Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Forum: wątek

RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Diesel-service

Locations of visitors to this page
Free counters!

ZagĹ?osuj na naszÄ? stronÄ? w rankingu ĹĽeglarskim!
Zobacz temat
 Drukuj temat
Koniec ADNR
grzegorz
W ostatniej gazecie przeczytałem,że od nowego roku odchodzi w zapomnienie ADNR, na Renie będzie obowiązywał normalny ADN.Dla wszystkich uczestników transportu materiałów niebezpiecznych będą wspólne przepisy. No i najważniejsze, polskie uprawnienia będą honorowane również na Renie.
Pozdrawiam
Grzegorz

Marand
Witaj @grzegorz... masz jakies dokladniejsze informacje na ten temat...np jaka to gazeta itd. Gdzie moge znalesc ta informacje.

grzegorz
Mam ją na burcie,mam nadzieję,że jeszcze jest. Jak znajdę to podam jej numer.Nie pamiętam na 100%nazwy,ale to było w gazecie z zeszłego miesiąca z bunkierki-czyli binnenvaartkrant-nie wiem czy dobrze napisałem.
Pozdrawiam
Grzegorz

bruno
Mój pracodawca też mi to mówił kilka dni temu.
Mnie to nie dotyczy Smile bynajmniej na razie Smile bo wożę tylko sól Smile
Pozdrawiam wszystkich

grzegorz
bruno napisał/a:
Mój pracodawca też mi to mówił kilka dni temu.
Mnie to nie dotyczy Smile bynajmniej na razie Smile bo wożę tylko sól Smile
Pozdrawiam wszystkich

Śłodkiego życia to ty tam nie masz ?!!Smile
Edytowane przez grzegorz dnia 30.10.2010

bruno
Smile Raz na ruski rok, trafi się inny ładunek niż tylko i wyłącznie sól Smile

matros
no i fajnie przynajmniej marynarz nie musi ladowni szorowac chyba?Pozdrawiam
Edytowane przez matros dnia 30.10.2010
matros-str Krzysiek Skwara +48790488121 +31685743608 +4915129056435 mts GIBRALTAR

bruno
Chyba raczej nie musi Smile ale opłukać trzeba, co by się za szybko rdza nie wdała no i szlam po balaście zostaje to też by trzeba było coś z tym zrobić. Więc ładunek fajny ale nie do samego końca
Tak w ogóle to odbiegliśmy trochę od tematu forum Smile
Pozdrowienia z Ostródy

Tutaj jest informacja Federalnego Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Rozwoju Miast w sprawie zmiany od 2011 r. ADNR na ADN:

Durch die GGVSEB (Gefahrgutverordnung Straße, Eisenbahn und Binnenschifffahrt) wird das ADN für alle schiffbaren Binnengewässer zur Anwendung gebracht.
Bis 2011 gelten ADN und ADNR parallel. Danach soll das ADN als alleiniges Regelwerk angewendet werden.

http://www.bmvbs....l?nn=36032
Edytowane przez dnia 06.11.2010

lynio
Zatem super,bo szef prosi mnie od pol roku,zebym zrobil ADNR i pokrywa koszty.Zatem,obecnie moge zrobic ADN w kraju.Czy certyfikat bedzie dwujezyczny?Czy musze go gdzies tlumaczyc,czy przepisywac?Chyba nie.Mam pytanko jeszcze.Gdzie moge zrobic w Polsce taki kurs i egzamin.Z gory dziekuje.Pozdrawiam z Rotterdamu.

mefiu
w szczecinie sa kursy ja robilem rok temu. kurs trwa 3 dni. dokument jest wystawiony w jezyku polskim i angielskim i wazny jest az 15 lat czym bylem zaskoczony bo niemiecki jest wazny 5 lat. podaje nr tel pod ktorym można zapisać sie na kurs : 91 4280125.

gryciaklukasz
Witam
Czy ktos zna moze jeszcze inne miejsce gdzie robia kurs ADN. W szczecinie ciagle wychodzi ze jestem w pracy.
Gryciak Lukasz

marcel
W celach informacyjnych:

ADN

Informujemy, że w dniach 28-31 marca w Ośrodku Szkoleniowym Ratownictwa Morskiego odbędzie się kurs:

ADN - ekspert do przewozu meteriałów niebezpiecznych w żegludze śródlądowej

Szczegółowe informacje oraz zapisy:
Ośrodek Szkoleniowy Ratownictwa Morskiego Akademii Morskiej w Szczecinie

71-700 Szczecin, ul. Ludowa 7/8

Tel. (091) 428-01-25, 428-17-67, fax: (091) 428-17-67

e-mail:

http://jednostki....ection=155

dyzma
Witam Koleżeństwo. Właśnie zdaliśmy w ub. piątek egzaminy na "Eksperta ADN" Nie były trudne. Wystarcza wiedza z kursu. Ale... na 23 kursantów chyba 4 nie zaliczyło. Pozdrawiam Brać.
Fortuna toczy się kołem, pod kołem to pojąłem!
Marek Nikodem TŻŚ '72

mefiu
tablica ADNR http://de.wikiped...UN-Nummern a tu następny po polsku ale nie ma tam wszystkich produktów http://pl.wikiped...ablica_ADR

princessemagda
Jesli ktos chce informacje o ADN i Dyrektywie Europejskiej w Krajach takich jak Belgia, Holandia, Niemacy, Luksemburg, Francja, itp - to prosze o kontakt : , sluze pomoca i odpowiem na wszystkie pytania i wymagania odnosnie tego tematu :-) Pozdrawiam Wszystkich :-) Magda
INLAND NAVIGATION MANAGEMENT / HEAD OFFICE
BUREAU VERITAS
ANTWERPEN

Przejdź do forum: