Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Kalendarze wodniackie 2017 printer
Kalendarze wodniackie 201715 grudnia 2016 r. oddamy do Państwa rąk kolejne kalendarze wodniackie na rok 2017. Jak w roku ubiegłym autorami są Janusz Fąfara i Waldemar Danielewicz.

To już dziesiąty rok wydawania wodniackich kalendarzy. Pierwszy nakład na rok 2007 ukazał się pod koniec roku 2006. Dlatego na specjalnej karcie przedstawimy krótkie wspomnienia autorów i wydawcy kalendarzy oraz graficzny podgląd wszystkich wydań.
Sejm przyjął ustawę o budowie kanału przez Mierzeję Wiślaną printer
Sejm przyjął ustawę o budowie kanału przez Mierzeję WiślanąBudowę nowej drogi wodnej łączącej Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym poprzez wykonanie przekopu przez Mierzeję Wiślaną zakłada przyjęta w piątek przez Sejm ustawa. Za głosowało 401 posłów, przeciw było dziewięciu, a 18 wstrzymało się od głosu. Teraz zajmie się nią Senat.

Przygotowana przez rząd ustawa o inwestycjach w zakresie budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską zakłada, że budowa nowego szlaku wodnego ma się rozpocząć w 2018 r., a zakończyć w 2022 r. Jej koszt wyniesie ok. 880 mln zł, ma być finansowana ze środków państwa.
Mierzeja Wiślana. Mosty Gdańsk i BPBM Projmors wykonają dokumentację budowy kanału żeglugowego printer
Mierzeja Wiślana. Mosty Gdańsk i BPBM Projmors wykonają dokumentację budowy kanału żeglugowegoUmowę podpisano w siedzibie inwestora, Urzędu Morskiego w Gdyni. Dokument na wykonanie dokumentacji dotyczącej budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską (potocznie zwaną Przekopem Mierzei) ze strony UM parafowali dyrektor Wiesław Piotrzkowski i Andrzej Kajut, główny księgowy. Tomasz Michnowicz podpisał umowę jako reprezentant konsorcjum firm: Mosty Gdańsk i Biura Projektów Budownictwa Morskiego Projmors.

Umowa przewiduje wykonanie opracowań w ciągu 18 miesięcy oraz pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie budowy.
Dwa nowe lodołamacze zabezpieczą wiślany Zbiornik Włocławski printer
Dwa nowe lodołamacze zabezpieczą wiślany Zbiornik WłocławskiDo 2019 r. powstaną dwa nowoczesne lodołamacze z sondą do monitorowania dna rzeki i panelami fotowoltaicznymi, które zimą będą zabezpieczały Zbiornik Włocławski, największy sztuczny akwen w Polsce, rozciągający się na Wiśle od Płocka do Włocławka.

Nowe lodołamacze zastąpią wysłużone jednostki, znajdujące się we flocie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie. Koszt ich budowy szacowany na ok. 42 mln zł zostanie dofinansowany ponad 35,7 mln zł z UE.
Informacja o planowanym zamknięciu śluzy w Przegalinie printer
Informacja o planowanym zamknięciu śluzy w PrzegalinieRegionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku informuje, że w związku z realizacją Projektu pn. "Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław – Etap II”, w tym planowaną przebudową i remontem urządzeń hydrotechnicznych węzła wodnego w Przegalinie, w okresie od 15 maja do 30 listopada 2017 r., śluza będzie nieczynna. Ewentualny, sugerowany transport drogą wodną do Gdańska możliwy jest wodami Zatoki Gdańskiej i Wisły Śmiałej.
Rząd przyjął projekt ustawy usprawniającej modernizację toru wodnego Świnoujście - Szczecin printer
Rząd przyjął projekt ustawy usprawniającej modernizację toru wodnego Świnoujście - SzczecinPodczas wczorajszego posiedzenia Rada Ministrów zaakceptowała „Projekt ustawy o inwestycjach w zakresie budowy lub przebudowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 metra”.

Projekt został przygotowany by usprawnić przygotowania i realizację inwestycji poprawiającej dostęp do portu morskiego w Szczecinie. Inwestycja realizowana będzie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 (wartość inwestycji ok. 1 mld 385 mln zł – w tym 85 proc. ze środków unijnych i 15 proc. ze środków z budżetu państwa). Ma być zrealizowana do 2022 roku.
Zbudują port dla Elektrowni Opole? printer
Zbudują port dla Elektrowni Opole?Grupa robocza rozpoczęła przygotowania do budowy portu rzecznego przy Elektrowni Opole. Wojewoda Adrian Czubak zorganizował dziś (20.02) spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele Polskiej Grupy Energetycznej i kilku ministerstw, armatorzy oraz prezydent Opola. Dostosowanie drogi rzecznej potrwa około dwóch lat, więc port ma być gotowy na przełomie 2018 i 2019 roku.

- Wszyscy są zgodni, że ta inwestycja jest potrzebna, ale trzeba ją dobrze zaplanować - mówi wojewoda Czubak.
Zielona Góra. Debata w sprawie Odrzańskiej Drogi Wodnej printer
Zielona Góra. Debata w sprawie Odrzańskiej Drogi WodnejW siedzibie Sejmiku Województwa Lubuskiego odbyła się debata w sprawie Odrzańskiej Drogi Wodnej (ODW). W debacie uczestniczył Jerzy Materna, sekretarz stanu w ministerstwie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz przedstawiciele pięciu nadodrzańskich województw: zachodniopomorskiego, opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Minister Jerzy Materna przedstawił obszerną informację na temat podjętych działań oraz planów resortu w zakresie kompleksowego zagospodarowania śródlądowych dróg wodnych i rozwoju żeglugi śródlądowej.
1% dla Pawła Borowskiego printer
1% dla Pawła BorowskiegoPowoli rozpoczyna się czas rocznych rozliczeń podatku dochodowego. Nasz pracownik i kolega, starszy inspektor Paweł Borowski walczy z poważną chorobą. Doszło u niego do zatrzymania krążenia, które po ponad 45 minutowej reanimacji lekarzom udało się przywrócić. Mimo wstępnie bardzo złych prognoz lekarzy Paweł Borowski wybudził się ze śpiączki i bardzo dzielnie walczy nie dając wygrać chorobie. 1% będzie zbierać Caritas Diecezji Świdnickiej. Jeśli możecie pomóc, poniżej podajemy dane potrzebne do przekazania 1% dla Pawła.
Konferencja inauguracyjna Muzeów Szlaku Wisły w Tczewie. printer
Konferencja inauguracyjna Muzeów Szlaku Wisły w Tczewie.20 lutego 2017 r. w najmłodszym oddziale Narodowego Muzeum Morskiego - Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie odbędzie się konferencja inaugurująca działanie projektu Muzea Szlaku Wisły (MSW) realizowanego w ramach obchodów Roku Rzeki Wisły 2017.

W trakcie konferencji zaplanowana jest też premiera kalendarium wszystkich muzealnych przedsięwzięć związanych z Rokiem Rzeki Wisły realizowanych w 2017 r. Do obchodów Roku Rzeki Wisły włączyła się Poczta Polska, która przygotowała znaczki pocztowe najnowszej emisji „Rok Rzeki Wisły 2017”.
Niepołomice nie odpuszczą budowy stopnia printer
Niepołomice nie odpuszczą budowy stopniaStowarzyszenie Miłośników Ziemi Niepołomickiej zaniepokojone jest przede wszystkim brakiem jakiejkolwiek informacji Ministerstwa Środowiska o podjętych działaniach na rzecz realizacji budowy stopnia wodnego „Niepołomice” w postaci opracowania dokumentacji niezbędnej do uzyskania odpowiednich pozwoleń na rozpoczęcie inwestycji. Można się spodziewać, że oczekiwane działania Ministerstwa Środowiska na rzecz realizacji tej inwestycji nie zostaną podjęte i tym samym zapisy Dokumentu Implementacyjnego do Strategii Rozwoju Transportu 2020 (2030), przewidujące budowę stopnia wodnego „Niepołomice” pozostaną martwe, tak jak to było w latach ubiegłych.
Dzisiaj jest sobota
25 lutego 2017 roku
Urodziny świętują:
mlody6825
pawel
Uszatek
Wszystkiego najlepszego!

34,771,657 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 2
Łącznie użytkowników: 1,738
Najnowszy: bbarton
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
Apis00:06:59
zbyszek100:18:34
krzycho11101:03:46
Artur01:16:54
bolo26201:35:19
Szafranek04:07:18
szuwarekmorski05:44:55
Valdemaras09:29:37
wklimczak09:47:22
odra47111:57:56
Diesel-service

Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   Page Rank
Free counters!
DiS | Apis Video | Alhenag | Orsza | Absolwenci TZS | Credo | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Rejsy Brzeg | Aerografia