Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Diesel-service

Locations of visitors to this page
Free counters!

ZagĹ?osuj na naszÄ? stronÄ? w rankingu ĹĽeglarskim!
Nasze wodniackie kalendarze na rok 2015 printer
Nasze wodniackie kalendarze na rok 201515 grudnia 2014 r. oddamy do Państwa rąk kolejne kalendarze wodniackie na rok 2015. Jak w roku ubiegłym autorami kalendarzy są Janusz Fąfara i Waldemar Danielewicz. „Żegluga Odrzańska - lata 1997- 2012” Janusza Fąfary to kolejna część historii Odry i żeglugi odrzańskiej z pięknymi zdjęciami i opisem autora. Waldemar Danielewicz w kalendarzu ”Wiślane bocznokołowce - dawnych wspomnień czar” przenosi nas w czasy gdy Wiślane bocznokołowce - przeważnie pasażerskie - przemierzały Wisłę na regularnych liniach z Warszawy do Gdańska czy do Puław.

Kalendarze wydane zostały na matowym papierze kredowym o gramaturze 300 g zawierają po trzynaście obustronnie zadrukowanych kart („Kalendarz Wiślany”) i czternaście (kalendarz "Odrzański"). Format 34 cm x 47 cm. Kalendarze jak zwykle pakowane są w ozdobne koperty z motywami z kalendarzy.
I dzieli i łączy... printer
I dzieli i łączy...Nagłówek trochę przewrotny, ale zawiera cała prawdę o dwóch wydarzeniach w kontekście dzisiejszej sytuacji na Odrze. Te wydarzenia to ostatnie w tym roku - jak by określił Zygmunt Gloger - „spusty do Szczecina”. Co dzieli oba te wydarzenia – niewiele, bo zaledwie 51 kilometrów odległości pomiędzy stoczniami, jak również długości jednostek pływających.

Łączy natomiast oba wydarzenia szyld producenta. I jednostkę z Malczyc i jednostkę z Wrocławia wybudowała jedna firma – Malbo Sp. z o.o. Największą bolączką, która łączy oba wydarzenia są niskie stany wody zarówno w Malczycach jak i we Wrocławiu.
Polski kapitan utonął w MLK printer
Polski kapitan utonął w MLKJak informuje policja i straż pożarna z Hannoweru kapitan polskiego statku "Vota" wypadł za burtę i poniósł śmierć. Wypadek miał miejsce w dniu 16.12.2014 w godzinach rannych. Około godz. 6.00 jeden z członków załogi zauważył wyłamany reling i nieobecność kapitana.

Po długotrwałych poszukiwaniach, do których zaangażowano nurków i łódź z sonarem odnaleziono ciało kapitana. Najprawdopodobniej wypadł za burtę swojego statku i utonął, ale okoliczności i przyczyna śmierci nie są jeszcze dostatecznie wyjaśnione.
Kosztowna klaka dla reformy Gawłowskiego printer
Kosztowna klaka dla reformy GawłowskiegoW weekendowych wydaniach ogólnopolskiej prasy (np. Gazeta Wyborcza) oraz zapewne w wielu lokalnych, poczytnych dziennikach (np. Gazeta Wrocławska) pojawiły się całostronicowe, kosztowne (bo emitowane na zasadach reklamy) publikacje informujące społeczeństwo o rzekomych dobrodziejstwach planowanej reformy gospodarki wodnej. Będzie lepiej? Wątpliwe... Już obecnie w tych strukturach więcej jest hydraulików niż hydrologów, więcej zootechników niż hydrotechników, więcej "ekologistów" niż ekonomistów... Zarządzanie powierzoną infrastrukturą dróg wodnych jest koszmarne, realizacja inwestycji zakrawa na kpinę z logiki, marnotrawienie środków woła o pomstę NIK-u.
Prezydenci Grupy Wyszehradzkiej o D-O-L i nie tylko... printer
Prezydenci Grupy Wyszehradzkiej o D-O-L i nie tylko...Prezydent Bronisław Komorowski przybył w czwartek z dwudniową wizytą do Pragi, gdzie weźmie udział w spotkaniu przywódców państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Austrii i Słowenii. Tematem rozmów będzie sytuacja na Ukrainie, bezpieczeństwo energetyczne i infrastruktura transportowa.
Przywódcy wspólnie otworzą w czwartek wystawę zatytułowaną "Dunaj-Odra-Łaba". W piątek zaplanowano konferencję prasową prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Austrii i Słowenii.
Zamknięcie śluzy Brzeg Dolny. Zemsta za "Rejs Prawdy"? printer
Zamknięcie śluzy Brzeg Dolny. Zemsta za "Rejs Prawdy"?Ministerstwo Środowiska nie posiada ani fachowców, ani pieniędzy, ani ochoty do zadbania o budowle hydrotechniczne na drogach śródlądowych. Ta struktura nie jest zainteresowana uprawianiem żeglugi – uważa Zbigniew Antonowicz z Rady Interesantów Portu Szczecin.

Poseł Piotr Chmielowski (SLD) skierował do Prokuratury Okręgowej w Warszawie dwa zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 231 Kodeksu karnego (nadużycie władzy – działanie na szkodę interesu publicznego przez funkcjonariusza publicznego). Dotyczą one zamknięcia przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego śluzy w Brzegu Dolnym, co jest konsekwencją wieloletnich zaniedbań obecnego administratora dróg wodnych.

Rejs jak "po grudzie" printer
Rejs jak "po grudzie"Jak po grudzie – bo to i grudzień przecież, i jak przystało na określenie nie jest nawigowanie ostatnimi czasy po Odrzańskiej Drodze Wodnej łatwe i przyjemne. Jeśli już można pokonać uciążliwości meteorologiczne czyli iście angielskie zamglenia to pozostałe składniki rejsu wymagają co najmniej wizyty u jasnowidza. Ostatnie tegoroczne produkty kozielskiego Damena, czyli kadłub holownika z e wzmocnieniami lodowymi oraz dwa w pełni wyposażone pchacze dla odbiorcy nigeryjskiego wyszły z Koźla 01 i 02 grudnia br. Zamknięta śluza Brzeg Dolny skutecznie zablokowała kontynuację rejsu.
Wisła - gość honorowy Festiwalu Loary 2015 printer
Wisła - gość honorowy Festiwalu Loary 2015We wrześniu 2015 szykuje się ważne dla środowisk tradycji wiślanej wydarzenie międzynarodowe. Wezmą w nim udział nie tylko żeglarze i artyści, ale też- mamy nadzieję- liczni goście z Polski i Polonia. Popłyniemy do Francji opowiedzieć o naszych rzekach, o Roku Rzeki Wisły, który planujemy na 2017 i zaprosić do nas żeglarską Europę. Teraz jest ważne, aby radość przekuć w działanie. Szykujemy łodzie, składamy program artystyczny, budujemy polską ekipę, mobilizujemy samorządowców.
Zamknięcie szlaku na Odrze: kolosalne straty stoczni odrzańskich printer
Zamknięcie szlaku na Odrze: kolosalne straty stoczni odrzańskichRegionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu informuje, że w związku z decyzją Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w dniu 08.12.2014 r. od godz. 09:00 zostaje zamknięta do odwołania śluza w Brzegu Dolnym. Na górnym stanowisku czekają na prześluzowanie kadłuby wyprodukowane w stoczni DAMEN Shipyards Koźle. Komunikat o zamknięciu drogi wodnej zaskoczył dzisiaj rano wszystkich użytkowników Odrzańskiej Drogi Wodnej - w tym również stocznię MALBO we Wrocławiu, która ma do dostarczenia barkę na rynek holenderski. Każdy z produktów kosztuje fortunę a każdy dzień przestoju generuje straty z powodu niedotrzymania terminu dostawy.
Święto marynarzy śródlądowych printer
Święto marynarzy śródlądowychLudzie „wodni” na ten dzień szykowali swoje łodzie, a każda z nich musiała mieć obowiązkowo wizerunek świętej Barbary, żeby „żaden majtek bez Barbarki się na wodę nie puścił”. Mikołaj Rej pisze: „Już się marynarz ze świętą Barbarką puści na srogości morskie, chociaj wie, że ich tam ustawicznie wiele tonie.”

Na obchody święta św. Barbary przybyli goście z Wyszogrodu i innych miejscowości związanych z Wisłą. Przedstawiciele licznych stowarzyszeń regionalnych, miłośnicy i pasjonaci rzeki, wodniackie rodziny. Fotogaleria: www.facebook.com.
Nareszcie można podnosić kwalifikacje: jest rozporządzenie printer
Nareszcie można podnosić kwalifikacje: jest rozporządzenieInformujemy, że w dniu 1 grudnia 2014 r ogłoszone zostało Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 20 listopada 2014 r. w sprawie kwalifikacji zawodowych i składu załóg statków żeglugi śródlądowej (Dz.U. poz. 1686). Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia. W dniu 12 grudnia 2014 r. Terenowa Komisja Egzaminacyjna przy Dyrektorze Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu organizuje sesję egzaminacyjną. Terenowa Komisja Egzaminacyjna w Bydgoszczy także jest w stanie zorganizować jeszcze w tym roku egzaminy. Wstępnie zostały ustalone także terminy egzaminów kwalifikacyjnych w Szczecinie
Kto na wachcie
Greg00:06:37
Misiordon04:06:28
piotrek2404:39:42
kajda05:42:04
Szafranek06:46:01
agut07:10:01
garon07:12:10
mefiu07:16:40
Janusz Misze...07:32:54
zr07:34:35
Hydepark
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

mkrakowiak74
18.12.2014
Premier Ewa Kopacz przyjęła dymisję czterech wiceministrów infrastruktury... http://wiadomosci.
..tury/e708q

ango
16.12.2014
http://www.ryneki.
..46772.html
a te uwagi Pani Poseł powinna przedstawić swojej formacji politycznej, które

tiktak
15.12.2014
Możemy mieć najważniejszy port śródlądowy na Wiśle . http://www.portal.
..y-na-wisle

Marek Odra
15.12.2014
Specustawa korytarzowa normalizujaca wydawanie środków na lata 2014-2020. czy instytucje odpowiedzialne za infrastrukturę żeglugi mogą o niej coś powiedzieć?

Marek Odra
15.12.2014
Rząd chce uchwalić nową˝ specustawę korytarzową http://www.ryneki.
..46645.html

mkrakowiak74
13.12.2014
Złamali przepisy na Odrze i puścili statki... !!! Smile http://wroclaw.ga.
..LokWrocTxt

Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2014 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   Page RankRating for zegluga.wroclaw.pl
DiS | Apis Video | Alhenag | Orsza | Absolwenci TZS | Tibi Mariae | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Świnoujście noclegi nad Morzem Bałtyckim | K&J