Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Diesel-service

Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Kalendarze wodniackie 2017 printer
Kalendarze wodniackie 201715 grudnia 2016 r. oddamy do Państwa rąk kolejne kalendarze wodniackie na rok 2017. Jak w roku ubiegłym autorami są Janusz Fąfara i Waldemar Danielewicz.

To już dziesiąty rok wydawania wodniackich kalendarzy. Pierwszy nakład na rok 2007 ukazał się pod koniec roku 2006. Dlatego na specjalnej karcie przedstawimy krótkie wspomnienia autorów i wydawcy kalendarzy oraz graficzny podgląd wszystkich wydań.
Protest Rady Kapitanów w sprawie mostu w Podjuchach printer
Protest Rady Kapitanów w sprawie mostu w PodjuchachProtest Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Żeglugi Śródlądowej i Dróg Wodnych „Rada Kapitanów Żeglugi Śródlądowej” skierowany został do Pani Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło za pośrednictwem Ministra Środowiska Jana Szyszko. Dotyczy żeglugi w km 733,7 Odrzańskiej Drogi Wodnej - most kolejowy z przęsłem zwodzonym na rzece Regalicy.
Rzecz idzie o ostatnie w tej klasie przejście żeglugowe od strony śródlądzia do portów morskich Szczecin-Świnoujście, bowiem spośród czterech mostów zwodzonych na Szczecińskim Węźle Wodnym, trzy zostały na stałe zaspawane, obniżając standardy międzynarodowej drogi wodnej do klasy II i III.
Zakaz handlu w niedzielę zagrozi działalności polskich portów printer
Zakaz handlu w niedzielę zagrozi działalności polskich portówProponowany w obywatelskim projekcie zakaz handlu w niedzielę stanowi poważne zagrożenie dla portów w Szczecinie i Świnoujściu – uważają zachodniopomorscy posłowie Platformy Obywatelskiej. Ich zdaniem może oznaczać to straty 1 mld zł miesięcznie. Poseł PO Arkadiusz Marchewka podkreślał, że „wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę może sprawić, że ładunki zamiast przypływać do Szczecina i Świnoujścia, będą pływać do niemieckich portów w Hamburgu czy w Bremerhaven, do Antwerpii w Belgii, Rotterdamu w Holandii lub do litewskiego portu w Kłajpedzie”.
Królowa jest naga? Sauna nad Wisłą już działa. printer
Królowa jest naga? Sauna nad Wisłą już działa.To wiadomość dosłownie z ostatniej chwili: pierwsza sauna nad Wisłą zacznie działać w piątek od godz. 15. Można już rezerwować sesje na weekend.

Temat rozgrzewa emocje od co najmniej pięciu lat. W 2011 roku opisaliśmy w "Wyborczej" koncepcję skandynawskich inwestorów na budowę kompleksu saun na plaży z widokiem na Stare Miasto. Wtedy wydawało się to fantastyką, bo moda na Wisłę dopiero się zaczynała. Z tamtych planów nic nie wyszło, ale okazało się, że w Warszawie jest mnóstwo chętnych do oglądania zimowych widoków nago.
Lodołamacze gotowe, by chronić wiślany Zbiornik Włocławski printer
Lodołamacze gotowe, by chronić wiślany Zbiornik WłocławskiSześć lodołamaczy: „Gepard”, „Lew”, „Jaguar”, „Niedźwiedź”, „Bawół” i „Mors”, będzie zabezpieczało tej zimy wiślany Zbiornik Włocławski – największy sztuczny akwen w Polsce. Wyruszą one do akcji, gdy rzekę pokryje lód utrudniający spływanie wody z górnego jej biegu. Należące do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej (RZGW) w Warszawie jednostki stacjonują przy tamie we Włocławku (kujawsko-pomorskie) i pozostaną tam w gotowości do 15 marca 2017 r.
NIK o realizacji Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej w dorzeczu Odry printer
NIK o realizacji Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej w dorzeczu OdryPomimo postępów w realizacji Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej w dorzeczu Odry całe przedsięwzięcie hamowane jest przez opóźnioną budowę Zbiornika Racibórz. Do czasu zakończenia tej inwestycji oczekiwane zabezpieczenie przeciwpowodziowe doliny Odry od Raciborza do Wrocławia nie zostanie osiągnięte.

Tymczasem po odstąpieniu od umowy z dotychczasowym wykonawcą Zbiornika Racibórz termin zakończenia tego kluczowego dla Projektu zadania coraz bardziej się oddala. Z powodu opóźnień Projekt staje się coraz droższy, a budżet państwa musi pokrywać rosnące koszty.
Spór o drogi wodne trwa - efektów brak printer
Spór o drogi wodne trwa - efektów brakDo redakcji wpłynęło według rozdzielnika pismo Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Niepołomickiej, skierowane do Pani Premier. Dotyczy ono w głównej mierze braku konkretnych działań, zmierzających do ustalenia zwierzchności nad drogami wodnymi konkretnego resortu. Ten bezwład rzutuje na brak realizacji wielu zadań - w tym m. in. Stopnia Wodnego "Niepołomice". Pomimo istnienia formalnych relacji pomiędzy Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Niepołomickiej a Krajowym Zarządem Gospodarki Wodnej w postaci Listu Intencyjnego z dnia 18 października 2011 roku, dotyczącego woli współpracy w zakresie budowy stopnia wodnego „Niepołomice” wraz z elektrownią wodną - dotychczas z przyczyn dla nas nieznanych nie doszło do podpisania żadnej umowy.
Ratyfikacja porozumienia AGN z jednogłośnym poparciem komisji sejmowych printer
Ratyfikacja porozumienia AGN z jednogłośnym poparciem komisji sejmowychPodczas posiedzenia łączonych sejmowych komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Spraw Zagranicznych odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o ratyfikacji Europejskiego porozumienia w sprawie głównych śródlądowych dróg wodnych o znaczeniu międzynarodowym (AGN), sporządzonego w Genewie 19 stycznia 1996 roku. Inicjatywa zyskała jednogłośne poparcie.

Projekt dotyczy zapewnienia na objętych Porozumieniem AGN drogach wodnych na terenie Polski warunków nawigacyjnych spełniających kryteria śródlądowych dróg wodnych o znaczeniu międzynarodowym, tzw. klasy E, odpowiadającej co najmniej IV klasie żeglowności.
Znów awaria przęsła w Podjuchach printer
Znów awaria przęsła w PodjuchachAż do 7 grudnia niemożliwe będzie przejście jednostek śródlądowych Regalicą pod zwodzonym przęsłem mostu kolejowego w szczecińskich Podjuchach. Jak poinformował dyspozytor Zakładu Linii Kolejowych w Szczecinie, powodem jest awaria przęsła.

Mimo przeprowadzonego w zeszłym roku remontu zwodzonego przęsła mostu w Podjuchach, jego awarie wciąż się zdarzają i utrudniają żeglugę. Od kilkunastu lat RZGW apeluje o przebudowę tego obiektu.

Komitet sterujący rozpoczął prace printer
Komitet sterujący rozpoczął praceKomitetu Sterujący do spraw Inwestycji na Śródlądowych Drogach Wodnych rozpoczął prace. Pierwsze posiedzenie, pod przewodnictwem wiceministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Jerzego Materny odbyło się w środę.

Wiceminister podkreślił, że ważnym krokiem realizacji celów będzie przyjęcie przez Polskę Konwencji AGN, czyli Europejskiego porozumienia w sprawie głównych śródlądowych dróg wodnych o międzynarodowym znaczeniu. Obecnie jest ona procedowana przez Sejm. Jeszcze przed końcem roku dokument ma być ratyfikowany przez nasz kraj.
Pomnik Odry odsłonięty printer
Pomnik Odry odsłoniętyNa bulwarze Włostowica blisko Przystani Kardynalskiej, stanął pomnik Odry. Na płaskorzeźbie wyżłobiono koryto Wrocławskiego Węzła Wodnego, który mogą wyczuć pod palcami osoby niewidome i niedowidzące. Są także zaznaczone ważniejsze miejsca w mieście i budowle hydrologiczne.

Pomnik odsłonili m.in. Jan Pyś, dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej, Paweł Rańda – medalista olimpijski w wioślarstwie i radny miejski, Joanna Przybyszewska z urzędu marszałkowskiego i Waldemar Lisowski z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.


Dzisiaj jest środa
07 grudnia 2016 roku
Urodziny świętują:
Nikt z naszej załogi
nie ma dziś urodzin

34,462,907 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 3
Łącznie użytkowników: 1,709
Najnowszy: CHMIEL
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
szumerlo00:34:16
mkrakowiak7401:03:53
gosc3401:30:04
Apis02:05:03
bolo26203:01:09
CHMIEL04:04:05
miroslaw rajski13:23:04
zbyszek114:47:55
Irek Wasilewski15:21:22
Raku2016:26:21


Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   Page Rank
Free counters!
DiS | Apis Video | Alhenag | Orsza | Absolwenci TZS | Credo | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Rejsy Brzeg | Aerografia