Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Forum: wątek

RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Diesel-service

Locations of visitors to this page
Free counters!

ZagĹ?osuj na naszÄ? stronÄ? w rankingu ĹĽeglarskim!
Zobacz temat
ŻEGLUGA ŚRÓDLĄDOWA wczoraj, dziś, jutro w Polsce i Europie » Flota rzeczna w Polsce (opisy i życiorysy statków) » Pchacze - dyskusja
 Drukuj temat
ŁOSIE
Valdemaras
Dzięki Acorusowi uzupełniono życiorysy pchaczy ŁOŚ-X-03 (II) i SOBIESKI.
Waldemar Danielewicz

Marand
Nie pojmuje tych zdublowanych Losi X-03.Za moich czasow byl jeden Los X 03 i nie pamietam zadnych innych "trojek".Czworka byla przekazana do Szczecina,ale Trojka pozostala we Wrocku.

hermod
POmużcie ustalić dane pchacza:
[img]http://img134.imageshack.us/img134/885/dsc00007nv7.jpg[/img] is not a valid Image.

[img]http://img134.imageshack.us/img134/6507/dsc00004ra0.jpg[/img] is not a valid Image.

Pchacz stoi w porcie we Wrocławiu, kupił go mój wujas. Nie wiemy dokłądnie jakie miał symbole.
Edytowane przez hermod dnia 30.03.2008

Valdemaras
Po zdjęciu raczej tego nie da się zrobić. Na sterówce widzę tabliczkę tam może być pomoc. A tak na marginesie od kogo kupiony ?. No i jakąś dokumentację sprzedający przekazał chyba. Musiał też go wykreślić z rejestru UŻŚr aby można było go zarejestrować ponownie. Ewentualnie jeżeli nie zmieni portu macierzystego to przerejstrowanie.
Waldemar Danielewicz

Valdemaras
Co do Łosi X-03 to jest tak jak napisałem. Były dwa pchacze o nazwie "ŁOŚ-X-03' jeden w PBH Odra2 we Wrocławiu i drugi w PBH Odra3 w Szczecinie. Czy to jest możliwe tak. Otóż rejestrując statek w ówczesnych IŻŚr. a i dzisiaj w UŻŚr. możemy mieć osiem statków o jednakowej nazwie ba nawet jednakowego typu w Polsce bo tyle mamy tych urzędów. Nie ma centralnego rejestru statków śródlądowych ale i morskich.
Waldemar Danielewicz

hermod
Pchacz stał w porcie we Wrocławiu ponieważ 4 lata temu skończyła się mu klasa. Rok produkcji-1972 stocznia Kraków. Pływał kiedyś w firmie- (właśnie nie jestem pewny co do dokładnej nazwy) Polpasz.

hermod
Pchacz stał w porcie we Wrocławiu ponieważ 4 lata temu skończyła się mu klasa. Rok produkcji-1972 stocznia Kraków. Pływał kiedyś w firmie- (właśnie nie jestem pewny co do dokładnej nazwy) Polpasz. ODkupiony od firmy "Hydrokrusz" z Wrocławia.

Valdemaras
To za pewnie ŁOŚ-X-01.
Waldemar Danielewicz

Marand
Los na fotkach to zapewne byly LOS-X-01,pozniejszy STEFAN.Firma ktora odkupila go po upadku PBH Odra 2 nazywala sie Konpasz.Jesli sie nie myle,tez juz nie istnieje.Na LOSIU-X-01 plywalem jako kapitan w rok 89.

Marand
Witaj Waldemar,dzieki za informacje o Losiach X-03.Wiem,ze w roku 1984 wroclawskie PBH Odra 2 przekazywalo pchacze typu LOS do szczecinskiego oddzialu,ktory sie usamodzielnil jako PBH Odra 3.Byc moze wtedy zdublowaly sie te nazwy pchaczy.

Valdemaras
To by się zgadzało wtedy jeden z nich z X-03 stał się tylko ŁOSIEM.
Pozdrawiam
Waldemar Danielewicz

hermod
Rzeczywiście. NAsz pchacz to rzeczywiście ŁOS X-01. Sprawidziłem nareszcie w papierach. Nazywa się "Stefan" i pływał w "Konpaszu" pomyliłem się co do nazwy Grin. MOżna dopisać do jego życiorysu żę został sprzedany do Grudziądza i przejdzie remont kapitalny. Dziękuje za pomoc !!

Marand
Hallo Takraf,na tym Losiu przezylem fajny czas,plywalem na nim kilka razy i najczeciej z super zaloga,a ostatni raz w 89 roku.Dobrze wiedziec,ze jeszcze posluzy w lodziarce,a nie skonczy w piecu hutniczym.Pozdrawiam
Andrzej Marynowski

hermod
Po remoncie i zrobieniu klasy przęsle chętnym fotki z jego dalszej służby ;d

Przejdź do forum: