Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Rejsy Brzeg
Kursy i szkolenia printer
Kursy i szkoleniaPrzedstawiamy ofertę aktualnie przygotowywanych kursów dla żeglugi śródlądowej w kilku ośrodkach szkoleniowych. Każdy z nich działa na podobnej zasadzie: jeśli jest zorganizowana grupa chętnych – przystępują do organizacji kursu, ustalania terminów. Jeżeli nie ma informacji o chętnych kursy nie są organizowane.

Podajemy podstawowe dane. Więcej szczegółów, czy zapisy – proszę kontaktować się bezpośrednio na podane telefony.
Więcej atrakcji nad Wartą printer
Więcej atrakcji nad WartąW tym roku tereny nad Wartą w Poznaniu przeżywały prawdziwy renesans. W przyszłym roku atrakcji ma być jeszcze więcej. Urzędnicy zapowiadają, że po rzece będzie pływał tramwaj wodny.

Trzy statki kursujące w tym roku po Warcie cieszyły się ogromnym powodzeniem. Miasto chce iść za ciosem i obiecuje, że latem 2016 roku po rzece będzie pływał tramwaj wodny. Miałby on kursować na linii Rataje – Stare Miasto – Winogrady.
Przedwyborcza inicjatywa obywatelska w sprawie gospodarki wodnej printer
Przedwyborcza inicjatywa obywatelska w sprawie gospodarki wodnejZdaniem osób zaangażowanych w problematykę gospodarki wodnej oraz rozwoju śródlądowych dróg wodnych Minister Środowiska prowadząc swoją politykę oraz planując i realizując inwestycje w gospodarce wodnej ewidentnie nie stosował się do konstytucyjnej zasady zrównoważonego rozwoju, cele środowiskowe stawiając ponad rozwój gospodarczy Kraju. Udowodnił przez to, że resort środowiska powinien być odpowiedzialny za monitoring stanu środowiska, konsultowanie działań innych resortów pod względem wymogów prawnych w tym zakresie a nie prowadzenie działań inwestycyjnych.
Wieczna Wachta printer
W dniu 28.09.2o15r na statku MS ,,Odin"w porcie w Schwedt zginął tragicznie Śp Krzysztof Janota - absolwent T.Ż.Ś we Wrocławiu z roku 2002, wychowanek pani Ewy Orłowskiej i Śp Krzysztofa Brzozowskiego. Dobry uczeń, bardzo koleżeński wychowanek.

Wielka szkoda tak młodego życia. Po prostu żal, wielki żal. Żegluj po Spokojnych Wodach Wieczności Krzysiu. Wyrazy współczucia, kondolencje dla Rodziny.
W Sopocie o śródlądowych drogach wodnych printer
W Sopocie o śródlądowych drogach wodnychInteligentny i zrównoważony wzrost sprzyjający włączeniu społecznemu oraz rola Morza Bałtyckiego i dróg wodnych w rozwoju transportu i gospodarki europejskiej to zagadnienia dyskusji panelowych z udziałem wicepremiera Janusza Piechocińskiego na V Europejskim Forum Nowych Idei. Debaty odbyły się 2 października 2015 r. w Sopocie.

Jego zdaniem poprawa dostępności terytorialnej w Polsce wymaga integracji głównych gałęzi transportu: kolejowego, drogowego, morskiego, lotniczego i wodnego śródlądowego.
"Kierownice" zabezpieczą Gdańsk przed powodzią printer
"Kierownice" zabezpieczą Gdańsk przed powodziąDobiega końca gruntowna przebudowa ujścia Wisły. Gdańsk i Żuławy będą zabezpieczone przed powodzią jak nigdy dotąd. To wszystko dzięki dwóm tak zwanym kierownicom.

Wspomniane kierownice to długie falochrony w Świbnie i Mikoszewie, wyremontowane na dwóch półkilometrowych odcinkach i wydłużone w sumie o 200 metrów.
Premiera filmu "Kapitańskie opowieści" printer
Premiera filmu "Kapitańskie opowieści"Na kanwie opowieści byłych pracowników oraz emerytowanych i czynnych kapitanów żeglugi odrzańskiej, stworzono dokument ukazujący dzieje żeglownej Odry, kiedyś pełnej parowców, pchaczy, portów i stoczni – tętniących życiem i pracą ludzi z nią związanych. Poczynając od czasów barek spławnych i holendrów – powojennych holowników parowych stworzonych na potrzeby żeglugi odrzańskiej, pchaczy: Turów, Łosi i innych, wspominając czasy rodzin wodniackich i dzieci wychowujących się na rzece, poprzez czasy rozbudowy infrastruktury na Odrze, gdy rzeka pełniła rolę autostrady w rejonie miasta Wrocławia i całego Nadodrza, aż do czasów zmierzchu odrzańskiej żeglugi. Dokument śledzi poprzez pryzmat wspomnień losy kapitańskie, przywołuje obraz świata odpływającego w przeszłość.
Dzień Polski podczas Święta Loary 2015 printer
Dzień Polski podczas Święta Loary 2015Festiwal Loary jest największym w Europie zlotem kultur nadrzecznych, mających na celu propagowanie kultury, tradycji i turystyki związanej z wielkimi rzekami Europy. W bieżącym roku Polska została zaproszona przez Radę Miasta Orlean, jako gość honorowy tej imprezy. Było to bardzo duże prestiżowe wyróżnienie dla naszego kraju. Stworzyło ono wyjątkową możliwość promocji Polski we Francji, jako atrakcyjnego kierunku turystycznego, a także było doskonałą okazją do zaproszenia uczestników festiwalu do wzięcia udziału w „Święcie Wisły”, które odbędzie się w Polsce w 2017 r.
Pikantne Zapiski z Tropików printer
Pikantne Zapiski z Tropików"Pikantne Zapiski z Tropików" to nowa książka absolwenta wrocławskiego Technikum Żeglugi Śródlądowej Stanisława Marii Szczepańskiego. Na łamach tej książki, jej autor oficer-mechanik, od 39 lat pracujący na statkach morskich, z których ostatnich 23 spędził na jednostkach obcych bander, wprowadza Czytelników w zanikający już marynarski świat odległych, egzotycznych portów z ich specyficznym klimatem i znajdującymi się w nich tawernami i innymi przybytkami marynarskiej infrastruktury. Opisywany przez Stanisława M. Szczepańskiego marynarski świat, jest już w zaniku. Dzisiaj uchował się on jedynie na niewielkich konwencjonalnych statkach, zawijających do małych, peryferyjnych portów.
Szybcy i wściekli... wodniacy printer
Szybcy i wściekli... wodniacyW pobliżu Tiel na rzece Waal (jedna z dwóch głównych odnóg ujściowych Renu) doszło do groźnej sytuacji, którą spowodował zbyt szybko płynący jacht motorowy, przepływający obok długiego na 179 metrów zestawu pchanego złożonego z frachtowca Unitas z Gorinchem i barki pchanej (w naszym slangu koppelverband). W wyniku wysokiej fali wytworzonej przez jacht doszło do rozerwania i rozluźnienia sprzęgów zestawu, co doprowadziło do bardzo niebezpiecznej sytuacji, gdyż czołowy element zestawu pchanego znalazł się poza kontrolą sterującego zestawem.
Rok po "Rejsie Prawdy" printer
Rok po "Rejsie Prawdy"Rok temu - 24.09.2014 ok. godz 11.00 - załadowana dwiema warstwami kontenerów barka typu BP-500 pchana przez pchacz Dommil-3 wyruszyła ze Szczecina w górę Odry w "Rejs Prawdy". Jego zasadniczym celem było udowodnienie, że żaden z mostów przewieszonych nad rzeką nie ogranicza możliwości transportowania kontenerów Odrzańską Drogą Wodną. Dodatkowo przeprowadzono podczas rejsu badanie echosondą głębokości farwateru, co w odniesieniu do określanej za pomocą GPS pozycji wykonanego pomiaru pozwoliło na naniesienie siatki pomiarów na mapę.
Dzisiaj jest piątek
09 października 2015 roku
Urodziny świętują:
Nikt z naszej załogi
nie ma dziś urodzin

32,272,173 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 3
Łącznie użytkowników: 1,630
Najnowszy: maxtobiasz
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
Ziomalzszedł na ląd
Apiszszedł na ląd
zbyszek100:43:48
leszek-w01:19:07
KrzysztofS07:57:11
Przechol08:01:58
miroslaw rajski08:10:32
Odra08:31:53
szybki08:45:33
Janusz Fafara09:09:42
Diesel-service
Sailor

Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2015 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   Page Rank
Free counters!
DiS | Apis Video | Alhenag | Orsza | Absolwenci TZS | Tibi Mariae | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Rejsy Brzeg | Nieruchomość Wrocław