Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Diesel-service

Locations of visitors to this page
Free counters!

ZagĹ?osuj na naszÄ? stronÄ? w rankingu ĹĽeglarskim!
Wisła, godzina "W" printer
Wisła, godzina "W"W tym roku strefa obchodów godziny ‚W’ obejmie również Wisłę i jej nabrzeża. Wisła - dzielnica Warszawy. Wisła - rzeka walczącego miasta. Oddzielała w Powstaniu dwa różne światy. Rzeka graniczna. Rzeka nadziei. Rzeka rozpaczy. W gorące letnie dni jej wody zamiast dać ukojenie, niosły śmierć. W jej wody rzucali się ludzie po ocalenie lub na ratunek innym. W jej wodach odbijały się łuny pożarów, obraz ginącego miasta. Mosty obsadzone wrogiem, plujące ogniem karabinów - niedostępne, zabójcze, potem zerwane. Pamiętajmy o tym: godzina „W” dotyczy również Wisły.
Kanikuły, kanikuły... printer
Kanikuły,  kanikuły...Czas wakacji, czas urlopów to pora pełnego relaksu na łonie natury, to wyrwanie się z ze szponów wielkiego miasta. Woda jaka by nie była ciągnie to i na pierwszy plan wysunął się spływ pontonowy na Nysie Kłodzkiej.

Pomysł ten został wysoko punktowany z racji tej, że Nysa Kłodzka jest przecież ważną arterią w krwiobiegu Odry - a Odra to nasz żywioł przecież. Początek spływu rozpoczyna się we wsi Ławica, dokąd zostaliśmy dowiezieni z Barda wygodnym autobusem. No i spłynęliśmy...
Kraków: tramwajem wodnym pojedziemy do pracy? printer
Kraków: tramwajem wodnym pojedziemy do pracy?W Krakowie pływa tramwaj wodny, który tramwajem jest tylko z nazwy. To małe jednostki – głównie dla turystów. Władze miasta chciały włączyć je do systemu komunikacji miejskiej, ale pomysł spalił na panewce. Taki środek transportu okazał się jednak nieatrakcyjny dla krakowian.

– Można wprowadzić większe, 60-osobowe statki z ogrzewaniem i klimatyzacją, które byłyby wodnym odpowiednikiem naziemnych tramwajów – mówi Marcin Królczyk, który jest równocześnie prezesem Stowarzyszenia Armatorów i Inwestorów Górnej Wisły.
Wrocław chce kontroli nad całą Odrą i zbiornikiem Racibórz printer
Wrocław chce kontroli nad całą Odrą i zbiornikiem RacibórzW Polsce szykowana jest reforma prawa wodnego, a dzięki niej Wrocław może zyskać kontrolę nad budową ważnego polderu przeciwpowodziowego za miliard złotych. Dolnośląscy urzędnicy walczą również o to, aby Zarząd Dorzecza Odry - administrujący rzeką w całości - był właśnie u nas. Wrocław o jego lokalizację rywalizuje ze Szczecinem, ale prawdopodobnie jest faworytem.

W kontekście Wisły podobny bój toczy się między Bydgoszczą, Krakowem i Warszawą.
Wieczna Wachta. printer
W dniu 14 lipca 2014r.odszedł na Wieczną Wachtę absolwent T.Ż.Ś. kolega z klasy nawigacyjnej z 1966r. Henryk Cybulski.

Pogrzeb odbędzie się 18 lipca o godz.11 w Jego rodzinnym mieście Białej Podlaskiej.

Informację przekazał kolega January Onyszczuk.
Stopień wodny Malczyce opóźniony i czterokrotnie droższy printer
Stopień wodny Malczyce opóźniony i czterokrotnie droższyStopień wodny Malczyce powstaje na Odrze 30 kilometrów od Wrocławia. Obiekt ma sprawić, że za Brzegiem Dolnym, obecnie ostatnim stopniem na Odrze, podniesie się poziom wody w rzece. Poprawiłoby to warunki żeglugi, bo obecnie bywa tam tak płytko, że nawet niewielkie łódki zahaczają w kamienie i pnie drzew leżące na dnie koryta Odry. Żegluga nieprędko jednak dostanie szansę na ponowny rozwój. Budowa Malczyc trwa już od 17 lat i choć oficjalny termin jej ukończenia wyznaczono na koniec 2015 roku, już wiadomo, że przesunie się co najmniej o dwa lata.
Konwój wiślany szykuje się do powrotu ze Stalowej Woli printer
Konwój wiślany szykuje się do powrotu ze Stalowej WoliJak informuje nasz korespondent Krzysztof Wegner - po ostatnich opadach deszczu na Podkarpaciu podniósł się poziom wody na Sanie i flota, która dostarczyła do Stalowej Woli ładunki ponadgabarytowe może wrócić na WIsłę i do macierzystych portów w Wyszogrodzie i Bydgoszczy. Załogi właśnie się zjeżdżają do portu nad Sanem.

Z niepotwierdzonych jeszcze ostatecznie informacji dowiadujemy się, że zatonął kuter holowniczy Orka 3 - jedna z jednostek konwoju. Nikomu nic się nie stało. O szczegółach powiadomimy gdy będziemy mieć więcej informacji o wypadku.
Drapieżniki opuściły gniazda printer
Drapieżniki opuściły gniazdaBielik i Kobuz to prototypowe jednostki zbudowane przez konsorcjum kozielskich stoczni - PW Atut. Stocznia Januszkowice s.c. oraz Stocznia Koźle sp. z o.o. dla R.Z.G.W. Warszawa, Zarząd Zlewni w Giżycku. Są to statki specjalistyczne z funkcją pchania (nie mylić z zestawem pchanym). Całość to jednostka trakcyjna i barka bez napędu wyposażona w wielofunkcyjne urządzenie o napędzie hydraulicznym przeznaczone do prac nad utrzymaniem i oznakowaniem szlaku żeglownego.
Studenci z Katedry Rewitalizacji Dróg Wodnych wyruszyli w rejs badawczy do Berlina printer
Studenci z Katedry Rewitalizacji Dróg Wodnych wyruszyli w rejs badawczy do BerlinaStudenci z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zdobywają wiedzę poprzez praktykę. Zbieranie danych na temat warunków nawigacyjno-żeglugowych to niejedyne ich zajęcie podczas wyprawy.

Na wynajętym statku szkoleniowym M/S „Władysław Łokietek”, pod dowództwem kapitana Grzegorza Nadolnego, 24 studentów drugiego roku rewitalizacji dróg wodnych zbiera dane o warunkach nawigacyjno-żeglugowych na polskim odcinku międzynarodowej drogi wodnej E70. Jest to pierwszy większy projekt realizowany w Katedrze Rewitalizacji Dróg Wodnych UKW.
Odrzańskie znalezisko czyli stare-jare, nowe-kiepskie printer
Odrzańskie znalezisko czyli stare-jare, nowe-kiepskieW dniu wczorajszym w trakcie udrażniania koryta Odry pomiędzy filarami mostu Trzebnickiego natrafiono pod wierzchnią warstwą kruszywa na stalową przeszkodę. Po penetracji okazało się, że jest wrak jakiejś małej jednostki pływającej. Po dość żmudnej czynności wydobycia na powierzchnię wody i osadzeniu na pontonie W2 okazało się, że są to dwa robocze stalowe pontony konstrukcji spawano–nitowanej z drewnianym dnem. Wygląda na to, że były przystosowane do pracy w parze do burty jako pomosty dla jakiejś maszyny lub urządzenia hydrotechnicznego osadzonego na wózkach (stąd dwie pary szyn na jednym z nich).
Zlecono badania dla projektu DOL w Czechach printer
Zlecono badania dla projektu DOL w Czechach"Kanał Zemana" wraca do gry: minister transportu Republiki Czeskiej zmienił zdanie i zlecił opracowanie studium wykonalności korytarza Dunaj-Odra-Łaba. Minister Antonin Prachař miał jeszcze w marcu br. o kanale Dunaj-Odra-Łaba jasne zdanie: w sytuacji, gdy w Republice Czeskiej brak jest autostrad - jest niestosowne "spekulować o projekcie, który podzieliłby kraj na trzy części".

Minęło jednak kilka tygodni i opinię swoją zmienił. Jego ministerstwo postanowiło podjąć ideę, za którą mocno lobbuje prezydent Miloš Zeman i za kilka milionów koron zleciło wykonanie badań oraz oceny strony technicznej, ekonomicznej i środowiskowej połączenia DOL.
Kto na wachcie
ebe01:04:38
wojleg01:54:48
bebut102:58:20
Wojciech Rytter03:48:38
mariaszek1209:09:46
kajda12:39:25
slepowron13:33:45
egonzeglarz13:44:33
Bootsman13:48:39
bolo26214:00:21
Hydepark
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

wanoga
29.07.2014
Wkrótce tu zajrzyjcie, turyści szuwarowo-bagienni
. Małym hausbotem, bo o Warmijkach już ani widu, ani słychu. http://rzgw.gda.p.
..verno2.pdf

Wojciech Rytter
29.07.2014
Spotkanie w Płocku absolwentów Jagiellonki już w piątek 1.08 14.o 17.00 w centrum Studnia ul.Górna 1.Zapraszamy wszystkich chętnych.

kajda
26.07.2014
Panie Jurku życzę wielu lat wspaniałego i w zdrowiu życia.

mkrakowiak74
24.07.2014
Litewski pływający terminal LNG dotarł do Zatoki Perskiej http://biznes.one.
..news-detal

kaczor_g
24.07.2014
tajemnica zatoki na Kozanowie/Popowica
ch rozwiązana http://wroclaw.ga.
..LokWrocTxt

mkrakowiak74
20.07.2014
17 lat temu Odra zalała Wrocław. http://wroclaw.ga.
..l#TRrelSST

Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2014 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   Page RankRating for zegluga.wroclaw.pl
DiS | Apis Video | Alhenag | Orsza | Absolwenci TZS | Tibi Mariae | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Świnoujście noclegi nad Morzem Bałtyckim | K&J