - przy użyciu instrumentów finansowych opisanych w dokumencie 'Proposal for a Regulation of the European Parliament and the Council on the European Fund for Strategic Investment and amending Regulations (EU) No 1291/2013 and (EU) No 1316/2013'.
Wrocławski Węzeł Wodny coraz bardziej zaciśnięty printer
Wrocławski Węzeł Wodny coraz bardziej zaciśniętyW ramach modernizacji WWW nie zaprojektowano takich miejsc jak przystanki dla małych jednostek turystyczno-sportowych i dużych statków pasażerskich z Europy Zachodniej, publiczne postoje, miejsca do tankowania paliwa z wody, do zrzucania nieczystości, pobierania prądu itp. Po zakończeniu prac nikt przez 5 lat nie będzie mógł niczego zmieniać w przebudowanych murach i nabrzeżach, co oznacza stagnację w rozwoju WWW do roku 2021. Dlaczego administracja wodna (RZGW), odpowiedzialna za właściwą modernizację infrastruktury żeglugowej i jednocześnie inwestor dopuściła do łamania przepisów i niewłaściwego wydawania miliardowej pożyczki z Banku Światowego?
Kozielski port znów zatętni życiem? printer
Kozielski port znów zatętni życiem?Władze Kędzierzyna-Koźla finalizują już rozmowy z przyszłymi inwestorami. Jeden z nich chce przewozić Odrą węgiel ze Śląska do Elektrowni Opole. Rozmowy z jednym z inwestorów prowadzimy już od dwóch lat, jesteśmy blisko konkretnych ustaleń - mówi Wiesław Skwarko, prezes Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego, który zarządza kozielskim portem, a dokładniej tym, co z niego zostało po latach dewastacji. Już wiadomo, że na miejscu może powstać centrum logistyczne, w którym byłyby przeładowywane produkty płynne, m.in. chemikalia.
Drogi wodne - konfrontacja Polska-Francja printer
Drogi wodne - konfrontacja Polska-FrancjaW poniedziałek 16.02.2015 w Szczecinie wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski i dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Andrzej Kreft mówili dziennikarzom o przygotowywanej rewitalizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej. - Dajcie nam siedem lat to wszystko zrobimy - mówi Kreft. Ministerstwo Środowiska buduje jedną, jednokomorową śluzę w Malczycach już 18 lat i końca nie widać, a zapewnia, że w siedem lat zrobi Odrę żeglowną choć ponad 20 lat tkwi w słodkim nieróbstwie. Jak w XXI wieku, w normalnym kraju, gdzie infrastruktury żeglugowej nie oddano we władanie dyletantom i pseudo-ekologom powinno się planować i realizować inwestycje w drogi wodne pokazują Francuzi: w sześć lat zrobią o wiele więcej niż obiecanki Krefta.
Dzisiaj jest czwartek
05 marca 2015 roku
Urodziny świętują:
andy
krystusg
Paulo
Teofil Bartnicki
Wszystkiego najlepszego!

31,092,778 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 4
Łącznie użytkowników: 1,619
Najnowszy: andsiu
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
tomilzszedł na ląd
mefiu00:07:20
darpo2300:30:24
leszek-w00:35:01
Wojtek F01:09:19
kazette01:23:45
Apis01:28:10
Wojciech Rytter01:38:43
Black Hawk01:46:44
slepowron01:52:06
Diesel-service
Sailor

Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2015 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   Page Rank
DiS | Apis Video | Alhenag | Orsza | Absolwenci TZS | Tibi Mariae | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | K&J | Nieruchomość Wrocław