Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Kalendarze wodniackie na rok 2016 printer
Kalendarze wodniackie na rok 201615 grudnia 2015 r. oddamy do Państwa rąk kolejne kalendarze wodniackie na rok 2016. Jak w roku ubiegłym autorami są Janusz Fąfara i Waldemar Danielewicz. „Dzieci Odry, Herosi Odry” Janusza Fąfary nawiązuje do wystawy „Dzieci Odry”, która miała miejsce we Wrocławskim klubie Muzyki i Literatury w 2013 r. poświęconej dzieciństwu spędzonemu na pokładach odrzańskich statków. Waldemar Danielewicz w kalendarzu „Mazurska Biała Flota” przedstawia statki mazurskiej floty pasażerskiej. Po niektórych pozostały - niestety - jedynie fotografie i wspomnienia, ale część nadal przemierza mazurskie jeziora i kanały, pozwalając poznać turystom piękno i bogactwo mazurskich krajobrazów.
Książki pokładowe, przepisy żeglugowe do nabycia printer
Książki pokładowe, przepisy żeglugowe do nabyciaWydawnictwo MULTIKOP - znane z corocznych edycji naszych wodniackich kalendarzy - oferuje do nabycia Książki pokładowe i Przepisy żeglugowe. Aby maksymalnie ułatwić armatorom, dzierżawcom i kapitanom statków możliwość nabycia potrzebnych na każdym statku druków - można dokonać zamówienia za pośrednictwem formularza na naszej stronie internetowej.

W tym celu wystarczy kliknąć w obrazek poniżej menu głównego naszego serwisu i po przeniesieniu na stronę ze szczegółami oferty i formularzem wypełnić go wybierając także właściwe opcje płatności oraz dostawy i wysłać.
Inauguracja sezonu żeglugowego 2016 printer
Inauguracja sezonu żeglugowego 2016W dniu dzisiejszym po wczorajszym popołudniowym otwarciu przez RZGW Wrocław szlaku żeglownego na razie od mostu w Oławie do Zacisza z głębokością tranzytową 140 cm wyszedł w górę rzeki pierwszy w tym roku zestaw pchany inaugurując w ten sposób tegoroczny sezon żeglugowy na Odrze skanalizowanej ponad miesięcznym postoju we Wrocławiu spowodowanym zalodzeniem kanałów na górnej Odrze.

Pusty zestaw pchany PBH Odra III, składający się z pchacza Łoś 02 i barki pchanej B-1 wydzierżawiony przez firmę Muflon 9 płynie docelowo do portu Grotowice koło Opola pod załadunek silosu stalowego z przeznaczeniem do Szczecina.
Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Plan pracy na printer
Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Plan pracy naSejmowa Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej opublikowała plan pracy na pierwsze półrocze bieżącego roku (do 31.07.2016). Dla żeglugi śródladowej i dróg wodnych w Polsce istotne będą marcowe posiedzenia Komisji.

Teoretycznie każdy obywatel ma prawo tam pojechać, poprosić o prawo do wejścia i posłów na dobrą drogę naprowadzić. Jednak lepiej, żeby to zrobił ktoś, kto ma coś do powiedzenia i potrafi sensownie na te tematy mówić.
Apel marszałków w sprawie Odrzańskiej Drogi Wodnej printer
Apel marszałków w sprawie Odrzańskiej Drogi WodnejDla dynamizacji procesów rozwojowych w Polsce konieczny jest wzrost znaczenia i wykorzystania gospodarczego Odry, w szczególności w zakresie żeglugi śródlądowej. Marszałkowie Województw Polski Zachodniej w trosce o skuteczną realizację Strategii Rozwoju Polski Zachodniej do 2020 r. apelują o pilne podjęcie działań planistycznych i dokumentacyjnych dla Odrzańskiej Drogi Wodnej. 15 stycznia br. we Wrocławiu w czasie spotkania związanego z inicjatywą "Partnerstwo-Odra" marszałkowie województw podpisali Apel w sprawie opracowania dokumentu planistycznego dla wykorzystania potencjału transportowego Odrzańskiej Drogi Wodnej z uwzględnieniem IV klasy żeglowności.
Gawłowski odpiera zarzuty printer
Gawłowski odpiera zarzutyNieuchwalenie nowego Prawa wodnego, nieuwzględnienie ważnych inwestycji i błędy w ich planowaniu zarzucił w poniedziałek poprzedniemu kierownictwu resortu wiceminister środowiska Mariusz Gajda. Zarzuty odpiera były wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski.

- Na miejscu pana ministra Gajdy, najpierw zapoznałbym się z procedurami, a potem komentował. Prawo Europejskie zobowiązuje nas do przygotowania dokumentów strategicznych, których tempo przygotowania w dużej części wynika z przepisów tego prawa.
Fatalna gospodarka wodna printer
Fatalna gospodarka wodnaPrzepłacone inwestycje, niedziałający system informatyczny czy zbiornik wodny z 1,8 mld zł, którego nie można oddać do użytku - to tylko niektóre wnioski z bilansu otwarcia resortu środowiska w obszarze gospodarki wodnej.

Szef resortu środowiska prof. Jan Szyszko wraz ze swoim zastępcą Mariuszem Gajdą przedstawił bilans otwarcia w Ministerstwie Środowiska w obszarze gospodarki wodnej. Okazało się, że podczas rządów PO - PSL wydano ponad 100 mln zł na dokumenty planistyczne w zakresie gospodarki wodnej. Chodzi m.in. o mapy zagrożenia powodziowego i plany gospodarowania wodami.
Stopień Siarzewo na Wiśle: ekoterror górą printer
Stopień Siarzewo na Wiśle: ekoterror górąW czwartek, 28 stycznia 2016 roku Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy Włodzimierz Ciepły odmówił wydania zgody na budowę nowego stopnia w Siarzewie na dolnej Wiśle. Zdaniem Organu wnioskodawca nie wykazał, że dla przedsięwzięcia w wariancie proponowanym przez inwestora nie ma alternatyw, które spełniałyby deklarowany cel, a jednocześnie nie stanowiłyby zagrożenia dla Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000.
Jubileusz 55-lecia Administracji Żeglugi Śródlądowej printer
Jubileusz 55-lecia Administracji Żeglugi Śródlądowej1 lutego 2016 r przypada jubileusz 55-lecia powołania Administracji Żeglugi Śródlądowej.

W związku z powyższym wszystkim koleżankom i kolegom z branży oraz entuzjastom żeglugi śródlądowej życzę takiej organizacji jak poniżej na obrazku oraz dużo zdrowia.

Jan Pyś - dyrektor UŻŚ we Wrocławiu
Bruksela pozwoli na przekop Mierzei Wiślanej printer
Bruksela pozwoli na przekop Mierzei WiślanejRząd przekonał Komisję Europejską, że przekopanie Mierzei Wiślanej służy bezpieczeństwu UE. Według informacji „Rzeczpospolitej” decydujące okazały się ubiegłotygodniowe rozmowy z unijnym komisarzem ds. środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa Karmenu Vellą. Rząd szykował się do nich od dłuższego czasu, bo to od decyzji Velli zależy w praktyce aprobata Unii Europejskiej dla budowy kanału łączącego Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym.

Zgoda Komisji Europejskiej jest niezwykle ważna gdyż uniemożliwi to raczej protesty ekologom oraz strony rosyjskiej.
Co dalej ze Stowarzyszeniem TŻŚ? printer
Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy

Według złożonych deklaracji to Stowarzyszenia ma 240 członków ale składki płaci tylko 17 osób tj. 7 %. W tym roku minie 10 lat Stowarzyszenia i jak co roku pojawia się pytanie co dalej? W chwili obecnej składki wpłaciło 7 osób a na koncie mamy 200 złotych czyli za miesiąc będziemy musieli opuścić pomieszczenie w internacie chyba że składki zaczną spływać na konto albo zaczniemy znów prosić o wsparcie.(czyli żebrać o kasę). A gdyby tak raz na 10 lat wszyscy zapłacili składki to na koncie byłoby 15.000 złotych starczyłoby to na kilka lat działalności.

Oczekuję więc od członków Stowarzyszenia TŻŚ odpowiedzi co robimy dalej?
Dzisiaj jest niedziela
07 lutego 2016 roku
Urodziny świętują:
kaczor
Osa
Pilasu
slaweq szewczyk
Wszystkiego najlepszego!

32,875,747 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 4
Łącznie użytkowników: 1,664
Najnowszy: adamer
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
Piotr_Uraz00:48:30
zenon5301:04:14
Greg01:17:17
adamer02:23:47
czechtw06:00:56
Jacek z Opola08:28:11
mateusz1111:03:13
Szafranek11:32:52
Lasinski Kaz...13:26:08
barkaz400313:33:06
Apis
Diesel-servicePowered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   Page Rank
Free counters!
DiS | Apis Video | Alhenag | Orsza | Absolwenci TZS | Credo | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Rejsy Brzeg | Aerografia