Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Rejsy Brzeg
"Siekiery" poszły w dół printer
"Siekiery" poszły w dółW miniony czwartek po uprzednim pokonaniu kaskady górnej Odry i fatalnych warunków meteorologicznych w końcu pokonały ostatnią przeszkodę na ich trasie jaką jest odcinek Odry od stopnia wodnego w Brzegu Dolnym do Ścinawy trzy zestawy pchane: Bizon O – 69, Bizon O – 133 i Bizon O – 95, prowadząc jednostki zbudowane w kozielskiej stoczni Damen na rynek holenderski i meksykański. Wyruszyły w rejs nie do końca pewne bezpiecznego dotarcia do Szczecina, gdyż aktualnie panujące warunki atmosferyczne takie jak mgły czy też silne wiatry mogą być przeszkodą nie do pokonania.
Mamy ministerstwo, ale... printer
Mamy ministerstwo, ale...Spełzły na niczym plany zarówno ożywienia Portu Koźle jak i odrodzenia się rzecznego transportu na Odrze - przynajmniej na odcinku skanalizowanym. Po zawieszeniu przewozów węgla barkami z Gliwic do Elektrociepłowni Wrocław (Kogeneracja SA) kolejna nadodrzańska elektrownia odcina się od dostaw wodą.

Pod koniec października konsorcjum DB Schenker Rail Polska i CTL Logistics wygrało zadanie na przewóz węgla kamiennego, będące częścią większego przetargu ogłoszonego przez PGE Polską Grupę Energetyczną. Łączna masa tego paliwa transportowanego na podstawie kontraktu przez obu operatorów wyniesie 5 mln 300 tys. ton.
Mała rzecz a cieszy... printer
Mała rzecz a cieszy...W dniu wczorajszym z pochylni wrocławskiej stoczni Malbo spłynęła na wodę nowa jednostka pływająca BUGI I. Być może „jednostka pływająca” na pierwszy rzut oka brzmi i wygląda trochę dziwnie - jest to pływający mobilny ster strumieniowy rodzimej konstrukcji zaprojektowany przez współpracującego z firmą Malbo dra inż. Stanisława Okulowskiego. BUGI I o wymiarach: L – 4,0 m, B – 9,0 m, H – 2,5 m została zaprojektowana i wykonana dla armatora Fabico ze Szczecina z myślą o bezpiecznym przeprowadzaniu wszelkich jednostek pływających bez własnego steru strumieniowego głównie po europejskich drogach wodnych zobligowanych przepisami SUK do jego posiadania.
W Świnnej Porębie potrzeba wody i 70 mln zł printer
W Świnnej Porębie potrzeba wody i 70 mln zł– Na budowę zbiornika w Świnnej Porębie wygospodarowano już ponad 2 mld zł. Budowa się ciągle przeciąga przez brak ok. 70 mln zł na dokończenie inwestycji – komentuje dla portalu „RynekInfrastruktury.pl” Józef Brynkus, poseł Sejmu RP. O dokończenie projektu pytał on podczas pierwszego posiedzenia nowego Sejmu RP premier Beatę Szydło. Poprzednia władza była zobowiązana do dokończenia projektu poprzez ustawę oraz środki, które zostały wyasygnowane na ten cel. Jednak kwota, za którą prace miały zostać przeprowadzone, nie została przeznaczona na ten cel, a na coś innego. Obecnie na dokończenie zbiornika potrzeba jeszcze ok. 70 mln zł
Poprawki do ustawy o działach gospodarki printer
Poprawki do ustawy o działach gospodarkiNa wniosek senatora Jerzego Wcisła nowo powołane ministerstwo gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej będzie współpracowało z partnerami europejskimi w sprawie rozwoju sieci międzynarodowych dróg wodnych (MDW), których częścią jest Zalew Wiślany. Senat i Sejm zaaprobowali również wniosek senatora, by wspomniane ministerstwo zajmowało się także zadaniami inwestycyjnymi na tych drogach wodnych, jak i modernizacją samych dróg wodnych. Senator, zwrócił uwagę, że najważniejsze dla żeglugi drogi wodne w Polsce o łącznej długości ok. 2100 km są częścią docelowej sieci europejskich dróg wodnych, ale w zadaniach nowego ministerstwa nie ma o nich wzmianki.
Komu przeszkadza pani wiceminister? printer
Komu przeszkadza pani wiceminister?Wobec zalewu medialnych informacji, dotyczących zarzutów prokuratorskich, ciążących jakoby na powołanej na stanowisko wiceministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej pani Gabrieli Tomik - Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Żeglugi Śródlądowej i Dróg Wodnych "Rada Kapitanów" czuje się zobowiązane do zajęcia stanowiska w tej sprawie.

Stanowisko to zostało przedstawione oficjalnie Pani Premier Beacie Szydło.

Prezes Rady Kapitanów
kpt. Czesław Szarek
Odra - życiorys pewnej rzeki printer
Odra - życiorys pewnej rzekiOdra jako wschodnia granica Niemiec w drugiej połowie XX wieku stała się symbolem powojennych podziałów Europy. Obecnie nastąpił czas na ponowne jej odkrycie jako nici łączącej ludzi mieszkających nad jej brzegami. Książka Uwe Rady nie jest napisana z perspektywy narodowej – to transgraniczny, historyczny i kulturowy ogląd na tę europejską rzekę. Losy Odry na przestrzeni dziejów sąsiadują tu z polskimi, niemieckimi i czeskimi śladami na jej temat w literaturze oraz reportażami opisującymi życie po obu stronach odrzańskiej granicy. Autor zwraca uwagę na znikome funkcjonowanie Odry w powszechnej świadomości – swoją książką próbuje ją wpisać na stałe w kulturowy krajobraz regionu.
Z Przemszy do Paryża kajakiem z... węglem printer
Z Przemszy do Paryża kajakiem z... węglemParyż stał się ostatnio głośny z powodu terrorystycznych ataków i przybladła nieco jego gwiazda atrakcyjnego turystycznie "serca Europy". Przypomnijmy więc, że latem tego roku odważna para mieszkańców Mysłowic - Monika i Jacek Paris dotarła kajakiem z rodzinnego miasta do Paryża realizując marzenie swojego życia związane także z nazwiskiem.

"Batory" - bo tak nazwali swój pneumatyczny kajak pokonał w ciągu 34 dni liczącą ponad 2700 km oraz 188 śluz, 1 podnośnię i 6 akweduktów.

.Jako portal sprawowaliśmy medialny patronat nad ich rejsem i wspierając ich merytorycznie jeszcze przed rejsem.
IV Opolska Konferencja Odrzańska printer
IV Opolska Konferencja OdrzańskaNiestety - IV Opolska Konferencja Odrzańska, która odbyła się w dniu 16.11.2015 - posiadała tę samą wadę co większość spotkań na jakich bywam ostatnio. Było tam wiele osób przekonanych co do sprawy zasadniczej i ważnej: Trzeba koniecznie uczynić Odrę pełnowartościową Drogą Wodną! Przedstawiono referaty, prezentacje i przemówienia na poparcie tej tezy. Przekonywaliśmy się wzajemnie o tym, o czym i tak wszyscy jesteśmy przekonani. Niestety nie było nikogo, kogo trzeba by do powyższej tezy przekonywać. Organizatorzy zaprosili wprawdzie przedstawicieli instytucji i organizacji odpowiedzialnych za aktualny stan Odrzańskiej Drogi Wodnej, lecz oni przybyć nie raczyli.
Gabriela Tomik wiceministrem żeglugi śródlądowej printer
Gabriela Tomik wiceministrem żeglugi śródlądowejCzłonek zarządu Rady Kapitanów, była wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, pełnomocnik do spraw Odry w urzędzie miasta Kędzierzyna-Koźla, a obecnie wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej otrzymała powołanie na stanowisko wiceministra w tworzonym Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w nowym rządzie premier Beaty Szydło.

Od kilku lat Gabriela Tomik w ramach zajmowanych stanowisk w sposób szczególny skupiała się na żegludze śródlądowej i kwestiach powodziowych, angażując się m.in. w organizacje konferencji odrzańskich.
Rewitalizacja Portu Koźle - podpisano umowę printer
Rewitalizacja Portu Koźle - podpisano umowęUmowę dot. rewitalizacji portu i budowy terminali podpisano we wtorek w urzędzie miasta Kędzierzyna-Koźla. Jej sygnatariuszami byli prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska, prezes Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego (KKPP) Wiesław Skwarko oraz prezes spółki Kędzierzyn-Koźle Terminale Zbigniew Żuk. Jak poinformował urząd miasta – projekt rewitalizacji portu zakłada budowę terminali przeładunkowych dla "masowych produktów chemicznych oraz sypkich" oraz terminala kontenerowego. W informacji prasowej przekazanej mediom podano, że rewitalizacja i rozbudowa portu pozwoli na stworzenie docelowo 120 nowych miejsc pracy przy obsłudze terminali oraz kilkuset kolejnych etatów w spółkach i jednostkach współpracujących z portem
Dzisiaj jest wtorek
01 2015 roku
Urodziny świętują:
milevski
Wszystkiego najlepszego!

32,523,869 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 2
Łącznie użytkowników: 1,639
Najnowszy: Adam Guzdziol
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
Krzysztof We...03:50:19
Jacek z Opola05:39:12
zbyszek106:12:43
Apis07:05:33
Janusz Misze...07:07:39
Andrzej Cieslak07:31:08
ango07:47:54
Szafranek08:19:24
Fidelis08:38:33
Rysiek Faron10:20:32
Diesel-service
Sailor

Objęliśmy patronatem
odram
Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2015 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   Page Rank
Free counters!
DiS | Apis Video | Alhenag | Orsza | Absolwenci TZS | Tibi Mariae | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Rejsy Brzeg | Nieruchomość Wrocław