Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Od maja czynne "sezonowe" przejście graniczne z Białorusią printer
Od maja czynne "sezonowe" przejście graniczne z BiałorusiąJuż od 1 maja granicę z Białorusią można będzie przekraczać przez rzeczne przejście graniczne Rudawka-Lesnaja na Kanale Augustowskim. Jest to jedyne tego rodzaju przejście w Polsce. Przejście czynne będzie do 1 października w godzinach 7:00 – 19:00.

Osoby zainteresowane przekroczeniem granicy w Rudawce muszą posiadać przy sobie paszport, wizę białoruską oraz ubezpieczenie - informuje Podlaski Oddział Straży Granicznej.
Rzeka bezgranicznie graniczna printer
Rzeka bezgranicznie granicznaPo wielu latach starań i uzgodnień w poniedziałek podpisano polsko-niemiecką umowę o wspólnej poprawie sytuacji na drogach wodnych na pograniczu. Chodzi przede wszystkim o zapewnienie skutecznej pracy lodołamaczy na Odrze i ochronę przeciwpowodziową, a przy okazji poprawę warunków dla żeglugi śródlądowej.

Umowę podpisano w poniedziałek, 27 kwietnia w Warszawie. Okazją były polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe. W obecności premier Ewy Kopacz i kanclerz Angeli Merkel swoje podpisy pod umową złożyli minister środowiska RP Maciej Grabowski oraz minister transportu RFN Alexander Dobrindt.
Forum Odrzańskie printer
Forum OdrzańskieRada Kapitanów i Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Kraju Morawskośląskiego zainicjowały wspólny projekt, zmierzający do nawiązania trwałej współpracy pomiędzy polskimi i czeskimi podmiotami gospodarczymi oraz samorządami lokalnymi i regionalnymi na rzecz wykorzystania transportu wodnego. Projekt ten nazwano "Forum Odrzańskie" a jego realizację wsparł finansowo Fundusz Mikroprojektu Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 - 2013. "Forum Odrzańskie" odbędzie się w Chałupkach - symbolicznym miejscu przekroczenia przez Odrę granicy obu krajów.
Co dalej z najdłużej budowaną małopolską inwestycją? printer
Co dalej z najdłużej budowaną małopolską inwestycją?Brakuje 70 mln zł na dokończenie zaplanowanych na ten rok prac przy budowie zbiornika wodnego przy zaporze w Świnnej Porębie. Zbiornik ma mieć pojemność 161 mln m sześc. i maksymalną powierzchnię 1 tys. 35 ha. Maksymalna wysokość zapory to 54 m od dna, jej długość 604 m, a szerokość korony - 8 m. Oprócz funkcji przeciwpowodziowych i retencyjnych dla m.in. Wadowic i Krakowa, ma być też nową atrakcją turystyczną.
Pływające zagrożenia na Renie printer
Pływające zagrożenia na RenieRozszerzenie Unii Europejskiej w kierunku wschodnim i otwarcie unijnego rynku pracy stworzyło sytuację, że na Renie pływa wiele obcych załóg - w tym także kapitanów - nie posługujących się w wystarczającym stopniu żadnym z oficjalnych, reńskich języków. Na dodatek odpowiednie służby mają wielkie trudności w stwierdzeniu, czy wpisy w Książkach Pracy czy podobnych dokumentach są prawdziwe. Jest tajemnicą poliszynela w tej branży, że we wschodniej Europie można sobie kupić każdy dokument jaki się tylko zechce stąd obawy, że w załogach na statkach pływają ludzie niedoświadczeni lub zgoła ignoranci w tym fachu.
Port Koźle - światełko w tunelu printer
Port Koźle - światełko w tuneluZgodnie z zapowiedzią Rada Kapitanów - reprezentowana przez kpt. Czesława Szarka, Gabrielę Tomik, kpt. Andrzeja Podgórskiego i kpt. Marka Kapelusznego - wzięła udział w dniu 15.04.2015 w nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle - w całości poświęconej przedstawieniu radnym zarówno inwestora jak i koncepcji zagospodarowania obszaru Portu Koźle. Kapitanowie Cz. Szarek i A. Podgórski wzieli też udział tuż przed sesją w bezpośrednim spotkaniu z Mariuszem Banaszukiem (Warsaw Equity Group) i Jarosławem Zemło (Baltchem), na którym zostali zapoznani z koncepcją portu jako akwenu podlegającego specjalnym obostrzeniom w myśl przepisów portowych. Projekt uzyskał nasza pełną akceptację.
zmarł Zbigniew Trzciński printer
13 kwietnia 2015 roku w wieku 87 lat w Warszawie zmarł ŚP. Zbigniew Trzciński - b. naczelnik wydziału inwestycji Zjednoczenia Żeglugi Śródlądowej i Stoczni Rzecznych w Warszawie i dyrektor naczelny Przedsiębiorstwa Dostaw Inwestycyjnych i Eksportowych NAVIGA we Wrocławiu. Wielce kreatywny pragmatyk, znakomity szef i kolega. Pana Zbigniewa wspominamy jako twórcę, Navigi, któremu firma ta zawdzięcza swój rozwój i lata świetności. Wielu z nas miało przyjemność i satysfakcję współpracować z Nim i dużo Mu zawdzięcza.
Koniec remontu Kanału Elbląskiego printer
Koniec remontu Kanału ElbląskiegoZbliża się finalizacja remontu Kanału Elbląskiego, w czerwcu br. wodny szlak zostanie oddany do użytku. Przez ostatnie kilka lat ten zabytkowy obszar był rewitalizowany. Inwestycję zrealizowano dzięki Regionalnemu Zarządowi Gospodarki Wodnej w Gdańsku, a koszty pokrył skarb państwa oraz Unia Europejska.

Rok 2012 zakończył się ogromnym sukcesem, był to ostatni rok działalności Kanału przed oddaniem do remontu. Zanotowano wówczas rekordową ilość przewozów, w rejs kanałem wybrało się aż 43 tysiące osób.
Dzierżawca Portu Koźle odkryje karty na sesji Rady Miasta printer
Dzierżawca Portu Koźle odkryje karty na sesji Rady MiastaW środę 15.04.2015 przedstawicie firmy, która zamierza wydzierżawić, a następnie kupić od gminy Kędzierzyn-Koźle teren portu, przedstawi swoje plany biznesowe. Prezentacja odbędzie się na specjalnie w tym celu zwołanej sesji rady miasta.

Poza przedstawicielem inwestora w obradach weźmie także udział prezes Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego, czyli spółki należącej do gminy, która prowadzi negocjacje z inwestorem. Pod koniec zeszłego roku rada miasta przekazała jej tereny przeznaczone do dzierżawy.
"Zielona śmierć" czyli nowa forma terroryzmu printer
"Zielona śmierć" czyli nowa forma terroryzmuCzy nawoływanie do zniszczenia mienia publicznego jakim jest infrastruktura przeciwpowodziowa, co stwarza realne zagrożenie osób postronnych wypełniając definicję terroryzmu można usprawiedliwić jako „głos polemiczny”, a jeśli tak, czy należy traktować to jako przyzwolenie Rządu Rzeczypospolitej Polskiej na głosy w polemice (czyli wypowiedzi publiczne i publikacje) nakłaniające do przedsięwzięć technicznych na rzecz eksterminacji ludności? To fundamentalne pytanie zadaje Poseł RP Jan Ziobro w treści interpelacji. Poseł dopytuje, czy działania eko-terrorystów nadal w Rzeczpospolitej Polskiej będą bezkarne a publikacje w rodzaju „O celowości budowy stopnia Niepołomice na Wiśle” będą finansowane ze środków publicznych.
Tramwaje wodne za ponad 7 mln zł w Gdańsku printer
Tramwaje wodne za ponad 7 mln zł w GdańskuW Zarządzie Transportu Miejskiego w Gdańsku rozstrzygnięto przetarg na przewóz pasażerów na dwóch liniach tramwaju wodnego: F5 Żabi Kruk - Westerplatte i F6 Targ Rybny - Narodowe Centrum Żeglarstwa. Utworzono je trzy lata temu w ramach "Programu ożywienia dróg wodnych w Gdańsku".

W 95 proc. o wyborze decydował cena, a w 5 proc. udzielenie rabatu na sprzedaż biletów. Ostatecznym zwycięzcą, mimo wyższej o 2,7 mln zł oferty, została znów Żegluga Gdańska.
Dzisiaj jest poniedziałek
04 maja 2015 roku
Urodziny świętują:
Jacek88
misjonarz
plewa
Porta
Wszystkiego najlepszego!

31,466,466 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 4
Łącznie użytkowników: 1,638
Najnowszy: Swichu
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
zbyszek100:15:36
bolo26200:16:57
rebus00:59:52
leszek-w01:39:33
wojleg01:58:09
Wojciech Rytter01:58:19
Jacek z Opola10:21:59
Krzysztof We...11:11:31
Rysiek11:30:05
Janusz Misze...13:26:45
Diesel-service
Sailor

Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2015 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   Page Rank
Free counters!
DiS | Apis Video | Alhenag | Orsza | Absolwenci TZS | Tibi Mariae | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | K&J | Nieruchomość Wrocław