Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
O drogach wodnych na komisji sejmowej printer
O drogach wodnych na komisji sejmowejCelem planu rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce jest przywrócenie żeglowności dróg wodnych w kraju - mówił w Sejmie w czwartek wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Jerzy Materna. Posłom z sejmowej komisji gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej wiceminister Materna przedstawił tego dnia projekt "Planu rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce na lata 2014-2020 z perspektywą do roku 2030”. Resort chce także, aby trzy projekty związane z planem rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce mogły być finansowane z tzw. planu Junckera.
Polacy ofiarami wybuchu w niemieckiej stoczni printer
Polacy ofiarami wybuchu w niemieckiej stoczniJuż wiadomo, kim jest trzecia ofiara dużej eksplozji, która miała miejsce na pokładzie zbiornikowca zacumowanego w niemieckim Duisburgu.

Do wybuchu doszło pod koniec marca na pokładzie niemieckiej jednostki MT Julius Rutgers w stoczni Meiderich. W wyniku eksplozji zginęło trzech pracowników. Ofiarami byli Polacy. Dwoje z nich zostało odnalezionych w wodzie, trzeci był poszukiwany i dopiero kilka dni temu udało się odnaleźć zwłoki mężczyzny, które znajdowały się nieopodal wejścia na pokład.
Zrównoważony rozwój a gospodarka wodna printer
Zrównoważony rozwój a gospodarka wodnaPolskie rzeki w zbyt małym zakresie, w stosunku o innych państw, są wykorzystywane energetycznie i żeglugowo, a infrastruktura związana z tymi funkcjami jest w niezadowalającym stanie. Powinny być podjęte wnikliwe i wszechstronne prace studialne i koncepcyjne w celu rozpoznania potrzeb, możliwości i realności podjęcia nowych przedsięwzięć hydrotechnicznych, pozwalających bardziej efektywnie wykorzystać gospodarcze funkcje rzek. Studia te powinny uwzględniać aspekty hydrologiczne, ekonomiczne i przyrodnicze a także podstawową zasadę zrównoważonej gospodarki wodnej i służebnej roli gospodarki wodnej, czyli zaspokojenie potrzeb potencjalnych różnych użytkowników.
O rozwoju żeglugi śródlądowej w Ministerstwie Rozwoju printer
O rozwoju żeglugi śródlądowej w Ministerstwie RozwojuW Ministerstwie Rozwoju odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstw i zarządów Spółek Skarbu Państwa, które są zainteresowane rozwojem żeglugi śródlądowej w Polsce. Uczestniczył w nim wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Organizatorem była Inicjatywa Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact w Polsce.

- Żegluga śródlądowa jest ważna dla rozwoju polskiej gospodarki. Mówimy o niej między innymi w Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – podkreślił wiceminister Kwieciński. Dodał, że poprawa stanu śródlądowych dróg wodnych ma na celu zwiększenie przewozów.
Odszedł Edward Kordiasz printer
Odszedł Edward KordiaszZ wielkim żalem zawiadamiamy, że w wieku 79 lat po długiej chorobie odszedł na wieczną wachtę kapitan żeglugi śródlądowej śp. Edward Kordiasz.

Edek urodził się 2 lipca 1937 roku w miejscowości Głużewo. Z żeglugą śródlądową związał się po odbyciu służby wojskowej w marynarce wojennej od roku 1960 do chwili przejścia na emeryturę w roku 1998. Był nauczycielem dla szeregu znakomitych marynarzy, żeglujących na wszystkich europejskich drogach wodnych.

Za swoją pracę odznaczony był Srebrnym Krzyżem Zasługi dla Transportu, złotą odznaką Zasłużony Pracownik Morza.
50 lat temu powstało Jezioro Żywieckie printer
50 lat temu powstało Jezioro ŻywieckieW latach 50-tych władze podjęły decyzję o utworzeniu sztucznego zbiornika, który został nazwany Jeziorem Żywieckim. Utworzenie jeziora miało zapobiegać częstemu wylewaniu rzeki Soły, które powodowało powodzie w Żywcu, ostatnia taka powódź miała miejsce w 1958 roku. Tak powstało jedno z najpiękniejszych polskich jezior, otoczone wierzchołkami gór porośniętych lasami. Przeszło 1000 hektarów powierzchni zbiornika w której znajduje się 94,60 mln m³ wody, pełni role retencyjne i turystyczne, nad brzegami powstało wiele ośrodków wypoczynkowych.
OT Logistics chce aktywnie uczestniczyć w rozwoju żeglugi śródlądowej. printer
OT Logistics chce aktywnie uczestniczyć w rozwoju żeglugi śródlądowej.Władze OT Logistics chcą postawić na zwiększenie floty, do tego firma potrzebuje jednak lepszych warunków do żeglugi śródlądowej. Z każdym kilometrem Odry, która zostanie udrożniona, zwiększają się nasze możliwości biznesowe, teraz nie w pełni wykorzystywane. Susza z ubiegłego roku stanowiła dla nas ogromny problem, bo nie byliśmy w stanie pływać po polskich rzekach. Wtedy moglibyśmy zwiększyć wykorzystanie floty. Chcemy zintensyfikować transport drogą rzeczną. Jednocześnie OT Logistics planuje nawiązać współpracę z firmami, specjalizującymi się w przewozach – zwłaszcza jeśli chodzi o korytarz Północ-Południe. Na pytanie o konkretnego przewoźnika, firma nie wyklucza aliansu z PKP Cargo.
Nowoczesne centrum logistyczne powstanie w szczecińskim porcie printer
Nowoczesne centrum logistyczne powstanie w szczecińskim porcieZarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. oraz Waimea Holding S.A. podpisały umowę dzierżawy terenu oraz wybudowanie nowoczesnego centrum logistycznego w obszarze portu w Szczecinie.

Niezaprzeczalnym atutem położenia Parku jest możliwość wykorzystania żeglugi śródlądowej, uznanej przez Unię Europejską jako najbardziej przyjazną środowisku. Dostępność do systemu szlaków wodnych ma szczególne znaczenie dla obsługi rynku niemieckiego, a także Europy Zachodniej.
Nowa strategia OT Logistics printer
Nowa strategia OT LogisticsSpółki z Grupy Kapitałowej OT Logistics wykorzystują obecnie blisko 800 jednostek żeglugi śródlądowej. Duża część z nich to barki przewożące ładunki masowe, natomiast kilkadziesiąt jednostek może świadczyć usługi, gdzie osiągana marża jest wyraźnie wyższa. – Nasze specjalistyczne jednostki z powodzeniem mogą brać udział w planowanych na dużą skalę pracach hydrotechnicznych. Rozwijamy też tzw. transport heavy cargo, czyli przewóz bardzo dużych i ciężkich ładunków, które nie mogą być dostarczone koleją czy samochodami. Na tej działalności notujemy wyższe marże i chcemy ją nadal rozwijać – dodaje Zbigniew Nowik.
Kanał Gliwicki: Sezon żeglugowy rozpoczęty printer
Kanał Gliwicki: Sezon żeglugowy rozpoczętyJak przekazała w poniedziałek (18 kwietnia) Linda Hofman, rzeczniczka Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach, po zimowej przerwie już 18 kwietnia na wodach kanału pojawią się jednostki pasażerskie i barki transportowe. Oznacza to, że tego dnia rozpoczyna się sezon żeglugowy na kanale. Od 18 kwietnia do końca miesiąca przeprawa kanałem będzie możliwa od poniedziałku do soboty w godz. 6-22 (za wyjątkiem dni świątecznych). Natomiast podobnie jak w minionych latach, od 1 maja do końca października przeprawa Kanałem Gliwickim będzie możliwa przez wszystkie dni tygodnia w godz. 6-22.
Żegluga śródlądowa - zaniedbania są katastrofalne printer
Żegluga śródlądowa - zaniedbania są katastrofalnePolska miała być w czołówce pod względem sieci dróg ekspresowych i autostrad już na Euro 2012. Plan nie wypalił, do tego celu wciąż zmierzamy z wartym ponad 93 mld zł programem rozwoju dróg na lata 2014-2023. Nie dało większych efektów - mimo miliardowych inwestycji - przeniesienie "TIR-ów na tory". Teraz rząd PiS zamierza przerzucić TIR-y na barki wydając na ten cel 60 mld zł.

Cały program żeglugi śródlądowej rozpisano do 2030 r. Priorytetem jest uruchomienie w ciągu czterech lat Odrzańskiej Drogi Wodnej.
Dzisiaj jest sobota
30 kwietnia 2016 roku
Urodziny świętują:
Marian Widomski
MariuszG
Wszystkiego najlepszego!

33,362,179 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 2
Łącznie użytkowników: 1,681
Najnowszy: rejsowy
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
Janusz Misze...00:10:27
leszek-w00:27:14
Greg02:57:35
rejsowy02:59:54
Szafranek03:11:13
emex-trans05:10:31
wojleg08:38:34
mkrakowiak7409:52:15
Misiordon23:39:42
zbyszek123:51:53
Apis
Diesel-servicePowered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   Page Rank
Free counters!
DiS | Apis Video | Alhenag | Orsza | Absolwenci TZS | Credo | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Rejsy Brzeg | Aerografia