Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Walne Zebranie członków Rady (wyborcze) printer
Zarząd Rady Kapitanów zawiadamia, że w dniu 22.10.2016 w siedzibie Rady w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Wyspa 22a odbędzie się walne zebranie członków stowarzyszenia. Upływa trzyletnia kadencja władz stowarzyszenia (§ 27 Statutu) więc zgodnie z § 21 i 22 Statutu konieczne jest przeprowadzenie przez Walne Zebranie wyboru nowych władz. Zaplanowane jest także przyjęcie nowych członków zwyczajnych i wspierających.

Przewidziana jest wizyta zagranicznych gości z Republiki Czeskiej i Federalnej Republiki Niemiec. Obecność wszystkich członków Rady Kapitanów jest bezwzględnie konieczna ze względu na wybór nowych władz. Posiadających mundury prosimy o przybycie w pełnej gali.
Chemia i węgiel na Odrę printer
Chemia i węgiel na OdręGrupa Azoty ZAK ma na swoim terenie port połączony Kanałem Kędzierzyńskim i Gliwickim z Odrą, niegdyś transportowymi wrotami na cały świat. Barki od dawna nie dobijają do jego nabrzeży. Przez lata zaniedbań inwestycyjnych żegluga śródlądowa w Polsce praktycznie zamarła. Port cierpliwie czeka na lepsze czasy. Wygląda na to, że te właśnie nadchodzą. W Grupie Azoty Zakładach Azotowych Kędzierzyn, mających własny, choć nieużywany port razem z Kanałem Kędzierzyńskim stanowiący część Odrzańskiej Drogi Wodnej, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zorganizowało ważne dla przyszłości żeglugi śródlądowej w regionie i w kraju wydarzenie – konferencję dotyczącą możliwości wznowienia i rozwoju przewozów towarowych na Odrzańskiej Drodze Wodnej.
Otwarto największą na świecie windę dla statków printer
Otwarto największą na świecie windę dla statkówPodnośnia ta została oddana do użytku w Zaporze Trzech Przełomów w centralnych Chinach. Statki podnoszone są na wysokość 113 metrów a cała operacja trwa od 30 do 40 minut. To niewiele, jeśli porównać dotychczasową drogę przez przez śluzy, która wynosi około czterech godzin. Otwarcie windy jest ostatnim etapem budowy Wielkiej Tamy, którego ukończenie zajęło 21 lat.
Rozmowy o Odrze granicznej printer
Rozmowy o Odrze granicznej O wyzwaniach i problemach w obszarze regionu Odry granicznej dyskutowano podczas polsko-niemieckiego spotkania. Zorganizowała je Izba Przemysłowo-Handlowa Ostbrandenburg w ramach unijnego projektu "Emma", który ma na celu wzmocnienie żeglugi w obszarze Bałtyku.

Konferencja odbyła się na pokładzie jednostki Uckermark. Uczestniczyli w niej m.in. przedstawiciele Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, Portu Hamburg, Portu Schwedt, niemieckiej administracji rządowej, Landu Brandenburg, jak również naukowcy z Uniwersytetu Technicznego w Berlinie, Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie oraz firmy OT Logistics, DB Port Szczecin i Leipa Group
W Czechach o DOL printer
W Czechach o DOLPrezydent Milos Zeman spotkał się we wtorek, 13 września 2016 na zamku w Pradze z regionalnymi koordynatorami projektu korytarza wodnego Dunaj-Odra-Łaba.

- Cieszę się, że temat odcinka Odry Koźle - Ostrava silnie podkreślono w czasie trójstronnych negocjacji w poniedziałek jako część rozwiązania problemów społecznych i strukturalnych w regionie Morawskośląskim. Byłoby błędem przegapić korzystną sytuację w Polsce, która nawet ustanowiła oddzielne ministerstwo dla żeglugi śródlądowej - powiedział prezydent Milos Zeman.
Odszedł Stanisław Kazimierczak printer
Chciałbym ze smutkiem powiadomić, że zmarł nasz kolega z branży żeglugowej - Stanisław Kazimierczak.

Absolwent żeglugowej PTS z roku 1965 swą przygodę z żeglugą rozpoczął w załogach pływających skąd przeszedł do pracy w biurze PP Żegluga na Odrze we Wrocławiu do działu B.H.P.
Tragiczny koniec dunajskiego rejsu printer
Tragiczny koniec dunajskiego rejsuMiał to być piękny rejs z Erlangen do Budapesztu. Na pokładzie słonecznym "Viking Freya" urządzono specjalne pole do minigolfa, a ogromne okna w restauracji zapewniały wspaniały widok na mijane krajobrazy. Przede wszystkim amerykańscy seniorzy chętnie podróżowali tym statkiem pod egzotyczną dla nich banderą Szwajcarii. Tym razem rejs zakończył się już po kilkunastu minutach. Ledwie cumy zostały rzucone - jeszcze w granicach miasta - statek zahaczył sterówką o most drogowy. Wtedy prawdopodobnie zerwany został jej dach.
Grzegorz Witkowski podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodar printer
Grzegorz Witkowski podsekretarzem stanu w Ministerstwie GospodarGrzegorz Witkowski 9 września odebrał nominację na funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. W Ministerstwie zastąpi Krzysztofa Kozłowskiego, który objął funkcję wojewody zachodniopomorskiego.

Studiował na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W 2007 roku pracował w ówczesnym Ministerstwie Gospodarki Morskiej. Od grudnia 2015 pełnił funkcję Szefa Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Kolizja barki ELLA na Wezerze. printer
Kolizja barki ELLA na Wezerze.Po południu 11 września polski frachtowiec rzeczny ELLA (ENI No. :04004810) załadowany 1000 tonami nawozu podczas pechowego manewru obracania zablokował się prostopadle w poprzek Wezery.

Statek najpierw uderzył dziobem w zachodni brzeg rzeki a potem rufą w przeciwległy brzeg rzeki. Rzeka była zablokowana od 15.30 11.09 do 03. 00 następnego dnia.
Wypadek na pochylni w Kątach printer
Wypadek na pochylni w KątachCzwórka mężczyzn wyczarterowanym jachtem z Iławy płynęła w stronę Elbląga. Kiedy pokonywali pochylnię w Kątach, kilkanaście metrów za szczytem górki, ich żaglówka zaczęła zsuwać się z wózka. Lina cumownicza, którą łódź przywiązana była do wózka, pękła i jacht spadł na ziemię. Dwóch mężczyzn znajdujących się na pokładzie jachtu, wypadło za jego burtę. Na szczęście obsługa pochylni szybko zatrzymała zjeżdżający wózek. Na miejsce została wezwana policja i pogotowie, które obu mężczyzn zabrało do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
O perspektywach rozwoju żeglugi na Odrze printer
O perspektywach rozwoju żeglugi na Odrze Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z wojewodą opolskim organizuje spotkanie armatorów śródlądowych. Uczestnicy będą debatować na temat możliwości przywrócenia i rozwoju przewozów towarowych na Odrze. Będzie także okazja nawiązania współpracy dotyczącej wspólnych działań na rzecz żeglugi śródlądowej.

Wśród uczestników będą wojewodowie województw nadodrzańskich, przedstawiciele regionalnych zarządów gospodarki wodnej i urzędów żeglugi śródlądowej oraz Związku Polskich Armatorów Śródlądowych.
Dzisiaj jest niedziela
25 września 2016 roku
Urodziny świętują:
Jurek
rafix
Wszystkiego najlepszego!

34,038,723 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 2
Łącznie użytkowników: 1,696
Najnowszy: szkutnikwitkowski
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
Janusz Misze...01:34:52
anonymus2x08:40:40
mirek_galicja16:20:12
Fidelis18:33:33
Ziomal19:07:57
miroslaw rajski22:14:01
Filozof_323:02:35
kosmadamian 1 dzień
Misiordon 1 dzień
krzycho111 1 dzień
Apis
Diesel-servicePowered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   Page Rank
Free counters!
DiS | Apis Video | Alhenag | Orsza | Absolwenci TZS | Credo | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Rejsy Brzeg | Aerografia