Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Diesel-service

Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Kalendarze wodniackie 2017 printer
Kalendarze wodniackie 201715 grudnia 2016 r. oddamy do Państwa rąk kolejne kalendarze wodniackie na rok 2017. Jak w roku ubiegłym autorami są Janusz Fąfara i Waldemar Danielewicz.

To już dziesiąty rok wydawania wodniackich kalendarzy. Pierwszy nakład na rok 2007 ukazał się pod koniec roku 2006. Dlatego na specjalnej karcie przedstawimy krótkie wspomnienia autorów i wydawcy kalendarzy oraz graficzny podgląd wszystkich wydań.
Bądźmy solidarni printer
Bądźmy solidarniSławek Mirosław – absolwent Technikum Żeglugi Śródlądowej z roku 1976, przez ponad 30 lat związany zawodowo z P.P. Żegluga na Odrze i Odratrans S.A. do roku 2011. Sławek jest synem Antoniego Mirosława, nauczyciela zawodu i rysunku technicznego, który przez wiele lat pełnił także funkcję kierownika praktyk.

Sławek ponad rok temu przeszedł bardzo ciężki udar mózgu - przeżył go, lecz w dalszym ciągu jest w takim stanie, że do powrotu do w miarę normalnego, świadomego i samodzielnego życia konieczne jest jeszcze długotrwałe leczenie i rehabilitacja.
Okradziono "Stanisława" z paliwa printer
Okradziono "Stanisława" z paliwaKapitan i mechanik spuścili paliwo z lodołamacza, na którym byli zatrudnieni. Wpadli na gorącym uczynku. Mężczyźni odpowiedzą teraz za usiłowanie kradzieży.

W poniedziałek późnym wieczorem w Gryfinie, kapitan i mechanik przyjechali busem na nabrzeże, przy którym był zacumowany lodołamacz "Stanisław". Tego dnia łamał krę na Regalicy. Pracownik ochrony zauważył jak mężczyźni rozwinęli wąż i zaczęli spuszczać olej napędowy. Powiadomił szefostwo Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.
Port Koźle - inwestor rozwiewa wątpliwości printer
Port Koźle - inwestor rozwiewa wątpliwościWokół inwestycji w kozielskim porcie w ostatnim czasie narosło sporo niepokojów i niedomówień. Szczególnie mieszkańcy Kłodnicy obawiają się, że uruchomienie bazy logistycznej negatywnie wpłynie na poziom ich życia. Czy rzeczywiście jest się czego bać?

Ruch barek, cystern kolejowych i autocystern w porównaniu z obecną sytuacją, kiedy w ogóle go nie ma, na pewno wzrośnie. W ocenie KKT dostawy koleją nie będą uciążliwe, ponieważ bocznica znajduje się w znaczącej odległości od zabudowań wzdłuż funkcjonującej linii kolejowej. Ilość dostaw – maksymalnie 1-3 dziennie. W przyszłości można całkowicie wyprowadzić transport drogowy z portu w kierunku Północnym osobną drogą poprzez niezamieszkałe tereny pomiędzy Kanałem Gliwickim a Odrą.
OT Logistics z ofertą w przetargu na zakup udziałów przewoźnika kolejowego z Czarnogóry printer
OT Logistics z ofertą w przetargu na zakup udziałów przewoźnika kolejowego z CzarnogóryOT Logistics S.A. zaoferowała w ramach przetargu 2,5 mln euro za nabycie ok. 1,7 mln akcji, stanowiących 51% udziałów w spółce AD Montecargo, z możliwość subskrybowania nowych akcji w drodze podwyższenia kapitału, a także prawo do nabycia dodatkowego pakietu akcji posiadanych przez państwo Czarnogóry i instytucje państwowe.

Ponadto, OT Logistics proponuje dodatkowe inwestycje o wartości 2,6 mln euro w celu lepszego wykorzystania potencjału i wzmocnienia konkurencyjności Montecargo.
Port Elbląg: rok na granicy opłacalności printer
Port Elbląg: rok na granicy opłacalnościW ubiegłym roku Port Elbląg przeładował 130 tysięcy ton różnych towarów, co oznacza pracę znacznie poniżej potencjału. Na brak zysku Portu wpłynęła przede wszystkim dużo gorsza niż w latach poprzednich wymiana gospodarcza ze stroną rosyjską.

Dla przypomnienia: Port Morski w Elblągu handluje głównie z portami rosyjskiego Obwodu Kaliningradzkiego, a ze względu na decyzje naszego wschodniego sąsiada do Elbląga przez Cieśninę Pilawską nie mogą zawijać jednostki z krajów Unii Europejskiej. Na wymianę z Rosją mają także wpływ notowania rubla i decyzje związane z zakazem wymiany niektórych towarów.
Czy mieszkańcy zablokują inwestycję w Porcie Koźle? printer
Czy mieszkańcy zablokują inwestycję w Porcie Koźle?Spotkanie mieszkańców z władzami miasta w Kłodnicy zaczęło się miło, a skończyło wielkimi emocjami. Ludzie boją się, że budowa bazy logistycznej w porcie nieodwracalnie obniży standard życia na osiedlu – głównie przez zwiększenie ruchu samochodów ciężarowych i pogorszenie stanu środowiska naturalnego, jeśli w porcie będą przeładowywane i składowane substancje niebezpieczne. Problem w tym, że nikt nie był w stanie z całą pewnością powiedzieć, co tak naprawdę będzie tam trafiać. Teren portu został wydzierżawiony inwestorowi w maju zeszłego roku – to spółka Kędzierzyn-Koźle Terminale. Na trzech pirsach powstać mają kolejno terminale produktów płynnych, kontenerów i produktów sypkich. Docelowo inwestycja pochłonąć ma 360 mln zł i zapewnić setki nowych miejsc pracy. Miasto czekało na to od lat.

Kpt. Edward Pilecki dołączył do Wiecznej Wachty printer
Kazik Lefek odszedł na wieczną wachtę printer
Rzeki pogłębimy z Chińczykami, statki zbudujemy sami printer
Rzeki pogłębimy z Chińczykami, statki zbudujemy samiProgram żeglugi śródlądowej będzie kosztował 70 mld zł, ale nie będą to pieniądze wyłącznie z budżetu. Inwestora strategicznego szukamy Chinach, a państwo da tylko gwarancje, jak w planie Junckera – mówi Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

To będzie najtańszy rodzaj transportu, który zmniejszy koszty dla branży. Takich przykładów do 2030 roku, czyli najszerszego horyzontu strategii, będzie wiele. Jeśli uruchomimy nowy środek transportu to naprawdę dokonamy skoku gospodarczego i cywilizacyjnego. I to jest nie tylko nasza intuicja, ale i wiedza wynikająca z wielu międzynarodowych opracowań i doświadczeń.
Rozpoczęła się akcja lodołamania na Odrze printer
Rozpoczęła się akcja lodołamania na OdrzeRegionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie zamyka dla żeglugi szlaki wodne na Odrze i Regalicy a także na przekopie Klucz Ustowo, Kanale Odyńca i Jeziorze Dąbie.

- Rozpoczęła się akcja lodołamania - informuje Stefan Iwicki z RZGW. - Ruszyliśmy do akcji. Kierujemy się trzema lodołamaczami czołowymi na Jezioro Dąbie, żeby udrożnić tę rynnę, którą będzie spływać połamany lód - informuje Iwicki.


Dzisiaj jest piątek
20 stycznia 2017 roku
Urodziny świętują:
borowy waldek
Wszystkiego najlepszego!

34,634,705 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 1
Łącznie użytkowników: 1,730
Najnowszy: abeno
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
kajda04:50:02
romanewas04:58:49
wojpa05:30:15
Szafranek06:08:38
barkaz400306:48:37
miroslaw rajski08:15:37
Rysiek08:52:51
marek0410:15:33
wero6911:03:49
Apis11:50:07


Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   Page Rank
Free counters!
DiS | Apis Video | Alhenag | Orsza | Absolwenci TZS | Credo | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Rejsy Brzeg | Aerografia