Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Wartą dla "chojraków" printer
Wartą dla "chojraków"Zupełnie przypadkowo udając się do Bydgoszczy zbaczając z głównego szlaku zahaczając o Śrem 13.07. byłem świadkiem zmiany w pływackiej sztafecie na rzece Warcie Z doniesień medialnych wynika, że pierwotnie planowano, że w dniu 12 lipca 2016 r. o godz. 21.00 w pobliżu wsi Księże Młyny, pomiędzy Uniejowem a zbiornikiem retencyjnym Jeziorsko, na granicy województw łódzkiego i wielkopolskiego, wystartuje 15 osobowa sztafeta składająca się z 8 kobiet i 7 mężczyzn, niestety ale ze względu na bardzo niski poziom rzeki Warty, podjęto decyzję o zmianie miejsca startu sztafety i opracowano wariant, który pozwolił mimo wszystko próbę przepłynięcia 500 km wpław.
Śluza Miejska na finiszu printer
Śluza Miejska na finiszu To, że w ogóle uratowano kanał przed zakusami jego zasypania – chwała tym, którzy tego dokonali, natomiast sama realizacja punktu 5 polegająca na udrożnieniu i zabezpieczeniu koryta Kanału Miejskiego wraz z bulwarami i przystaniami wzdłuż lewego brzegu, udrożnieniu i zabezpieczenie konstrukcji mostowych, przebudowie górnego stanowiska bramy powodziowej i modernizacji modernizacja samej bramy, przebudowie dolnego i remoncie górnego stanowiska śluzy Miejskiej wraz z jej modernizacją, budową nowej budowli wlotowej oraz budowie nowego budynku i remont istniejącego przy jazie Psie Pole z lekka odbiega od pierwotnego założenia.
Sejm uchwalił ustawę o aktywizacji przemysłu okrętowego printer
Sejm uchwalił ustawę o aktywizacji przemysłu okrętowegoZwolnienie stoczni z podatku VAT, wybór między CIT a zryczałtowanym 1-proc. podatkiem od wartości sprzedanej produkcji oraz możliwość włączenia stoczni do specjalnych stref ekonomicznych zakłada uchwalona w środę przez Sejm ustawa o aktywizacji przemysłu okrętowego. Przed przyjęciem całości ustawy Sejm odrzucił wszystkie zgłoszone poprawki. Dotyczyły one m.in. zmiany tytułu ustawy - posłowie PO i Nowoczesnej proponowali, aby nazywała się "ustawą o zryczałtowanym podatku od wartości sprzedanej produkcji", a nie "ustawą o aktywizacji przemysłu okrętowego i przemysłów komplementarnych".
Już jest! Nasza, własna Żegluga Płocka printer
Już jest! Nasza, własna Żegluga PłockaPrzed wojną płocczanie pływali do stolicy statkami Żeglugi Warszawskiej. Potem pływała u nas "Rusałka"; kiedy jej epoka minęła, z naszego nabrzeża zaczęły odpływać wycieczkowe statki powstałej w 1996 Żeglugi Wyszogrodzkiej Jerzego Pielacińskiego. Teraz w końcu mamy własną, naszą, Żeglugę Płocką. Nową firmę założył Mariusz Pielaciński, syn pana Jerzego. Dokładnie 20 lat po tym, jak jego ojciec powołał do życia Żeglugę Wyszogrodzką. Już niedługo firma dostanie swoje nowe, płockie logo. Pojawią się w nim dwie wieże katedry oraz statek "Basia", z którym Mariusza Pielacińskiego łączy najwięcej wspomnień.

Polska przegrała sprawę o unijną dyrektywę wodną printer
Polska przegrała sprawę o unijną dyrektywę wodnąKomisja Europejska oskarżyła Polskę przed Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu o niedopełnienie obowiązku prawidłowego zastosowania przepisów unijnej ramowej dyrektywy wodnej (dyrektywa 2000/60/WE). KE wskazała też, że Polska nie zaadaptowała zapisów dyrektywy do prawodawstwa krajowego i tym samym uchybiła obowiązkom wynikającym z unijnego prawa.
Pływający Holender na wodach Zalewu printer
Pływający Holender na wodach ZalewuRejsy z Elbląga do Krynicy Morskiej oraz z Krynicy Morskiej do Fromborka stają się faktem. Operator ma nadzieję, że statek sprowadzony z Holandii zacznie pływać już w sierpniu. Ciekawostką może być fakt, że jednostka ma 90 lat, ale jak podkreślają organizatorzy rejsów to jej atut, a nie wada.

- Statek bazował na jednej z nich, a dokładniej na Terschelling i odbywał rejsy wycieczkowe po Morzu Wattowym – tłumaczy kpt. ż. ś. Janusz Miszewski, który będzie kierował statkiem. - Jednostka ma długość 28 metrów i jest wyposażona w silnik o mocy ok. 220 kW.
Czesi i Polacy o połączeniu Dunaj-Odra-Łaba printer
Czesi i Polacy o połączeniu Dunaj-Odra-ŁabaW Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej odbyło się spotkanie polsko-czeskie w sprawie korytarza transportowego Dunaj-Odra-Łaba. Uczestniczyli w nim uczestniczyli przedstawiciele MGMiŻŚ oraz Ministerstwa Transportu Republiki Czeskiej. Rozmowy dotyczyły powołania Komisji Odrzańskiej na wzór Komisji Reńskiej. Obie strony przedstawiły plany dotyczące inwestycji na śródlądowych drogach wodnych. Chodzi głównie o połączenie Dunaj-Odra-Łaba i studium wykonalności polskiego i czeskiego odcinka DOL, a także studium wykonalności dla Odrzańskiej Drogi wodnej (ODW).
Płonąca barka pod Wawelem, wyławiano ludzi z Wisły printer
Płonąca barka pod Wawelem, wyławiano ludzi z WisłyStrażacy, policjanci i ratownicy wodni ćwiczyli pod Wawelem. Scenariusz manewrów przewidywał gaszenie płonącej barki restauracyjnej z wody oraz z lądu, a ponadto wyciąganie z wody ratujących się skokiem do Wisły ludzi.

To kolejna, po wczorajszym ataku zamachowca na pociąg w Płaszowie i pożarze wagonu, akcja przygotowująca służby na wypadek ewentualnych działań w czasie Światowych Dni Młodzieży.
Droga wodna z Warszawy do portu w Elblągu. Samorządy odtworzą sz printer
Droga wodna z Warszawy do portu w Elblągu. Samorządy odtworzą szSzlak wodny króla Stefana Batorego będzie odtworzony. Już w środę zawiązane ma być stowarzyszenie samorządów, którego celem jest reaktywacja tej drogi wodnej. Na przełomie XVI i XVII wieku z Warszawy, Wisłą do Zalewu Wiślanego i portu w Elblągu transportowano towary.

- Stąd szlak ma nosić imię inicjatora króla Batorego - wyjaśnia elbląski senator Jerzy Wcisła. - Pomysł jest na zbudowanie teraz trasy turystycznej, a nie handlowej. Szlak w dwóch kierunkach zaczyna się w Warszawie. Jeden kierunek to Wisła, Zalew Wiślany i port w Elblągu. Drugi kierunek wiedzie przez dzisiejszy Kanał Augustowski, rzekę Niemen do Zalewu Kurylskiego - dodaje senator.
Sejm uchwalił ROK RZEKI WISŁY printer
Sejm uchwalił ROK RZEKI WISŁYSzanowni sympatycy i miłośnicy Wisły oraz innych polskich rzek. Drodzy wiślacy, powiślacy, nadwiślanie, zarzeczanie, przyrzeczanie, urzeczanie, urzeczeni, żeglugowcy, żeglarze, flisacy, oryle, wioślarze, kajakarze, wodniacy i wszelka braci z wodą związana!

Dzisiaj Sejm RP podjął niecodzienną decyzję: przyszły rok został ogłoszony ROKIEM RZEKI WISŁY.
Inwestycje żeglugowe zgłoszone do planu Junckera printer
Inwestycje żeglugowe zgłoszone do planu JunckeraNa liście projektów inwestycyjnych, które będą ubiegać się o wsparcie z Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych w ramach tzw. planu Junckera, Ministerstwo Rozwoju umieściło 47 projektów o wartości ok. 81 mld zł. Najwięcej z nich dotyczy energetyki. Na liście znalazły się także projekty dotyczące żeglugi śródlądowej, obejmą one m.in. inwestycje na Wiśle i Odrze (na liście znalazła się też budowa Kanału Śląskiego). Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki poinformował, że lista powstała w wyniku konsultacji pomiędzy resortem rozwoju - koordynatorem wsparcia EFIS w Polsce - a pozostałymi ministerstwami.
Dzisiaj jest sobota
30 lipca 2016 roku
Urodziny świętują:
dziadborowy
Zenek
Wszystkiego najlepszego!

33,778,405 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 1
Łącznie użytkowników: 1,695
Najnowszy: andrzejkoziol11
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
lelo195101:41:53
Greg09:23:12
szumerlo10:14:09
zbychu194910:15:28
vidarq10:48:59
Misiordon11:35:35
Janusz Misze...12:22:06
Valdemaras13:54:00
marek sosnicki16:41:15
odra47122:30:28
Apis
Diesel-servicePowered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   Page Rank
Free counters!
DiS | Apis Video | Alhenag | Orsza | Absolwenci TZS | Credo | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Rejsy Brzeg | Aerografia